Get Adobe Flash player

Dalis Lizdeikos gimnazijos antrų klasių mokinių kartu su mokytojomis L. Semeniukiene, S. Sluckiene, V. Domeikiene antrąjį gegužės savaitgalį leidosi į dviejų dienų edukacinę kelionę-ekskursiją po kaimyninės Lenkijos sostinę Varšuvą. Mokiniai ketino aplankyti Varšuvos mokslo centrą ir iškiliausius miesto istorinius bei kultūrinius objektus.

2451964_9 2451964_10 2451964_11 varsuva-3-2018.05.12

Pirmąją ekskursijos dieną mokiniai turėjo galimybę susipažinti su Varšuvos senamiesčiu ir apsilankyti Koperniko mokslo centrą-technologijų muziejų, kurį galima vadinti laboratorija. Čia nėra jokių gidų ar popierinių informacinių bukletų, kuriuose būtų pasakojama istorija. Prie kiekvieno eksponato kabo tik instrukcija. Pažinti jį privalo pats lankytojas – liesdamas, klausydamas, ragaudamas ar žiūrėdamas. Ten buvo galima gauti savo atvaizdą po paties pasidarytos plastinės operacijos arba sužinoti, ar tavo reakcija tokia pat greita, kaip Pietų Amerikoje gyvenančios salamandros, kuri medžioja liežuviu. Muziejuje svajonės tapo realybe. Jei kada nors svajota išmokti groti instrumentu – čia tai padaryti buvo galima per keletą minučių. Be to, čia mokiniai galėjo patikrinti savo balso stiprumą su žvėrių balsais ir net pajusti jų jėgą, išbandyti savo rankų jėgą, atsidurti kambaryje, kur vyksta žemės drebėjimas, arba tapti skęstančio povandeninio laivo kapitonu, pabandyti pakilti nuo žemės ant skraidančio kilimo, pamatuoti savo pulsą prieš ir po streso. Dviejų aukštų mokslo muziejaus patalpose salės išdėstytos pagal veiklas ir temas: biologijos, medicinos, muzikos, meno, robotų, kompiuterių, optinių iliuzijų ir kt. Kiekvienas mokinys galėjo užsiimti jį sudominusia veikla. Mokiniai mokslo muziejuje ilgas keturias valandas eksperimentavo, įgijo naujos patirties, patyrė pažinimo džiaugsmą. Susipažinę su mokslo centru, mokiniai leidosi į kelionę po vakarinę Varšuvą. Įdomu buvo sužinoti apie kultūrinius miesto objektus, aplankyti paminklus Adomui Mickevičiui, Frederikui Šopenui, pasėdėti ant Šopeno suolelių ir pasiklausyti šio garsaus ir lenkų labai mylimo kompozitoriaus muzikos garsų. Dienai baigiantis mokiniai turėjo galimybę pasigrožėti mieste vykstančiu vandens, muzikos, spalvų ir multimedijų šou.

Antrą dieną, gerai pailsėję viešbutyje ir pasistiprinę sočiais pusryčiais, mokiniai kartu su mokytojomis keliavo į senus laikus menantį bei romantika dvelkiantį Lazienki parką. Po to vyko apžvalginė ekskursija po milijoninį Varšuvos miestą. Gidė supažindino su miesto istorija, parodė naująjį, dangoraižių išraižytą miesto centrą, papasakojo, kuo miestas gyvena šiandien. Pasidairę pro autobuso langus, mokiniai atvyko į miesto Kultūros ir Mokslo rūmus, kuriuose greitaeigiais liftais pasikėlė į 30 aukštą, iš kurio atsivėrė nepakartojamas vaizdas į Varšuvos miestą iš paukščio skrydžio. Paskutinis ekskursijos objektas – Karalių rūmai, dvelkiantys bendra Lietuvos ir Lenkijos istorija ir senų laikų didybe.

Per dvi dienas intensyvios ekskursijos programos patirta išties daug nepakartojamų įspūdžių, susipažinta su Lenkijos sostinės mokslo ir kultūros objektais bei jų istorija. Svarbu ir tai, kad abiejų Lizdeikos gimnazijos korpusų antrokai kelionėje susidraugavo, patyrė nuoširdaus bendravimo akimirkų.

Svetlana Sluckienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien269
mod_vvisit_counterVakar677
mod_vvisit_counterŠią savaitę3685
mod_vvisit_counterŠį mėnesį269