Get Adobe Flash player

Baigėsi visus metus vykęs respublikinis projektas „Sveikata visus metus“, kuriame dalyvavo 300 šalies mokyklų. Šio projekto metu įvairių klasių mokiniai leidosi į sveikatos užduočių keliones, kiekvieną mėnesį turėdami įvykdyti vis naują iššūkį bei naują užduotį.

15114_7 15114_8 15114_9

Gruodžio 12d. Vilniuje vyko baigiamoji šio projekto konferencija, kurioje dalyvauti ir pasidalinti gerąja patirtimi buvo pakviestos 38 komandos. Tarp jų buvome ir mes, Lizdeikos gimnazijos komanda „Saulės vaikai“, pristačiusi sveikatinimo veiklas, visus metus vykdytas mūsų gimnazijoje: sausio mėnesį – „Burnelė – ne šiukšlynas. Skrandis – ne sąvartynas“, vasarį – „Ne vien duona žmogus gyvas“ (fizinės ir emocinės sveikatos darna), kovą – „Kai sveikas – tai ir linksmas. Kai linksmas – tai ir sveikas. Juoko terapija“, balandį – „Tylos stebuklinga versmė“ (triukšmo prevencija), gegužę – „Aš ir aplink mane“ (sveikatai palankios aplinkos kūrimas), birželį – „Geriausi vaistai – grynas oras, šaltas vanduo“, liepą – „Vaistažolių takeliais į sveikatos kelią“, rugpjūtį – „Dykinėjimas ir tuščias laiko leidimas yra ligos priežastis“, rugsėjį – „Draugui ištiesk tik švarią ranką“, spalį – „ Padėk sau ir draugui“ (pirmoji pagalba ir savipagalba), lapkritį – „Žala, mada, priklausomybė“ (žalingų įpročių prevencija).“ Aktyviausiai iššūkius vykdė šie komandos nariai:. Jakubauskaitė Rosvita (2A), Ozubėnaitė Modesta (2A), Jasaitytė Rosita (3A), Kavaliauskaitė Armina (3C), Hokušaitė Rugilė (4A), Karenauskaitė Justina (4A), Gražina Žiaunienė, sveikatos priežiūros specialistė, Kablienė Olesia, technologijų mokytoja, Sandra Karenauskienė, lietuvių kalbos mokytoja, Asta Šmukštienė, biologijos mokytoja, Lionė Semeniukienė, biologijos mokytoja. Ypač aktyviai iššūkius vykdė 2A klasės kolektyvas.

Konferencijos metu buvo įdomu žiūrėti ir klausytis susirinkusių komandų iš 23 rajonų lopšelių-darželių, progimnazijų, pagrindinių mokyklų. Galėjome pasiklausyti pranešimų apie vykdytas veiklas ugdymo įstaigose, taip pat patys pasidalinti gerąja patirtimi, pasidžiaugti mokinių ir mokytojų kūrybingumu, aktyvumu ir darbštumu. Palyginę ir pasitikrinę, kaip dirbama Lizdeikos gimnazijoje, kuo panašūs ir kuo skiriamės nuo kitų mokyklų, toliau veiklą pratęsėme Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre. Jame sužinojome, kuo mes esame įdomūs pasauliui, kuo panašūs, kuo skiriamės, kokia yra saugomų teritorijų sistema, kokių profesijų žmonės dirba saugomose teritorijose. Galėjome klausytis paukščių balsų, o „kalbantis“ stalas pasakojo istorijas apie padėtų ant stalo daiktų svarbą žmogaus gyvenime. Namo grįžome su atminimo dovanomis, pilni naujų emocijų, idėjų.

Džiugu, kad konferencijoje Lizdeikos gimnazija buvo apdovanota už hab. dr. Eugenijos Šimkūnaitės humanizmo idėjų stiprinimą. Biologijos mokytoja Asta Šmukšienė apdovanota Eugenijos Šimkūnaitės labdaros paramos fondo Padėkos raštu už hab. dr. Eugenijos Šimkūnaitės humanizmo idėjų stiprinimą ir puoselėjimą, už suteiktą paramą fondo veiklai. Viena iš atminimo dovanų – naujoji knyga iš dr. E. Šimkūnaitės palikimo „Sveiko gyvenimo paslaptys“. Įteikę dovanas fondo atstovai vylėsi, kad pastangos skiepyti bičiulišką požiūrį į visuomenei svarbių žmonių kultūrinį bei dvasinį palikimą bus sėkmingos.

Biologijos mokytoja Lionė Semeniukienė

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien452
mod_vvisit_counterVakar769
mod_vvisit_counterŠią savaitę5043
mod_vvisit_counterŠį mėnesį11255