Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 2C klasės mokiniai II pusmetį dalyvauja neįprastose klasės valandėlėse. Kad nebūtų bereikalingos įtampos renkantis,
kokius dalykus mokytis III gimnazijos klasėje, kilo sumanymas pasikviesti įvairių profesijų atstovų, kad iš pirmų lūpų būtų galima sužinoti, kokių savybių ir žinių reikia dirbant vienokį ar kitokį darbą. Į pagalbą pasitelkiami netgi tėveliai. Vasario 25 dieną buvęs auklėtojos Jurgos Plukienės mokinys Rokas Petrauskas pasakojo apie aktoriaus profesiją. Šiuo metu dažnai televizoriaus ekranuose pasirodantis Rokas nuo vaikystės troško būti scenoje: norėjo tapti muzikos atlikėju, aktoriumi. Vaikino svajonė išsipildė. Jis vaidina Domino teatre, šiuo metu dalyvauja „Muzikinės kaukės“ projekte, taip pat filmuojasi serialuose bei filmuose. Per klasės valandėlę buvo atvirai kalbama apie aktoriaus profesijos privalumus ir trūkumus. Pasirodo, aktoriui reikia geros atminties, nes tenka išmokti labai daug teksto – kartais net 30 lapų! – mintinai. Rokas džiaugiasi, kad gali atsiskleisti ir save realizuoti scenoje, tačiau apgailestavo, kad Lietuvoje ši profesija yra dar mažai vertinama. Mokiniai turėjo galimybę užduoti aktoriui klausimų. Jo dėka mokiniai išsamiau sužinojo apie aktoriaus specialybę. Tokios klasės valandėlės yra labai svarbios renkantis ateities profesiją.
Skaistė Mikšytė, 2C klasės mokinė
Teisinis ugdymas bendrojo lavinimo mokykloje yra ta terpė, kuri ugdo sąmoningus mokinius – piliečius, suprantančius savo teises ir pareigas, gebančius išmoktas teisines žinias pritaikyti konkrečioje situacijoje ir konstruktyviai dalyvauti nuolat kintančios visuomenės gyvenime. Žmogus gali visapusiškai išreikšti save kaip pilietis tik tada, kai jis žino ne tik savo teises ir pareigas. Ugdymo realybėje kylančios problemos yra susijusios su visuomenės gyvenimo pokyčiais, todėl modernioje visuomenėje yra svarbus ir reikšmingas teisinis ugdymas. Mokykla yra ta vieta, kurioje mokiniai gali įsigilinti į teisės esmę ir jos reikšmingumą.
Skaityti daugiau...
Lizdeikos gimnazijos 2B klasės 15 mokinių (Adrija Iljinaitė, Gustė Onaitytė, Emilija Laurutytė, Emilijus Pocius, Gabrielė Puklytė, Matas Sipavičius, Matas Steponavičius, Meda Armonaitė, Miglė Zoltnerytė, Rusnė Rupšytė, Tauras Mickus, Ugnė Šidlauskaitė, Upyna Bloškytė, Urtė Beržinskaitė, Vilius Valavičius) respublikiniame vaikų ir jaunimo konkurse „Kas man yra ekologija“ užėmė 3 vietą. Mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos Laimutės Verbickienės ir informatikos mokytojos Jolantos Kvedarienės, parengė kūrybinį darbą „Žemė mūsų namai“. Pagal mokytojos L. Verbickienės pateiktas nuotraukas mokiniai kūrė miniatiūras, vaizdelius, impresijas, susijusias su ekologija, gamtos išsaugojimu, meile žemei ir t. t. Grįžus į mokyklą, mokinių lauks prizai.
Kasmet Šiaulių Didždvario gimnazija organizuoja respublikinę mokslininkų, mokytojų, dvasininkų ir mokinių konferenciją „Žmogaus ekologija“. Šiemet tai jau IX konferencija, skirta mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių kultūrinio sąjūdžio dalyvio, žemaičių raštijos veikėjo ir mokslo terminų kūrėjo, bibliofilo, kunigo pranciškono Jurgio Ambroziejaus Pabrėžos 250 gimimo metinėms paminėti. Šios asmenybės pėdsakas Lietuvos moksle gana ryškus: išleistas pirmasis lietuviškas geografijos vadovėlis, sukurta botanikos mokslo terminija ir žemaičių kalbos gramatika bei rašto sistema, prisidėta prie žemaičių tarmės norminimo, kurta bendrinė rašomoji žemaičių kalba, išleista keletas dvasinės literatūros ir pamokslų rinkinių, parašyta medicinos veikalų. Visa kunigo pranciškono veikla reikšmingai prisidėjo prie Lietuvos mokslo raidos, švietimo ir dvasinės kultūros puoselėjimo. Prisimindami šio garbaus žmogaus veiklą, konferencijoje savo įžvalgomis, tyrimų rezultatais dalinasi ir respublikos moksleiviai. Tiesa, dėl karantino šiemet konferencija vyko virtualioje erdvėje, tačiau ir dalyvių skaičiumi, ir pranešimų įvairove prilygo ankstesniems susitikimams.
Skaityti daugiau...
|