Get Adobe Flash player

Jaunam žmogui dažniausiai nėra lengva apsispręsti, kokį kelią pasirinkti. Ne visada norai ir svajonės dera su realiomis galimybėmis ar mokymosi rezultatais. Be to, kartais sunku suprasti, ką siūlo universitetai ar konkreti programa, todėl susitikimas su aukštųjų mokyklų atstovais yra galimybė viską išsiaiškinti: palyginti skirtingų mokymo įstaigų siūlomų studijų krypčių skirtumus ir panašumus, privalumus ir trūkumus, gyvenimo sąlygas ir veiklos galimybes.

100_2157 100_2162 100_2164 100_2165 100_2169

Lizdeikos gimnazijoje sausio 11 dieną ugdymo karjerai konsultančių A. Samulienės ir R. Grėbliūnienės iniciatyva vyko karjeros diena ,,Studijos ir karjera“, skirta rajono vyresniųjų klasių mokiniams, kuriems aktuali informacija apie studijų galimybes. Renginyje dalyvavo Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMO BPO), KASTU Internacional atstovai ir 14 Lietuvos aukštųjų mokyklų (7 universitetų ir 7 kolegijų) dėstytojai ir studentai. Karjeros dienos renginiai vyko dviem srautais: 2017 metų ir 2018 metų abiturientams. Kol vienuoliktokai apžiūrinėjo universitetų ir kolegijų ekspozicijas, rinkdami informaciją apie konkrečių studijų krypčių pasiūlą bei galimybes, bendravo su aukštųjų mokyklų atstovais, dvyliktokams LAMO BPO atstovė pristatė kelerių metų bendrojo priėmimo statistiką, aptarė populiariausias studijų kryptis. Išaiškinti stojimų minimalūs reikalavimai, konkursinio balo sandara ir balų skaičiuoklė. Akcentuota, kad prašymas pildomas tik elektroniniu būdu, pačiam abiturientui aktyvuojant mygtuką – įkelti atestato duomenis. Daugiausia dėmesio skirta stojimo sąlygų analizei: norintys įstoti į valstybės finansuojamą vietą universitete turi įvykdyti tris sąlygas – sėkmingai išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (arba tarptautinį B1 testą), matematikos valstybinius egzaminus ir įveikti minimalaus balo kartelę. Paaiškinta, kad menų studijoms yra privalomas stojamasis egzaminas, o kai kurioms studijoms reikalingas motyvacinis pokalbis. Taip pat išsamiai išaiškinta konkursinio balo skaičiavimo tvarka bei papildomų balų surinkimo galimybės. Priminti BE pasirinkimų, prašymų registracijos ir galimų keitimų terminai. Pabrėžta, kad registracija galima tik vieną kartą, todėl būtina atidžiai suvesti duomenis, svarbu teisingai reitinguoti pasirinkimus. Aptartos ir sutarčių pasirašymo sąlygos, ir stojimų turai. Po paskaitos abiturientai pasirinktinai susitiko su aukštųjų mokyklų atstovais, o vienuoliktokai po ekspozicijų apžiūros rinkosi į paskaitą, kurioje LMO BPO atstovė supažindino jau su 2018 metų stojimo sąlygomis. Vėliau KASTU Internacional atstovė aptarė studijų užsienyje galimybes, o Radviliškio rajono švietimo ir sporto paslaugų centro suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Ž. Laurutienė supažindino su Brandos darbo, kuris yra pasirenkamoji abiturientų gebėjimų vertinimo forma, reikalavimais.

Renginio svečiai ir Lizdeikos gimnazijos mokytojai, aptardami Karjeros dieną, pastebėjo, kad moksleiviai vis labiau domisi ir lygina siūlomas studijų programas ir universitetus bei kolegijas, vertina savo galimybes ir siekia išbandyti save įvairiose srityse tam, kad pasirinktų tinkamą kelią. Pasak mokytojų, mokiniai teigiamai vertina renginį, nes ne visi gali dalyvauti didžiuosiuose miestuose vykstančiose Studijų mugėse. Mokiniai teigia, kad paskaitos buvo vertingos ir informatyvios, aukštųjų mokyklų (tiek universitetų, tiek kolegijų) ekspozicijos aiškios, pristatymai įvairūs ir įdomūs. Laikinai einančios direktoriaus pareigas Inos Bajarauskaitės nuomone, toks renginys gimnazijoje organizuotas pirmą kartą, o dalyvių susidomėjimas (dalyvavo ne tik mokiniai ir mokytojai, bet ir keletas tėvelių) rodo, kad yra reikalingas, tad turėtų tapti vienu iš tradicinių gimnazijos renginių. Tai puiki proga tiesiogiai bendrauti ir bendradarbiauti su aukštosiomis mokyklomis, rūpinantis mūsų mokinių tolesniu mokymusi ir karjeros galimybėmis.

Abiturientų auklėtoja Sandra Karenauskienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien336
mod_vvisit_counterVakar759
mod_vvisit_counterŠią savaitę1095
mod_vvisit_counterŠį mėnesį13745