Get Adobe Flash player

Darbai prasidėjo. Aš, Dovydas Paškauskas, 3A klasės mokinys, tapęs Europos Sąjungos (ES) jaunuoju ambasadoriumi Radviliškyje, per metus turėsiu organizuoti mažiausiai 12 renginių, tad iš karto ėmiausi darbų.

303_1 303_2 303_3 303_4

Rugsėjo 17 d. pakviečiau 3A ir 3C klasių moksleivius ir jų auklėtojas į bendrą klasės valandėlę naujajame gimnazijos kabinete (106/107), kuriame puikiai tilpo daugiau nei 40 jaunuolių. Tai buvo mano pirmasis renginys, organizuotas kaip Jaunimo Europos komandos nario. Apie ką buvo renginys? Pirmiausia nusprendžiau pristatyti, kas iš viso yra ES. Taigi bendraamžiams pasiūliau skaidrinę prezentaciją, internetinį žaidimą „Kahoot“, prizų ir, žinoma, savo žinias.

Renginio pradžioje pristačiau politologo Lino Kojalos knygą „Europa?“, kurią dabar skaitau. Atkreipiau dėmesį, kodėl nemaža dalis lietuvių negebėjo pažvelgti į save kaip Europos šalies, Vakarų pasaulio dalies valstybę. Kalbėjau apie svarbą pažinti Vakarų demokratinį pasaulį ir suvokti, kad esame visavertė jo dalis tiek, kiek patys to norime ir dėl to dirbame. Svarbu suvokti, kas tas Vakarų pasaulis, ir žinoti jo laimėjimus, kurių vienas didžiausių – sukurta Europos Sąjunga.

Buvo įdomu išsiaiškinti, ką mano bendraamžiai jau žino apie ES, todėl užsiėmimą tęsėme interaktyviai savo išmaniuosiuose telefonuose žaisdami „Kahoot‘ą“. Tai nemokama programėlė, kurioje aš sukūriau klausimus ir klausimų atsakymų variantus su vienu teisingu. Visiems žaidimo dalyviams reikėjo atsakyti į įvairius klausimus apie ES, Europos geografiją, istoriją, politiką. Kiekvieną klausimą ir atsakymą pakomentavau. Tai šaunus metodas, kurį rekomenduoju taikyti ir mūsų mokytojams. Geriausiai atsakiusiems į klausimus išdalinau prizus-suvenyrus.

Pranešimo metu supažindinau gimnazijos vienuoliktokus su Europos Sąjungos istorija, svarbiausiais jos idėjos kėlėjais ir idėjų atsiradimo priežastimis. Pristačiau ir ES institucijas, ir mūsų atstovus ar deleguotus asmenis jose, pvz., kur dirbs Virginijus Sinkevičius, o kur Lietuvai atstovauja Gitanas Nausėda. ES jau daugiau nei 70 metų užtikrina ne tik taiką, bet ir galimybę laisvai keliauti, „Erasmus+“ programa ar net galimybę aštuoniolikmečiams nemokamai aplankyti 4 ES valstybes traukiniu – paskaitos dalyviai sužinojo ir apie tai. Kokia ES šalis didžiausia savo plotu, o kuri turi daugiausia gyventojų, kokia Švedijos vėliava ir kiek ES yra oficialiųjų kalbų ir kitokių faktų buvo pateikta.

Kokia veikla be refleksijos? Mokiniai už teisingus atsakymus paskatinti prizais.

Manau, jog moksleiviai sužinojo svarbiausius dalykus apie ES. Jiems nebekils klausimų, kas tas „Brexit‘as“, kada Lietuva įstojo į ES ar kas yra naujausia šios bendrijos narė. Dauguma žinos, jog ją sudaro 28 valstybės narės, o oficialių kalbų yra 24. Kodėl tiek daug? Tai bus dar vienas įdomus dalykas, kurį sužinosite, jei pasikviesite mane į savo organizuojamą renginį ar pamoką!

Beje, būtų nekorektiška, jei apie renginį kalbėčiau tik aš pats, todėl noriu jums pristatyti ir kai kurių renginio dalyvių mintis apie mano vestą užsiėmimą:

„Šiaip tai labai patiko, nežinau kaip, bet labai moki sudomint klausytoją, pavyzdžiui, mane nelabai domina visi tie ES reikalai ir visa kita, bet būtent tavo pristatymas man labai patiko. Šiaip buvo tas žaidimukas visai įdomus, kažkas buvo kitokio, neįprasto, manau, smagus užsiėmimų paįvairinimas.“ ( Gota Kižauskaitė, 3C kl.)

„Mano nuomone, viskas buvo puiku, įdarbis didelis, todėl pristatymas buvo šaunus! Patiko, kad bandei įtraukti klausančiuosius, tas iš tikrųjų nustebino mane! Labai dėkoju už pristatymą, nes tikrai sužinojau daug, kaip, manau, ir kiti.“ (Gintaras Krivickas, 3C kl.)

„Man labai patiko šis renginys, nes faktai apie Europos Sąjungą buvo labai aiškiai ir įdomiai pristatyti, taip pat labai patiko, kad visi dalyviai buvo įtraukti į bendrą žaidimą.“ (Greta Gelumbauskaitė, 3C kl.)

„Dovydas – vienas iškalbingiausių mano pažįstamų bendraamžių. Gal dėl to jo vedama klasės valandėlė apie ES man taip patiko ir sudomino! Laikas praėjo ypač greitai ir pateikta informacija įsiminė su kaupu! Pranešimas tapo dar įdomesnis, kai Dovydas pasitelkė išmaniąsias technologijas ir per internetinę programėlę „kahoot“ visi kartu bandėme atsakyti į klausimus, susijusius su tema. Pamokos pabaigoje neilga refleksija ir prizai įtvirtino geras emocijas!“( Eva Ginkevičiūtė, 3A kl.)

„Buvo labai įdomu. Smagu buvo sužinoti kažką naujo arba prisiminti, ką jau mokėjom. Labai patiko žaidimas, kuris pritraukė visus ir privertė trupučiuką pamąstyti.“ (Klaidas Stryla, 3A kl.)

Dovydas Paškauskas, ES ambasadorius

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien430
mod_vvisit_counterVakar871
mod_vvisit_counterŠią savaitę3617
mod_vvisit_counterŠį mėnesį24821