Lizdeikos gimnazijos 1-ųjų klasių mergaitės technologijų pamokose kūrė mandalas iš augalų ir kitos gamtinės medžiagos. Mandala yra šventas schematiškas vaizdas, kurį budizmo ir induizmo atstovai naudoja savo religinėse praktikose. Tai yra sudėtingos struktūros geometrinis simbolis, kuris yra suprantamas kaip Visatos modelis ar kosmoso žemėlapis. Mandala visada yra apskritimo formos (iš sanskrito kalbos mandala – „diskas“, „ratas“). Mandalos kūrimas yra puikus mokymasis, kuris padeda gilintis į save, pabėgti nuo blogų minčių, nusiraminti. Apskritos formos mandala padeda atsipalaiduoti, atkurti prarastą organizmo energiją, sustiprinti kūrybiškumą ir pagreitinti gijimą.
„Aš augau, kai močiutės pasakas sekdavo paėmusios už rankų ir žiūrėdamos į akis“,– prisipažįsta vienas iš tarptautinio pasakų čempionato „Vieną kartą gyveno“ dalyvių. Rugsėjo 18 dieną Radviliškio savivaldybės viešoji biblioteka trečią kartą sukvietė į kasmet vykstantį renginį svečius ne tik iš Lietuvos, bet ir Latvijos, Baltarusijos, Sakartvelo, Vokietijos. Tiesa, svečiai, šį kartą, negalėdami dalyvauti renginyje, atsiuntė savo video medžiagą su įrašytomis pasakomis.
- www.askritiskas.lt arba K.A.S (kritiškas, atviras, stiprus) – tai interaktyvi interneto svetainė jaunimui nuo 14 m., pradėjusi veikti 2019 m. Ja siekiama tinkamai informuoti jaunus asmenis, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas; skatinti juos būti atvirais bendrauti, veikti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės bei sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.
Lizdeikos gimnazijos informacija Įvairiakalbiame Lietuvos literatūriniame palikime iki pat XIXa. pradžios moterų rašytojų nėra. Istorinės aplinkybės kuriančiai moteriai buvo nepalankios, todėl talentingos kūrėjos dėl auklėjimo ir neigiamo visuomenės požiūrio į moterų meninę raišką paprastai neturėjo galimybių plėtoti savo gabumų. Vykdant projektinę veiklą, pasirinkta humanitarinio ugdymo kryptis – integruotas tarpdalykinis projektas „Pasaulio kuriančios moterys“, apjungęs lietuvių kalbą ir literatūrą, anglų kalbą ir informacines technologijas. Projekto tikslas – siekti, kad mokiniai formuotųsi kultūros vertybių sampratą, domėtųsi Lietuvos žymiausių kūrėjų moterų biografijomis, veikla ir kūryba. Džiugu, kad projektu susidomėjo 1–2 kl. mokinės, neabejingos literatūrai ir istorijai, mėgstančios skaityti ir keliauti. Paprastai lietuvių literatūroje (ypač senojoje) vyrauja kūrėjai vyrai, todėl mokines sudomino projektas, siūlantis ne tik gilintis į XIX a. pradžios rašytojos moters gyvenimą ir kūrybą, bet ir galimybė anglų kalba ją pristatyti kitų šalių moksleiviams.
|