Get Adobe Flash player

Radviliškio Lizdeikos gimnazija vienintelė iš Radviliškio ugdymo įstaigų, priklausanti UNESCO asocijuotų mokyklų tinklui. UNESCO asocijuotųjų mokyklų mokytojai ir mokiniai pagrįstai didžiuojasi būdami pasaulinio UNESCO tinklo nariais. Priklausymas šiai organizacijai sudaro mokytojams galimybę dalyvauti bendruose švietimo projektuose ir dalintis patirtimis su kolegomis iš viso pasaulio, o mokiniams galimybę prisiimti atsakomybę ir stiprinti įvairius įgūdžius, padedančius pasirengti brandžiam pilietiškumui. Asocijuotos mokyklos gerina ugdymo turinį mokykloje ir plėtoja dalyvavimo metodus mokymo ir mokymosi procesuose. Savo tikslams pasiekti UNESCO kuria ir skleidžia mokymo priemones, naujienlaiškius, kitas publikacijas.

321_11321_12 321_13 321_14 321_15 321_16 321_17 321_19 321_20 321_21

Paskutiniąją mokslo metų savaitę gimnazijos UNESCO grupės nariai organizavo veiklas, susijusias su Darnaus vystymosi tikslais, globalaus pilietiškumo švietimu ir vieningos gimnazijos bendruomenės požiūrio formavimu, leidžiančiu kiekvienam bendruomenės nariui ugdyti vertybes, įgūdžius ir žinias, reikalingas aktyviai prisidėti prie tvarios taikos ir vystymosi, skatinant bendruomeniškumą bei pasirengimą veiksmingai spręsti 21-ojo amžiaus iššūkius.

Pirmoji savaitės diena gimnazijoje buvo skirta tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ bei Globaliojo švietimo veikloms plėtoti savo bendruomenėse. „Pasaulio piliečių akademijos“ nariai kvietė mokinius panagrinėti daromą interneto įtaką žmogui ir priklausomybę keliančias veiklas. 1–2 gimnazinių klasių mokiniai susitiko su „Pasaulio piliečių akademijos“ vadove Indre Augutiene, darbuotoja Solveiga ir mokine – savanore. Užsiėmimo metu mokiniams pristatyta, kodėl svarbu gebėti į(si)vertinti savo naudojimo internetu įpročius, aptarti besaikio naudojimosi internetu keliami iššūkiai, mokytasi valdyti internete praleidžiamą laiką. Moksleiviai buvo supažindinti su naujai sukurtu internetiniu įrankiu, leisiančiu jaunimui savarankiškai įsivertinti ir valdyti savo laiką, kurį jie praleidžia internete.

Tą pačią dieną Tomas Tradišauskas (VŠĮ „Žiedinė ekonomika“) 3-čių gimnazinių klasių mokinius supažindino su Žiedinės ekonomikos ir aplinkosaugos tvarumu. Paskaitos metu aptarta Žiedinės ekonomikos svarba. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai atliko užduotis, pristatė veiklas, susijusias su pagrindinėmis problemomis, su kuriomis susiduria atliekų srautas. Aptarti pagrindiniai taršos šaltiniai mūsų šalyje ir vietovėje bei pasiūlyti galimi sprendimo būdai.

Antradienio vakaras „nusidažė“ žalia spalva. Vienas iš šio vakaro tikslų – vieningos gimnazijos bendruomenės tinkamo požiūrio formavimas į vartotojiškumo mažinimą, bendruomeniškumo stiprinimą, sveikos ir darnos bendruomenės kūrimą. Žalia – sveikatos, harmonijos, taikos spalva. Šiame vakare tėvai, mokytojai, mokiniai nestokojo išradingumo ne tik puošdamiesi patys, bet ir išradingai ruošdami savo stalą, gamindami vaišes (žalias, sveikas, ekologiškas), kuriomis labai smagu buvo pavaišinti savo kaimyną, pristatyti receptą. Vakaras buvo apipintas muzikiniais kūriniais, turinčiais „žalio atspalvio“, bendru piešiamu žaliu paveikslu bei tekstais, skaitytais iš žalių knygų. Gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė išreiškė viltį visiems kartu puoselėti ir turėti gražią lizdeikietišką tradiciją – Žaliąjį vakarą.

Trečiadienis – buvo gan aktyvus. Net 14 gimnazistų komandų sudalyvavo Darnaus vystymosi tikslų medžioklėje Radviliškio mieste. Gimnazistams buvo pateikta 17 siekių, susijusių su ateities tarptautine plėtra. Šiuos siekius sudarė Jungtinės Tautos, propaguodamos tarptautinius darnaus vystymosi tikslus. Suformuluotus 17 tikslų kiekvienai komandai reikėjo susieti su Radviliškyje esančia organizacija ar objektu, jį surasti ir prie jo nusifotografuoti. Teisingai sudėtas maršrutas sudarė per 7 km. Mokiniai turėjo galimybę keliauti tiek pėsčiomis, tiek dviračiais. Tik 3 gimnazistų komandoms pavyko įveikti visus iššūkius. Tai buvo ne tik žinių, bet ir ištvermės patikrinimas. Rezultatai apibendrinti ir finalininkai apdovanoti Padėkos dienos metu.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos UNESCO ir tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ darbo grupių nariai nuoširdžiai džiaugiasi pavykusiomis, prasmingomis veiklomis, į kurias geranoriškai ir aktyviai įsijungė visa bendruomenė, nuolat bendradarbiaudama, palaikydama, siūlydama idėjas.

Mes sakome, kad Pokyčiai bendruomenėje keičia pasaulį. Būkim vieningi, pilietiški, darnūs ir bendruomeniški!

Jolanta Kvedarienė

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien393
mod_vvisit_counterVakar988
mod_vvisit_counterŠią savaitę9696
mod_vvisit_counterŠį mėnesį48452