Mama yra viskas – ji mūsų paguoda sielvarte, mūsų viltis kančioje ir mūsų stiprybė bejėgiškume. Ji yra meilės, gailestingumo, užuojautos ir atlaidumo šaltinis.
Chalilis Džibranas
Artėjant Motinos dienai, Radviliškio Lizdeikos gimnazija sukvietė mokinius ir jų mokytojus į tradicinę rajono 1–2 (9–10) ir 3–4 (11–12) klasių mokinių rašinių konkurso „ŽODIS MAMAI“ apdovanojimų šventę, kuri vyksta jau šeštus metus.
Skaityti daugiau...
KVIETIMAS
Gegužės 13 – dirbtinio intelekto diena. Šiai datai paminėti IKT mokytoja J. Kvedarienė ir mokiniai parengė parodą, panaudojant DI programą, tema: „Svajonių pasaulis: pasakų herojai atgimsta dirbtiniame intelekte“. Parodą galite aplankyti gimnazijos skaitykloje.
Radviliškio Lizdeikos gimnazija sėkmingai įgyvendino dar vieną Erasmus+ „Stipriname Europos vertybes“ projektą, kuris tęsėsi dvejus metus. Projekto komandą sudarė mokytojai ir mokiniai iš Bulgarijos Vidino miesto gimnazijos, Italijos Tedžiano miesto mokyklos, Olandijos Roterdamo miesto mokyklos, Turkijos Stambulo miesto mokyklos, Rumunijos Rumnikų Valcijos miesto mokyklos ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos. Projekto veiklos pradėtos įgyvendinti 2022 metų kovo mėn. ir baigtos 2024 metų vasario mėn. Šio projekto tikslas – stiprinti Europos vertybes, kurios pastaruoju metu pastebimai silpnėja. Kylantys neramumai Europoje paskatino inicijuoti diskusijas su jaunimu apie vertybinių nuostatų stiprinimą: tolerancijos, pagarbos, empatijos, atvirumo kitoms kultūroms, religijoms, migrantams ir mažumoms. Ksenofobijos apraiškos rodo, kad šios temos yra aktualios ir reikalingos jaunų žmonių nuomonės formavimui, jų skatinimui mąstyti ir įsitraukti į problemų sprendimą. Šiuolaikinė karta – skaitmeninių įrankių vartotojai, tačiau ar jiems įdomus turinys, susietas su socialinėmis ar politinėmis problemomis savo aplinkoje, šalyje, Europoje ar pasaulyje?
Skaityti daugiau...
Dirbtinis intelektas (DI) sparčiai kinta ir daro didelę įtaką įvairioms gyvenimo sritims, įskaitant švietimą. DI technologijos gali pagerinti mokymosi procesą, padidinti individualų dėmesį, automatizuoti užduotis ir suteikti mokiniams realaus laiko grįžtamąjį ryšį. Pokalbių robotai, dar vadinami pokalbių agentais ar pokalbių sistemomis, yra DI programos, galinčios simuliuoti pokalbį su žmonėmis. Pokalbių robotai, paremti žinomais istoriniais veikėjais, gali būti naudojami pamokose patraukliai ir interaktyviai kalbant apie praeitį. Svarbu pažymėti, kad DI pokalbių robotai nėra tobuli. Jie gali daryti klaidų ir nesuprasti užklausų, bet tuo pačiu jie gali padėti mokytis, pramogauti ir bendrauti su žmonėmis, kurių nebėra su mumis.
Skaityti daugiau...
Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje balandžio 18 d. viešėjo buvusi Lizdeikos gimnazijos mokinė, dabar VU studentė Augustė Kavalevskaja. Susitikime su 3–4-ų klasių gimnazistais, pasirinkusiais mokytis biologiją, ji dalijosi studijų ypatumais, sėkmėmis ir studentiškais įspūdžiais. Mokinius sudomino originaliai prisistatydama, nes šiuo metu Augustė yra Vilniaus Universiteto Gyvybės Mokslų Centro Mikrobiologijos studijų programos III kurso studentė, Nacionalinio Vėžio Instituto Biomedicinos Fizikos laboratorijos praktikantė, Mobiliosios Bioklasės narė ir, žinoma, buvusi aktyvi lizdeikietė. Studentė savo pavyzdžiu parodė, kad norėdamas žmogus gali suspėti daug ką vienu metu nuveikti, tereikia išmokti planuoti laiką. Susitikime studentė aptarė su gimnazistais, kokių egzaminų reikia stojant į VU, kokios yra studijų programos, akcentavo, kad šioms mikrobiologijos studijoms reikia mokėti ne tik biologiją, bet ir chemiją, ir fiziką. Taip pat mokiniai sužinojo, kokia universitete taikoma mokymo(si) metodika, kokia yra semestrų trukmė, tarpiniai atsiskaitymai, kreditų sistema. Studentė džiaugėsi nauju Gyvybės mokslų centru, kuriame vyksta paskaitos, seminarai ir praktikos darbai. Iš tiesų yra sudarytos puikios sąlygos mokytis – moderniai įrengtos laboratorijos, atliekami moksliniai tyrimai, dirbama su modernia įranga, įvairiomis brangiomis medžiagomis. Svarbiausia, reikia norėti mokytis, nes tenka labai daug savarankiškai dirbti, ne tik ieškoti reikiamos informacijos, bet ir ją atsirinkti iš gausybės įvairių informacijos šaltinių. Taip pat Augustė plačiau paaiškino, kas yra mikrobiologija ir pasidžiaugė, kad VU yra vienintelė mikrobiologijos studijų programa Baltijos šalyse, o savo trejų metų studijas pristatė tarsi laiko juostą: I kursas – stiprybės ir išbandymų laikotarpis, II kursas – atrodo vis lengviau ir lengviau, III kursas – viskas lengva, tik nežinai, ką daryti... Tiesa, Augustė jau yra radusi praktikos vietą, rengia bakalauro baigiamąjį darbą. Be to, studentė pateikė daug pavyzdžių, kur mikrobiologijos studijas būtų galima pritaikyti, kur galima įsidarbinti.
Skaityti daugiau...
|