Get Adobe Flash player

Gegužės 23 dieną Lizdeikos gimnazijos antrųjų klasių mokiniams pilietinio ugdymo pamokos vyko neįprastoje aplinkoje – LR Seime, Valstybės pažinimo centre ir kituose Lietuvos muziejuose. Edukacinę pilietinio ugdymo programą šioms pamokoms parengė istorijos mokytoja Gražina Vasiliauskienė, o mokinius išvykoje lydėjo istorijos mokytojos ir klasių auklėtojai.

Pirmosios pamokos įvyko LR Seime. Europos pažinimo salėje gimnazistai turėjo galimybę prisiminti Europos Sąjungos istoriją, jos raidą, vertinti šiandieninę situaciją ir galimybes. Ekskursijoje po LR Seimą mokiniai plačiau sužinojo apie įstatymų leidžiamosios institucijos funkcijas, seimo narių darbą, lankėsi posėdžių, Konstitucijos, Kovo 11-osios salėse. Mokiniai domėjosi eksponuojamomis parodomis, diskutavo apie aktualiausias valstybės problemas.

Po pietų pamokos tęsėsi kitose edukacinėse erdvėse: 2A ir 2D klasių mokiniai pasirinko Genocido aukų muziejų, 2AV – Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą, 2B – Valstybės pažinimo centrą, 2C – Katedros požemius.

Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse gimnazistai dalyvavo edukacinėje pilietinio ir tautinio ugdymo programoje „Atverta istorija“. Ši programa jaunimą supažindino su XX a. vidurio ir antrosios pusės Lietuvos istorija: Sovietų Sąjungos įvykdyta Lietuvos okupacija ir aneksija, ginkluotojo ir neginkluotojo pasipriešinimo kova, sovietų valdžios vykdytomis masinėmis represijomis, pastangomis išsaugoti tautinę savastį okupuotoje Lietuvoje, kalinimo ir tremties vietose. Valstybės pažinimo centre antrokai interaktyviai susipažino, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali dalyvauti valstybės kūrime ir valdyme, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas.

Katedros požemiai – garsių LDK didikų, valdovų, katedros vyskupų laidojimo vieta. Lankydami modernią ekspoziciją lizdeikiečiai domėjosi archeologinių tyrinėjimų metu rastais radiniais, Vilniaus katedros istorija.

Kad Lizdeikos gimnazijoje mokosi intelektualūs ir pilietiškai nusiteikę mokiniai, patvirtina girdėta mintis, kad „aš norėčiau dirbti LR Seime“, laisvu laiku savarankiškai aplankyti Aušros vartai, Trijų Kryžių paminklas, Bernardinų sodas.

Lizdeikos gimnazijos istorijos mokytoja Danutė Bitytė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien302
mod_vvisit_counterVakar677
mod_vvisit_counterŠią savaitę3718
mod_vvisit_counterŠį mėnesį302