Get Adobe Flash player

Radviliškio Lizdeikos gimnazija nuo 2015 m. pavasario aktyviai bendradarbiauja su privačia šv. Marko vidurine mokykla Naujajame Delyje, Indijoje. Lizdeikiečių mokinių ir mokytojų grupelė jau antrą kartą lankėsi šioje mokykloje ir pristatė savo kultūrinį paveldą. Šių metų projekto tema buvo tradicinės indų ir lietuvių vestuvės.

img_0318 img_0327 img_0348 img_0356 img_0365 img_0374 img_0397 img_0405 img_0421 img_0475 img_0493 img_0667

Read More

Lizdeikiečiai Kleboniškių kaime (Radviliškio rajono savivaldybė) inscenizavo lietuviškas tradicines vestuves, jas nufilmavo ir pristatė Indijoje, o piršlybas ir mergvakarį mokiniai suvaidino vietoje. Projekto veiklos, rengimasis pristatyti lietuviškas vestuves, susipažinti su jų tradicijomis buvo naudingas lizdeikiečiams, nes šiuolaikinis jaunimas retai susiduria su šiomis tradicijomis. Mūsų draugai šv. Marko mokykloje buvo sužavėti lietuvių vestuvių apeigomis, atradome kultūrinių panašumų tarp abiejų šalių tradicijų.

Pristatę savo programą, lizdeikiečiai turėjo galimybę susipažinti su Indijos kultūra: mokėsi Indijos liaudies ir klasikinių šokių, dalyvavo dailės, muzikos, šokių, anglų kalbos pamokose, mokėsi žaisti populiariausią indų žaidimą kriketą.

Po pamokų lietuvių grupelė su savo draugais lankėsi ir žavėjosi indų, sikų ir kitų religijų šventyklomis ir bažnyčiomis, aplankė žymius Indijos vartus, statinį skirta Indijos tautos kovose žuvusiems kariams, kitas įžymias lankytinas Delio vietas. Neužmirštamą įspūdį paliko kelionė į Agrą ir pasaulio stebuklas – Tadžmahalas.

Mokiniai gyveno indų mokinių šeimose, kurios buvo labai rūpestingos ir puikiai globojo mūsų mokinius. Lietuviai susipažino su socialinėmis ir ekologinėmis problemomis, kurias išgyvena Indijos Respublika.

Mainų programoje dalyvavo I–III klasių mokiniai ir dvi mokytojos. Mokiniai ir mokytojai aptarė tolesnio bendradarbiavimo planą. Mokyklos pasiryžusios tęsti šį unikalią vertę turintį projektą, kuris suteikia neįkainuojamų žinių, formuoja kitokias vertybes ir supratimą.

Kitas susitikimas suplanuotas Lietuvoje 2017 m. gegužės mėnesį.

 Skirmantė Petraitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

***

Radviliškio Lizdeikos gimnazija 2015 m. pavasarį užmezgė ryšius su Indijos Delio Šv. Marko vidurine mokykla. Bendradarbiavimo tikslas – mokinių susitikimai, kurių metu mokiniai plės savo kultūrinį akiratį apie Lietuvos ir Indijos istoriją, kultūrinį paveldą. Ryšiai buvo užmegzti per UNESCO asocijuotų mokyklų tinklą, kuriam priklauso abi mokyklos.

Kultūrinių mainų projektas „Lietuva-Indija“ prasidėjo svečių viešnage Lietuvoje. 2015 m. spalio 4-9 dienomis Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje viešėjo dviejų mokytojų ir trylikos indų mokinių delegacija. Svečiai siekė kuo daugiau sužinoti apie Lietuvos istoriją, tradicijas ir kultūrą bei pristatyti savąjį turtingą kultūrinį paveldą. Simboliška, kad svečiai iš Indijos atvyko Tarptautinės mokytojų dienos išvakarėse, kuri paskelbta minėtina diena UNESCO iniciatyva. Projekto dalyviai buvo užimti įvairiose veiklose: dalyvavo pamokose, mokėsi tautinių šokių ir žaidimų,  lietuviškų frazių ir žodžių, diskutavo apie lietuvių ir sanskrito kalbų panašumus ir skirtumus. Mokinius labiausiai sudomino rašymo pratimai ir bendrašaknių žodžių analizė. Be pagrindinių veiklų gimnazijoje, mokiniai turėjo galimybę pažinti mūsų kraštą: lankėsi etnografiniame kaime Kleboniškėse, kepė tradicinius lietuviškus meduolius Skėmiuose, audė senovinėmis staklėmis, ragavo tradicinių patiekalų Sidabrave, gamino šokoladinius saldainius ir juos ragavo Šiaulių „Rūtos“ fabrike, patyrė Kryžių kalno dvasią, aplankė Trakų pilį ir Vilnių, Rytų Europos baroko sostinę.

UNESCO Asocijuotosios mokyklos vardą šiuo metu turinčios 27 Lietuvos mokyklos vykdo įvairius kultūros paveldo, aplinkosaugos, švietimo, mokslo, taikos, kultūros įvairovės, tolerancijos puoselėjimo projektus, susijusius su UNESCO veikla, aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose. Projekto dalyviai lankėsi Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato būstinėje ir susitiko su Liliana Bugailiškyte-Lideikiene, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato švietimo ir mokslo programų vadove. Vadovė džiaugėsi šiais kultūriniais mainais, kurie sudaro sąlygas jaunimui gauti neįkainojamos patirties ir žinių.

Viešnagė Lietuvoje – tai tik viena projekto dalis, antrasis etapas vyks Delyje. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos delegacija ruošiasi vykti į Indiją sausio pabaigoje. Tikimės, kad ši partnerystė tęsis ilgai ir nepasibaigs po šių dviejų susitikimų, nes jau aptartos tolesnio bendradarbiavimo galimybės bei naujų susitikimų temos.

Skirmantė Petraitienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui


Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien163
mod_vvisit_counterVakar1187
mod_vvisit_counterŠią savaitę163
mod_vvisit_counterŠį mėnesį8152