Get Adobe Flash player

Vilniaus Gedimino technikos universitete „Ateities inžinerijos“ neakivaizdinėje neformaliojo vaikų švietimo programos „Žalioji energetika“ 1-ojoje sesijoje paskutinę rugsėjo mėn. savaitę dalyvavo Radviliškio Lizdeikos 2D kl. mokiniai K. Jaznas, K. Norvaiša, B. Luščikas ir 1B kl. mokinys G. Kačinskas kartu su matematikos mokytoja J. Caporkiene. Programoje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus, Gargždų, Alytaus, Ukmergės ir Radviliškio. Mokiniai išklausė VGTU dėstytojų paskaitų apie Žemę, energetiką, šiuolaikinę „tradicinę“ angliavandenilinę ir atominę energetiką, apie „žaliąsias“ technologijas (saulės baterijos, saulės kolektoriai, vėjo turbinos, hidroenergetika, biokuro energetika), netipinius alternatyvios energetikos įrenginius ir technologijų vystymosi tendencijas, kūrė „žaliosios elektrinės“ modelį, atliko praktikos darbus su vėjo turbinomis ir saulės baterijomis. Pirmoji sesija prabėgo puikiai, mokiniai nusiteikę tolesniam darbui (numatytos dar 3 sesijos), turi daug idėjų. 2-oji projekto sesija planuojama per mokinių rudens atostogas – iki jos turime atlikti namų darbus: paruošti savo darbinio modelio eskizą, užsisakyti reikiamas detales modelio gamybai. Džiugu, kad turime galimybę nuotoliniu būdu konsultuotis su savo grupės vadovu lekt. dr. A. Rotmanu.

00_600_700_800_9

„Žalioji energetika“ mums labai aktuali tema, nes mūsų gimnazijos bendruomenė jau daug metų aktyvi projektų „Mes rūšiuojam. Prisijunk ir tu“, „Europos atliekų mažinimo savaitės renginių“ dalyvė. Be to, kasmet gimnazijoje organizuojama aplinkosauginė konferencija „Tyrėjo diena“. Galimybė dalyvauti neakivaizdinėje neformaliojo vaikų švietimo programoje „Žalioji energetika“ ir dirbti kartu su kitų šalies mokyklų mokiniais, jų mokytojais ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto dėstytojais yra neįkainojama patirtis, praturtinanti žiniomis ir skatinanti tobulėti.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja Jurgita Caporkienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien205
mod_vvisit_counterVakar677
mod_vvisit_counterŠią savaitę3621
mod_vvisit_counterŠį mėnesį205