Kviečiu prisijungti prie Lietuvos bibliotekininkų draugijos skelbiamos akcijos „Bibliotekų knygų Kalėdos“, kurios šūkis – Šventinis gerumas kartu su knyga.
Jau ne pirmus metus gimnazijos bendruomenė aktyviai įsijungia į šią gražią Kalėdinę akciją. Kalėdos yra laikas, kai metus norisi užbaigti ramiai, dovanojant vieni kitiems šventinį gerumą, prie jo pridedant dar perskaitytą gerą romaną. Ačiū visiems, kurie perskaitę knygą, dovanojate ją bibliotekai, taip suteikdami skaitymo džiaugsmą tiems, kurie nori skaityti.
Bibliotekos informacija
2021-ieji – kardinolo Vincento Sladkevičiaus metai. Lapkritis Lizdeikos gimnazijoje buvo skirtas šiems metams paminėti: bibliotekoje buvo surengta paroda, o lapkričio 19 dieną 3–4 klasių gimnazistai dalyvavo popietėje, skirtoje paminėti kardinolo Vincento Sladkevičiaus metus ir apžvelgti disidentinį judėjimą Lietuvoje. Susitikime su gimnazistais zoom platformoje dalyvavo ir Kauno arkivyskupas emeritas Sigitas Tamkevičius.
Metų ekonomikos forumas – tai didžiausias ir tradicinis Lietuvos pramoninkų konfederacijos organizuojamas renginys „Kaip neatsilikti konkurencingumo greitkelyje: sparti transformacija ir skaitmenizavimas“. Jame didžiausias dėmesys buvo skirtas verslui ir jo ateities klausimams. Dabartinių technologinių permainų eroje Europa ir jos įmonės turi dėti daug pastangų, kad įveiktų kylančius globalius ir technologinius iššūkius. Forume verslo ir politikos lyderiai ieškojo atsakymų, kuo grįsti savo transformacijos kelią, kad išliktų konkurencingi rinkose, skyrė dėmesį žalumo, skaitmenizavimo, konkurencingumo ir verslo lyderystės temoms. Forume dalyvavo Lietuvos verslo, politikos lyderiai, pranešėjai iš Pasaulio ekonomikos forumo BUSINESSEUROPE, Europos komisijos.
Projektinė veikla – vienas iš būdų, padedančių ugdyti(s) socialines emocines kompetencijas, iš tiesioginio patyrimo įgytos žinios įsimintinesnės, o tokia ugdymo forma patrauklesnė mokiniams. Be to, projektinė veikla yra puiki galimybė integruoti skirtingus mokomuosius dalykus. Ypač tam parankūs yra istorijos, lietuvių kalbos ir literatūros, dorinio ugdymo mokomieji dalykai. Pernai mokinių susidomėjimo sulaukęs projektas „Praeities šydą praskleidus: įamžintas masinių žydų žudynių atminimas“ (projekto vadovės V. Jankūnienė, S. Karenauskienė) šiais mokslo metais pasipildė naujais nariais ir tęsia savo veiklas. Lapkričio mėnesį organizuota išvyka į Kelmę, aplankant senąsias žydų kapines ir Kelmės dvaro svirną, kuriame veikė žydų getas, bei pagerbiant žydų kilmės rašytojo I. Mero atminimą. Taip pat pasirinkta edukacinė programa Tytuvėnų bernardinų vienuolyne. Gidė supažindino su Tytuvėnų Švč. Mergelės Marijos Angelų karalienės bažnyčios ir bernardinų vienuolyno ansamblio istorija nuo įkūrimo iki šių dienų. Tai vienas įdomiausių ir didžiausių XVII–XVIII a. Lietuvos sakralinės architektūros kompleksų, atspindinčių skirtingų epochų (gotikos, renesanso ir baroko) stilių. Turėjome galimybę susipažinti su vienuolių gyvenimo kasdienybe, bažnytinėmis pareigomis ir pomėgiais. Taip pat sužinojome, kad Tytuvėnuose buvo gana didelė žydų bendruomenė, o apylinkės miškuose yra masinių žydų žudynių kapavietės. Nors žydų bendruomenė buvo sunaikinta, tačiau senieji Tytuvėnų gyventojai iki šiol prisimena gydytojo Boroko Chveideno šeimos tragediją. Be to, didžiuojasi šeimomis, kurios priglaudė ir išaugino kaip savus žydų vaikus. Džiugu, kad pastaraisiais metais yra išleidžiama gana daug literatūros (tiek mokslinės, tiek grožinės) apie žydų gyvenimą Lietuvoje. Už projektines lėšas buvo nupirkta knygų Lizdeikos gimnazijos bibliotekai. Tikimės, kad jos iš tiesų padės suprasti, kokią tragediją išgyveno žydų tauta holokausto metu, kokių talentų neteko Lietuva. Juk tikrus įvykius aprašanti grožinė literatūra priartina istorinius faktus ir žinias prie mūsų, paveikdama jausmus ir emocijas, o ekskursijoje išgirstos istorijos, nors ir sukrėtė, bet paskatino domėtis žydų kultūra ir indėliu į Lietuvos gyvenimą. Sandra Karenauskienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Radviliškio Lizdeikos gimnazijos aktyvių tėvų klubas pristato Daivos Mačiūnienės sagių parodą „MADAM“ |