Get Adobe Flash player

Vasario mėnesį Pasaulio piliečių akademija kvietė aktyvias organizacijas dalyvauti tarptautiniame projekte „Global Education Goes Local“ ir organizuoti globaliojo švietimo veiklas, supažindinančias su Darnaus vystymosi tikslais ir globaliojo pilietiškumo svarba, savo bendruomenėse. Projekto tikslais – skatinančiais piliečių, ypač jaunimo, aktyvų dalyvavimą sprendžiant globalias problemas, kurios būtų paremtos jų supratimu ir kritiniu požiūriu į pasaulio darnaus vystymosi procesus, – susidomėjo net trys Radviliškio miesto organizacijos: Radviliškio viešoji biblioteka, Lizdeikos gimnazija ir Gražinos pagrindinė mokykla.

1 1 2 1 3 1

Iš visos Lietuvos šiame projekte dalyvauti buvo atrinktos aštuonios organizacijos, vykdančios edukacines ir pilietines veiklas savo bendruomenės narių, ypač jaunimo, tarpe ir ketinančios prisidėti prie projekto įgyvendinimo ateinančius 2,5 metų. Kartu su lietuviais projekte dalyvauja nevyriausybinės organizacijos iš šešių Europos šalių: Bulgarijos, Austrijos, Ispanijos, Kipro, Slovėnijos ir Ganos (Afrikos). Atrinktos organizacijos įsipareigojo plėtoti ilgalaikį bendradarbiavimą su projekto partneriais, įgyvendinant projekto „Global Education Goes Local“ veiklas, skirtas jų bendruomenių narių supratimo apie globalius pasaulio iššūkius didinimui. Projekto dalyviams taip pat bus skirtas biudžetas su veiklų vietos bendruomenėse įgyvendinimu susijusioms išlaidoms padengti.

Kovo 22–23 d. Kaune vyko pirmieji, įvadiniai projekto „Global Education Goes Local“ mokymai, kurių metu dalyviai susipažino su šio projekto filosofija, tikslais ir planuojamomis veiklomis; analizavo pasaulinę darnaus vystymosi darbotvarkę – Darnaus vystymosi tikslus, kuriuos pasaulio bendruomenė turi įgyvendinti iki 2030 metų. Taip pat buvo susipažinta su globaliojo pilietiškumo samprata, svarba ir pamatinėmis nuostatomis, pasidalinta gerąja globaliojo pilietiškumo ugdymo patirtimi, aptartos globaliojo pilietiškumo veiklų įgyvendinimo galimybės savose bendruomenėse.

Džiugu, kad radviliškiečiai aktyvūs ir nori spręsti šias problemas. Tikimasi, kad Radviliškio miesto organizacijų, dalyvaujančių projekte, veiklos atkreips didesnės bendruomenės dalies dėmesį į pasaulines problemas ir prisidės prie pilietiškesnės bendruomenės kūrimo.

Jolanta Kvedarienė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
AR APTARIATE MOKYMO(SI) REZULTATUS SU TĖVAIS?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien539
mod_vvisit_counterVakar770
mod_vvisit_counterŠią savaitę1309
mod_vvisit_counterŠį mėnesį20320