Lizdeikos gimnazijoje lapkričio 22 d. – Tyrėjo diena. 1HG ir 1RS mokiniai, lydimi klasės auklėtojų S. Karenauskienės, G. Vaičiulienės ir fizikos mokytojo A. Karmono, vyko į Šiaulių STEAM centrą. 1 grupė atliko tiriamąjį darbą „Kūno odos priežiūros kosmetikos gamyba“. Užsiėmimo metu ne tik diskutuota apie dekoratyvinę ir natūralią kosmetiką, bet ir pagamintas lūpų balzamas, apskaičiuoti jo gamybos kaštai ir nustatyta prekybos kaina. 2 grupės užsiėmimo tema „Optinis liežuvis“. Mokiniai, stebėdami šviesos ypatingą sklidimą įvairiomis šviesai skaidriomis terpėmis kūrė optinį liežuvį, kuris jaučia fruktozės, gliukozės ar sacharozės kiekį įvairiuose kasdien mūsų vartojamuose šviesai skaidriuose produktuose. 3 grupės atliktas tiriamasis darbas – „Mikrovaldiklių jutiklių programavimas“. Išsiaiškinę mikrovaldiklių ir jutiklių veikimą mokiniai kūrė elektronines sistemas, imituojančias įvairius žmogaus pojūčius. Tokie praktiniai darbai STEAM laboratorijose plečia žinias ir įtraukia į tiriamąją veiklą, kurioje esi ne stebėtojas, o jaunasis tyrėjas. Tai įdomu ir naudinga.
Skaityti daugiau...
2022 metų lapkričio 23 dieną nuotoliniu būdu ZOOM aplinkoje vyko respublikinė pažintinė praktinė konferencija „Tikslų pradedu siekti šiandien“, kurios tikslas buvo skatinti mokinių domėjimąsi užsienio kalbomis, gilinti mokinių bendrąsias kompetencijas, tobulinti esminį mokinių gebėjimą bendrauti kalbant apie savo pomėgius, pasiekimus moksle, perteikiant naujienas, išdėstant savo mintis ir su tam tikromis detalėmis aprašant savo patirtį, jausmus ar įvykius, pasakojant apie savo ateities planus, svajones, pomėgius ir t. t. Pranešimuose atsispindėjo, kaip žmonės, bendraudami ir bendradarbiaudami užsienio kalba, gali siekti užsibrėžtų tikslų, kurti naujas komunikacines erdves, užmegzti ir puoselėti kultūrinius, pažintinius, ekonominius, socialinius ryšius. Pranešimų temos buvo labai įvairios, tokios kaip „Mano išskirtiniai gebėjimai“, „Gebu įveikti iššūkius“, „Mano geri darbai Lietuvai“, „Mano ateities planai“, „Savanoriškos veiklos iššūkiai“ ir t. t.
Skaityti daugiau...
Anglų kalbos mokytoja Rasa Remeikienė 1RS klasės mokiniams rugsėjo mėnesį pasiūlė dalyvauti bendrame projekte su Meksikos Toreono miesto gimnazistais. Spalio 19 dieną lizdeikiečiai nuotoliniu būdu – ZOOM platformoje pristatė meksikiečiams Lietuvos kraštą. Pristatymo metu meksikiečiai išmoko keletą žodžių lietuviškai, susipažino su Lietuvos lankytinomis vietomis, patiekalais bei lietuvių švenčių papročiais. Kiekvienas grupės narys sukūrė po skaidrę apie Lietuvą pasirinkta tema, taip pat kiekvienas susitikimo dalyvis žaidė KAHOOT žaidimą, sukurtą iš informacijos, kuri buvo pateikta skaidrėse.
Skaityti daugiau...
Lapkričio 21-ąją dieną Lizdeikos gimnazijoje vyko integruotos pamokos, skirtos Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Su antrokais ir trečiokais susitiko majoras Arnoldas Šablinskas ir pulkininkas leitenantas, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos viršininko pavaduotojas ugdymui Eugenijus Lastauskas. Gimnazijos antrokams buvo skirta lietuvių kalbos ir pilietiškumo pamoka: „Kokioje Lietuvoje gera ir saugu gyventi?“ Mokiniai sužinojo, ką iš tikrųjų veikia kariuomenė. Visi kariai skirtingi, tačiau turi tą pačią priesaiką, kariai stovi kaip skydas ir saugo savo šalį, kad neįvyktų pats baisiausias dalykas – karas. Pamokos trečiokams tema „Neklausk, ką tavo tėvynė gali duoti tau, paklausk, ką tu gali duoti savo tėvynei.“ (Dž. F. Kenedis). Karininkai kalbėjo apie asmeninę patirtį, kaip prasidėjo jų kelias, kodėl būtent tokią profesiją pasirinko. Šie vyrai tarnybą pradėjo ieškodami nuotykių, juos intrigavo darbas kariuomenėje, taip pat stoti skatino taikaus pasaulio ateities vizija. Tarnaudami jie suvokė asmeninę savo pareigą – užtikrinti, kad mūsų piliečiams niekada netektų patirtiÂÂ karo. Savo pasirinkimą jie argumentavo sakydami, kad „laisvė yra galimybė pasirinkti daryti tai, ką privalai, o ne tai, ko nori. Duoti yra smagiau negu gauti.“
Skaityti daugiau...
Lapkričio 16-oji – tarptautinė Tolerancijos diena, nuo 1995 m. minima daugelyje demokratinių valstybių. Lietuvoje ši diena Tarptautinės istorinio teisingumo komisijos iniciatyva pradėta minėti nuo 2003 m. Šiais mokslo metais Lizdeikos gimnazijos bendruomenė taip pat aktyviai įsitraukė į pilietinės iniciatyvos „Tolerancijos namas“ veiklas, kurių tikslas ne tik išsiaiškinti žodžio tolerancija reikšmę, bet ir aptarti, kokioje visuomenėje gyvename, ar savo aplinkoje pastebime tolerancijos/ netolerancijos pavyzdžių, situacijų. Dauguma mokytojų atsiliepė į Tolerancijos centro iniciatyvą ir savo dalyko pamokose skyrė keletą minučių Tolerancijos temai. Pirmų ir antrų klasių gimnazistai pilietiškumo ugdymo pamokose ir klasių valandėlių metu diskutavo apie toleranciją ir jos svarbą mūsų gyvenime, kūrė savo klasės Tolerancijos namą. Tai buvo puiki galimybė mokinių saviraiškai ir kūrybiškumui atsiskleisti. Antro aukšto fojė surengta Tolerancijos namų paroda sulaukė didžiulio susidomėjimo, nes mokinių darbai išties originalūs: ir viduramžius menančios pilys, ir modernūs šiandienos namai. Džiugu, kad į šią veiklą įsitraukė ir besimokantys mūsų gimnazijoje ukrainiečiai. Per pertraukas gimnazijoje skambėjo žydų, ukrainiečių ir lietuvių liaudies dainų melodijos, o ilgosios pertraukos metu šokių kolektyvai, vadovaujami mokytojos A. Krivickienės, kvietė linksmam šokiui pagal skirtingų tautų muziką. Po pamokų gimnazistai pakviesti į aktų salę diskusijai apie tolerancijos svarbą mūsų gyvenime. Peržiūrėję dokumentinį filmą „Du medžiai Jeruzalėje“, mokiniai išsakė savo nuomonę apie žydų ir romų tragediją karo metais. Sužinojo apie Pasaulio tautų teisuolio vardo suteikimą, apie drąsius žydų gelbėtojus ir jų atminimo įamžinimą. Gimnazistai diskutavo, ką reiškia posakis: „Jeigu išgelbėji vieną žmogų, išgelbėji visą pasaulį“, ir priėjo prie išvados, kad pasaulis yra kiekvieno žmogaus širdyje. Susimąstyti apie Toleranciją kvietė ir mokinių surastos bei nedideliuose rankų darbo namukuose patalpintos žymių žmonių mintys apie bendravimo kultūrą, kitokių žmonių integraciją į visuomenę, tolerancijos supratimą. Be to, 3 aukšto sienlaikraštyje patalpinta ir daugiau informacijos apie Toleranciją, taip pat ir mokinių kūrybiniai darbai. Tad mokykimės būti pakantesni vieni kitiems, supratingesni, supraskime, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinkime, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes, tačiau netoleruokime net menkiausių nepagarbos kitam apraiškų.
|