Lizdeikos gimnazijos trečiųjų ir ketvirtųjų klasių atstovai dalyvavo Šiaulių regiono apskritojo stalo diskusijoje „Ir aš šimtmečio herojus!“, kuri vyko Šiaulių Didždvario gimnazijoje. Pagrindinį pranešimą „Europos Sąjungos ir Lietuvos perspektyva, jauno žmogaus gebėjimų ugdymas ir laikysena permainų metu“ skaitė Europos instituto vadovas, ambasadorius Vygaudas Ušackas. Didždvario gimnazijos Debatų klubas svečiams surengė parodomuosius debatus „Lietuvos politinis, ekonominis ir kultūrinis kursas turi būti paremtas stipria partneryste su Rusija“. Po arbatos pertraukėlės darbą tęsėme grupėse. Abiturientai dalyvavo apskritojo stalo diskusijoje su Nepriklausomos valstybės atkūrimo akto signataru, ŠU istorijos ir filosofijos katedros dėstytoju Donatu Morkūnu. Sužavėjo šio žmogaus jaunatviškumas, erudicija, mokėjimas bendrauti. Diskusijos metu mokiniai samprotavo tema „Kas tau tėvynė: motina, žmona ar dukra?“ Lizdeikiečiai buvo bene aktyviausi diskusijos dalyviai, todėl buvo pastebėti ir apdovanoti. Asmenines dovanėles K. Gineikaitei, J. Ražinskui, T. Dorofėjūtei įteikė signataras D. Morkūnas bei diskusijos moderatorė, Didždvario gimnazijos istorijos mokytoja V. Kizevičiūtė. Sužinoję daug naujų dalykų, pasitikrinę savo žinias, pabendravę su kitų mokyklų gimnazistais ir mes pasijautėme šimtmečio herojais. Tai, ką pamatėme, išgirdome, patyrėme, nenueis veltui – viską pritaikysime istorijos, literatūros bei ekonomikos pamokose.
Tautvydė Dorofėjūtė 4BV
Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje įvyko respublikinė Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams, į kurią buvo pakviesta 4A klasės mokinė Dovilė Rimkūnaitė, puikiai įveikusi olimpiados rajoninį etapą 11–12 klasių grupėje. Olimpiadoje dalyvavo mokiniai iš 92-jų Lietuvos mokyklų bei užsienyje esančių lietuviškų mokyklų. Olimpiados metu dalyviai atliko lietuvių kalbos ir literatūros užduotis, rašė esė. Užduotys buvo pakankamai sunkios, norint jas gerai atlikti, reikėjo puikiai išmanyti lietuvių ir užsienio rašytojų kūrybą, taip pat lietuvių kalbos tarmių ypatybes, kalbininkų darbus ir veiklą, indoeuropiečių ir baltų kalbų šeimas, literatūros epochų požymius. Esė reikėjo samprotauti remiantis rašytojo B. Radzevičiaus mintimis, kad nebrangindami to, kas yra dabar, ir gyvendami dėl tikslų, prasilenkiame su gyvenimu. Kitą dieną iškilmingoje uždarymo šventėje olimpiados dalyvius pasveikino Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Liudas Mažylis, o šventinį koncertą dovanojo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras. Nors prizinės vietos Dovilei nepavyko laimėti, tačiau ji džiaugiasi nauja patirtimi ir galimybe išbandyti savo jėgas. Džiaugiamės ir kitu Dovilės laimėjimu, mokinė dalyvavo Prienų „Žiburio“ gimnazijoje vykusiame Lietuvos Respublikos gimnazijų ir bendrojo ugdymo vidurinių mokyklų jaunųjų kalbininkų konkurse „Nieko širdingesnio ir dvasingesnio už kalbą tauta neturi“ ir jos tiriamasis lietuvių kalbos darbas „El. dienraščių kalbos klaidos“ apdovanotas specialiu padėkos raštu.
Laima Verbickienė
Nuo spalio iki vasario mėnesio visoje Lietuvoje – net 23 miestuose – vyko intelektualus komandinis žaidimas „Europrotai“, kurį iniciavo ir organizavo Jaunimo Europos komanda. Tai įdomus ir linksmas būdas praleisti laisvalaikį naujų žinių norintiems įgyti žmonėms. „Europrotų“ dalyviams nereikėjo graužti knygų, skaityti dokumentų ar mokytis atmintinai – užteko pasitelkti bendras žinias ir loginį mąstymą. Dalyviai turėjo parodyti, ką žino apie Europos šalių kultūras, meną, maistą, istoriją, geografiją, muziką, įžymius žmones.
Skaityti daugiau...
Vasario mėnesį Pasaulio piliečių akademija kvietė aktyvias organizacijas dalyvauti tarptautiniame projekte „Global Education Goes Local“ ir organizuoti globaliojo švietimo veiklas, supažindinančias su Darnaus vystymosi tikslais ir globaliojo pilietiškumo svarba, savo bendruomenėse. Projekto tikslais – skatinančiais piliečių, ypač jaunimo, aktyvų dalyvavimą sprendžiant globalias problemas, kurios būtų paremtos jų supratimu ir kritiniu požiūriu į pasaulio darnaus vystymosi procesus, – susidomėjo net trys Radviliškio miesto organizacijos: Radviliškio viešoji biblioteka, Lizdeikos gimnazija ir Gražinos pagrindinė mokykla.
Skaityti daugiau...
Netrukus švęsime Velykas – svarbiausią krikščionių šventę, kuria išreiškiamas džiaugsmas dėl Dievo sūnaus pergalės prieš mirtį. Tai prisikėlimo diena, išvadavusi žmoniją nuo prigimtinės nuodėmės. Velykos, kaip ir kitos krikščioniškos šventės, yra perėmusios nemažai pagoniškų elementų. Taigi, marginsime kiaušinius, susėdę prie šventinio stalo tikrinsime jų tvirtumą, ragausime naminę duoną ir kitus gardžius patiekalus. Velykų tradicijomis ir papročiais pasidalino ir Radviliškio Lizdeikos gimnazijos suaugusiųjų mokymo klasių mokiniai. Aplankę Daugyvenės kraštovaizdžio draustinį, prisirinkę įvairių žolelių kiaušiniams marginti, mokiniai diskutavo apie kraštovaizdžio saugojimą. Vėliau marginome kiaušinius, prisimindami, kad margučių spalvos simbolizuoja skirtingas gamtos dalis: gelsva (dažydavo svogūnų lukštais) – javus, juoda (ąžuolo žievės nuoviras) – žemę, mėlyna (žibuoklių žiedai) – dangų, žalia (virdavo žolėse) – augalus, raudona (naudojo spanguoles) – gyvybę.
Skaityti daugiau...
|