Get Adobe Flash player

„Jei jūs sėkmingai pasirinksite darbą ir įdėsite į jį visą širdį, tai laimė pati jus suras,“ – teigė K. Ušinskis. Ši frazė puikiai apibūdina Lizdeikos gimnazijoje vykstančią popamokinę veiklą. Jau keletą metų gimnazijoje visų klasių mokinės turi galimybę išbandyti savo kūrybines jėgas dirbdamos neformalaus ugdymo būrelyje – studijoje „MODERN“, kuriam vadovauja mylinti savo darbą technologijų mokytoja Olesia Kablienė, tad nenuostabu, kad šiais mokslo metais merginų, norinčių kurti kolekcijas, buvo neįprastai daug. Nuo pat rugsėjo mėnesio 1–3 klasių mokinės, susiskirsčiusios į keturias grupes, aktyviai kūrė kolekcijas. Visus mokslo metus vyko ir dar vyksta aktyvus, nenutrūkstantis kūrybinis procesas. Pasak mokytojos, darbo pradžioje buvo keliami aiškūs tikslai ir uždaviniai, kruopščiai ieškoma idėjų, koncepcijos bei medžiagų, kurios padėtų atskleisti planuojamų kolekcijų temas. Kuriant kolekcijas, didelis dėmesys buvo skiriamas kompozicijai, medžiagoms, modeliavimui, siuvimui bei estetinio skonio lavinimui. Visos kolekcijos yra labai skirtingos, atskleidžiančios įvairias aktualias jaunimui temas. Pirma kolekcija „INDIGO“ yra autorinė 2A kl. mokinės Ievos Vaičiulytės, kuri praėjusiais mokslo metais tapo respublikinėje technologijų olimpiadoje nugalėtoja, o šiemet įgyvendino savo svajonę – sukūrė asmeninę kolekciją. „INDIGO“ simbolizuoja gebėjimą iš pirmo žvilgsnio nesusijusius dalykus pamatyti, atrasti ir suprasti kaip nedalomą visumą. Tai galime sugretinti su žmogaus pažinimu. Visiškai tamsus ir nesuprantamas Indigo virsta viena didele mozaika, kuri keri savo spalvomis. Kolekcija yra sukurta naudojantis pačios mokinės kurtu audiniu, primenančiu dirbtinį kailį. Ypatingas dėmesys skiriamas kostiumų siluetams, formoms bei spalvoms.

18315_1 19118_10 19118_11 19118_12 19118_13

Dar dvi kolekcijos yra 1E ir 1B kl. merginų kolektyvinis darbas.

Kolekcija „FATALIŠKA-KARINGA-JAUSMINGA“ atspindi šiuolaikinės moters interpretuotą įvaizdį. Ji ypatinga tuo, kad kūrėjos sujungė visiškai skirtingas pagal savo savybes medžiagas, taip pabrėždamos kolekcijos temą.

Kolekcija „UNI+FORMA=TRANSFORMACIJA“ kurta jaunimui aktualia mokyklinės uniformos tema. Pagrindinė užduotis buvo transformuoti drabužius į modernią uniformą. Mokinės interpretavo įvairių stilių kostiumus, žaismingai bandydamos juos taikyti mokyklinei uniformai, kuri atspindi jaunatvišką maksimalizmą, avangardą, sieja praeitį, dabartį ir ateitį. Drabužiuose įkomponuotos tiek meninės, tiek technologinės subtilybės ir keistenybės. Kolekcija yra draugiška aplinkai, nes kostiumai kurti transformuojant senus drabužius.

Gegužės 3 d. Radviliškio Gražinos pagrindinėje mokykloje organizuotas respublikinis avangardinio meno festivalis-konkursas „Aš kitoks“ buvo puiki galimybė parodyti savo darbus. Merginų ir vadovės darbas komisijos buvo įvertintas – viena kolekcija pripažinta kaip aktualiausia, kita – jausmingiausia, o kategorijoje „Gatvės mada“ kolekcijai INDIGO skirta I vieta.

Savo sukurtomis kolekcijomis mūsų gimnazijos mokinės galėjo prisidėti ir prie jaunųjų dizainerių šventės „Banga 2019“ ,vykusios Palangos senojoje gimnazijoje. Renginio metu parodyta 21 kolekcija, kurias kūrė įvairių respublikos mokyklų jaunieji dizaineriai. Smagu sulaukti gražių atsiliepimų apie savo nuveiktus darbus. Tai puiki galimybė ne tik pačioms pasirodyti, bet ir pasisemti įkvėpimo, susirasti naujų bendraminčių. Tad nenuostabu, kad jau planuojama kita kelionė – Tauragėje pasirodyti dar viename renginyje. Belieka palinkėti vadovei ir merginoms kūrybiškos sėkmės ir ištvermės.

Gintauta Dauneckytė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien776
mod_vvisit_counterVakar946
mod_vvisit_counterŠią savaitę1722
mod_vvisit_counterŠį mėnesį26168