Get Adobe Flash player

Jau ketvirti metai Lizdeikos gimnazijos ir Radviliškio dienos užimtumo centro auklėtiniai gražiai draugauja: gimnazistai lankosi dienos užimtumo centre, bendrauja su neįgaliaisiais, kartu yra parengę menines programas, su kuriomis dalyvavo ne viename konkurse ir iškovojo prizines vietas.

Mes, Lizdeikos gimnazijos gimnazistai, žvarbią lapkričio 25-osios popietę patraukėme į Radviliškio dienos užimtumo centrą, kur buvome pakviesti dalyvauti dešimtojo gimtadienio šventėje. Įėjus į dienos užimtumo centrą mus apsupo labai jauki atmosfera ir pasitiko besišypsančios darbuotojos, centro auklėtinių dar nematėme.

Susėdome šventei paruoštoje salėje ir laukėme koncerto. Netrukus įžengė šventiškai pasidabinę dienos užimtumo centro jaunuoliai, kurie savo programą pradėjo vaidinimu ir pačių sukurtu himnu, kuriame teigiama, kad jiems gera būti drauge. Himno žodžiai atsispindėjo kiekvieno dainavusio veide. Visi buvo linksmi, šypsojosi ir džiaugėsi, kad gali svečiams salėje parodyti tai, ką išmoko atėję į dienos užimtumo centrą.

Po nuostabaus pasirodymo atėjo metas sveikinimams. Pirmasis sveikinimo žodį tarė šios įstaigos direktorius Darius Paluckas. Jis teigė, kad nėra nieko kilnesnio už pagalbą žmonėms, kuriems likimas skyrė būti kitokiems. Visiems jaunuoliams dienos užimtumo centre yra suteiktos galimybės mokytis, tobulėti ir atrasti sritį, kurioje jiems sektųsi. Būdami kartu jaunuoliai bendrauja, mokosi vienas iš kito, todėl jaučiasi pilnaverčiai.

Radviliškio miesto meras džiaugėsi galėdamas dalyvauti dienos užimtumo centro dešimtajame gimtadienyje ir savo sveikinime sakė, jog kuo žmogaus širdis geresnė, tuo jis turtingesnis. Neįgalūs žmonės mažiau prisilietė prie blogio, kurį mes patys sukūrėme ir kuris vyrauja mūsų gyvenimuose, todėl jie yra geresni, jautresni ir turi tyras širdis.

Vaidotas Jakavičius - Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius, liudijo apie jaunuolių pasiekimus įvairiose sporto šakose ir linkėjo nenuleisti rankų bei toliau siekti tikslų.

Po gausybės garbingų svečių sveikinimo žodžių, prabilo ir Lizdeikos gimnazijos gimnazistai, kurie aktyviai bendradarbiauja su dienos užimtumo centru ir 2009-aisiais integruotame, edukaciniame jaunųjų muzikų debiutų renginyje „Perliukai“, kuriame neįgalieji kūrybiškai bendradarbiauja su sveikaisiais bendraamžiais, laimėjo pirmąją vietą. Gimnazistai linkėjo toliau spinduliuoti gerumu, skleisti šviesą ir padovanojo gimnazijos mokinės pieštą paveikslą.

Koncertą tęsė dienos užimtumo centro auklėtinis, kuris prabilo Janinos Brazinskienės eilėmis: „Neužrakink širdies gerumui, ištiesk visiems dosnumo ranką.“ Šios eilės privertė susimąstyti, ar pakankamai atvira širdimi priimame kitokius nei mes? Ar mūsų širdys neužrakintos žmonių prašymams ir ar jos visada išklauso kitų pagalbos šauksmą?

Netrukus įžengė Lizdeikos gimnazijos mokinė Sonata , kuri kartu su dienos užimtumo centro auklėtine Karolina padainavo daug gražių dainų, joms įvairiais instrumentais pritarė dienos centro jaunuoliai. Visiems buvo labai gera ir smagu. Mūsų gimnazistai džiaugėsi galėdami prisidėti prie dienos užimtumo cento veiklos, bendrauti su centro auklėtiniais ir, žinoma, mokytis vieniems iš kitų. Sužinojome, kad be mūsų gimnazijos su dienos centru bendradarbiauja ir lopšelis darželis „Kregždutė“, kurio 2 atstovai atliko smagią dainą.

Pasibaigus renginiui namo išėjome kitokie. Iš dienos užimtumo centro auklėtinių išmokome, kad nesvarbu, ar likimas tau skyrė daugiau ar mažiau, vis tiek reikia stengtis, eiti į priekį ir tobulėti. Jei į savo darbą įdėsime labai daug meilės ir jėgų, galime visko pasiekti..

 

Goda Minkevičiūtė 3c

Alma Krivickienė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien863
mod_vvisit_counterVakar1003
mod_vvisit_counterŠią savaitę863
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6886