Birželio 21 dieną Šiauliuose PC Tilžė vyko mokomųjų mokinių bendrovių regioninė mugė „Šiauliai eXpo 2023“. Renginio organizatoriai Lietuvos Junior Achievement, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai, rėmėjai – verslo įmonės. Kasmet augant mokomųjų mokinių bendrovių skaičiui renginyje dalyvavo 39 bendrovės iš Klaipėdos, Joniškio, Radviliškio, Pakruojo, Šiaulių, Kauno. Komandos atvyko iš 17-os mokyklų, kuriose jau veikia ne po vieną mokomąją mokinių bendrovę, o po keletą.
Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje balandžio 21 dieną vyko tradiciniu tapęs respublikinis dainos anglų kalba konkursas „Our vision“, į kurį susirinko mokiniai iš įvairių Lietuvos miestų, Radviliškio bei Radviliškio rajono. Žiūrovus ir vertinimo komisiją džiugino konkursantai iš Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos, Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazijos, Neringos gimnazijos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos. Savo talentus pademonstravo ir lizdeikiečiai. Konkurse skambėjo populiarių pasaulio atlikėjų dainos, kurios atskleidė jaunų žmonių santykį su muzika. Vertinimo komisijos pirmininkė pažymėjo, jog mokiniai konkurso metu tobulino ne tik anglų kalbos įgūdžius, žavėjo vokalinėmis ypatybėmis, bet kartu lavino kūrybiškumą, saviraišką bei bendravimą.
Praeities negalime pakeisti, tačiau iš jos galime ir net privalome mokytis. Šiemet balandžio 18 d. Gyvųjų marše Aušvice dalyvavo ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokytojos V. Jankūnienė ir S. Karenauskienė. Gyvųjų maršas – tai tarptautinis renginys, į kurį kasmet susirenka delegacijos iš įvairių pasaulio šalių. Lietuvos mokytojus šiam renginiui subūrė Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas, bendradarbiaujantis su Europos Gyvųjų maršo tinkline organizacija (EMOTL). Lietuvai atstovavo mokytojai, dirbantys mokyklose, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai, savo veiklose daug dėmesio skiriantys tolerancijai, istorinei atminčiai ir bendražmogiškų vertybių ugdymui. Gyvųjų maršas rengiamas kasmet nuo 1988 metų Holokausto aukų atminimo dieną, kuri taip pat yra siejama su Varšuvos geto sukilimo pradžia. Maršo dalyviai, pagerbdami Holokausto aukas, žygiuoja iš Aušvico konclagerio iki Birkenau masinio žmonių naikinimo stovyklos. Toks renginys, vienijantis tūkstančius pasaulio žmonių, ne tik primena, kas vyko praeityje, kiek žmonių buvo nukankinta, nužudyta koncentracijos stovyklose, bet ir skatina atsakingai žiūrėti į istoriją.
Kovo mėnuo – frankofonijos mėnuo – tai laikas, kuomet visoje Europoje švenčiama: organizuojami renginiai, koncertai ir t. t. Ne išimtis ir mūsų mokykla. Mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos, paminėjo frankofonijos savaitę mokykloje. Prancūziškas skambutis palydėjo į pamokas, buvo rodomos skaidrės apie Prancūziją. Savaitės pabaigoje mokiniai surengė protų mūšį visiems, kurie norėjo sužinoti apie Prancūziją. Prancūzų kalbos mokytoja Virginija Vaičiulienė Prancūzai be jokių gyvenimo būdo vadovų išmoko gyventi čia ir dabar! Estetiką ir grožį jie suvokia, mato ir taiko kiekvieną dieną, o ne tik per šventes. Neretai jie būna rėksniai ir bambekliai, iš smulkmenų keliantys dramą, tačiau nepaisant to, jie – tikrieji mažų gyvenimo malonumų ieškotojai (E. Umbrasaitė).
|