2019 metų rudenį gimnazijos bendruomenė atsiliepė į Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato švietimo ir mokslo programų vadovės ir Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kvietimą prisijungti prie iniciatyvos ir dalyvauti programoje „Darni mokykla“. Šias veiklas Radviliškio Lizdeikos gimnazija tęsė 2020, 2021, 2022 metais.
Radviliškio Lizdeikos gimnazija antrus metus įgyvendina Erasmus+ projektą su trimis Europos mokyklomis, dviem universitetais ir nevyriausybine organizacija iš Rumunijos. Šio projekto poveikis yra neįkainojamas indėlis į gimnazijos ugdymo procesą. Gimnazija išplėtė ugdymo planą, įtraukdama robotikos pasirenkamąjį dalyką ir įsteigdama robotikos laboratoriją, pasirenkamasis dalykas, matematika ir inžinerija įtraukia robotiką į mokomojo dalyko turinį, mokytojai dalyvaudami projekto veiklose įgijo bei patobulino programavimo bei robotikos žinias, dėstymo kompetencijas. Šiais mokslo metais žymiai išaugo informacinių technologijų tarp trečios klasės mokinių pasirinkimas. Robotikos tikslas ne tik tobulinti informacinių technologijų, programavimo žinias bei įgūdžius, bet ir ugdyti teigiamas emocijas bei vertybines nuostatas.
Spalio 3 dieną Lizdeikos gimnazijos 2RG klasės mokiniai drauge su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Jurgita Plukiene lankėsi Radviliškio rajono viešojoje bibliotekoje parodos „Lietuviška miniatiūrinė knyga ir ekslibrisas“ atidaryme. Parodą pristatė jos autorius Jonas Nekrašius, teisininkas, kultūrologas, kraštotyrininkas, fotografas, keliautojas. Jis įdomiai papasakojo apie ekslibrisus ir mažiausias knygeles Lietuvoje, jų istoriją. Sužinojome, jog pirmasis ekslibrisas buvo sukurtas 1518 m. Šie maži ženklai – tai savotiškas menas. Įdomu buvo pamatyti ir išgirsti apie mažiausią vos 4 milimetrų pločio ir 5 milimetrų ilgio ekslibrisą.
Mieli mokytojai, tegul Jūsų išmintis, kūryba, savitarpio supratimas, pasiaukojimas, kantrybė puošia Jūsų sielas ir uždega jose norą dalintis savo dvasiniais lobiais su mokiniais. Su tarptautine Mokytojų diena Jus sveikina bibliotekininkė Valia. Rugsėjo 26 dieną Lizdeikos gimnazijoje paminėta Europos kalbų diena, kurios tikslas suvokti kalbų mokymosi svarbą ir išskirti kalbas, kurių mokėjimas didintų daugiakalbystę ir tarpkultūrinį supratimą, stiprintų ir išsaugotų turtingą Europos kalbinę ir kultūrinę įvairovę. Be to, gimnazija, kaip akademinė bendruomenė, vykdanti daugelį tarptautinių projektų, suvokia, jog kalbų mokymasis svarbus ne tik gimnazijoje, bet už jos ribų. Gimnazijos mokiniai ir mokytojai aktyviai dalyvauja tarptautiniuose projektuose, renginiuose, konkursuose. Europos kalbų diena – tai proga mokiniams kitaip pažvelgti į dėstomąjį dalyką, pademonstruoti savo žinias, kūrybiškumą, gebėjimą mąstyti bei susieti mokomąją medžiagą su gyvenimo realijomis.
Radviliškio Kultūros centre jau penktą kartą surengtoje sveiko maisto šventėje „Gyvenimas kiTAIP“ Lizdeikos gimnazija dalyvauja nebe pirmą kartą ir pristato romantiškas arbatėles. Šiemet pasirinkta tema „Metų laikai“. Biologijos mokytoja Asta Šmukštienė ne tik vaišino arbatomis, bet ir papasakojo apie kiekvienos arbatos sudėtį. Švelni arbata „Pavasaris“ yra praturtinta įvairiais žiedais: kvepia kiaulpienėmis ir juodaisiais serbentais, o arbatos „Vasara“ skonis sodresnis, jos sudėtyje yra žemuogių ir kvapniųjų liepų žiedų. Protinę veiklą gerina arbata „Ruduo“, kurios sudėtyje yra pelkinės vingiorykštės ir fermentuotų gervuogių lapų bei saulėgrąžų žiedlapių. O arbata „Žiema“, kurią sudaro fermentuoti gauromečio lapai ir jonažolė, ne tik stiprina imunitetą, bet ir pakelia nuotaiką, veja šalin liūdesį. Be to, gurkšnodami arbatą žmonės galėjo išbandyti savo žinias prie edukacinio stendo, kuriame puikavosi daugybė natūralių ir džiovintų žolynų, surinktų Radviliškio apylinkių pievose, pelkėse ir miškuose. Taip pat buvo galima patiems susirinkti mėgstamų žolynų puokštelę iš paruoštų vaistažolių ryšulėlių ir dovanų gauti poezijos posmų, kad vėsų rudens vakarą užsiplikius vaistinių žolelių arbatos būtų galima mėgautis V. Mykolaičio-Putino eilėraščių ciklu „Mano mėnesiai“.
|