Get Adobe Flash player

Viena unikalių Radviliškio Lizdeikos gimnazijos tradicijų – pirmokų krikštynos. Tai tarsi mokslo metų ritualinės apeigos, leidžiančios naujokams greičiau apsiprasti su nauja vieta, klasės draugais, mokytojais. Abiturientai ruošėsi krikštynoms iš anksto – kūrė scenarijų, rengė užduotis. Prieš savaitę visi pirmų gimnazijos klasių mokiniai, abiturientų sukviesti, sugužėjo į gimnazijos stadioną, kur buvo supažindinti su artėjančio renginio vieta, laiku bei įpareigoti atlikti namų darbą – organizuoti klasės prisistatymą.

321_1 321_2 321_3

Krikštynų vieta Lizdeikos gimnazistams ypatinga – tai valstybinis Kernavės kultūrinis UNESCO saugomas rezervatas. Kernavės piliakalnių teritorija – vienas Lietuvos valstybės susidarymo centrų, didžiausias Lietuvoje gynybinis piliakalnių kompleksas bei buvusio viduramžių miesto vieta. Archeologinių paminklų kompleksą sudaro daugiau nei 50 archeologijos, istorijos ir kultūros paminklų, vienas iš kurių Lizdeikos kalnas. Tad simboliškai norėdamas tapti Lizdeikos gimnazijos bendruomenės nariu kiekvienas gimnazistas, atlikęs virtinę išbandymų, turi įkopti į Lizdeikos vardu pavadintą kalną.

Pirmieji supažindinimo su gimnazija išbandymai naujokų laukė jau ankstyvą spalio 3 dienos rytą. Spalvingais klounų kostiumais pasipuošę, žaismingu grimu veidus pasidabinę ketvirtokai, vadovaujami Kristupo Miškinio, išrikiavo visus pirmokėlius gimnazijos stadione rytinei mankštai, kurią vedė Deimantė Šidlauskytė. Gerokai apšilę ir susikibę už rankų, mokiniai apsikabino gimnazijos pastatą bei pagerbė medinę Lizdeikos skulptūrą. Po to visi mokiniai su klasių auklėtojais ir lydinčiais mokytojais susėdę į autobusus leidosi Kernavės link. Kelionė neprailgo, nes autobusuose ketvirtokai organizavo viktorinas apie Lizdeikos gimnazijos istoriją, įsimintinus įvykius, renginius, veiklas bei gimnaziją garsinančias asmenybes. Už teisingus atsakymus mokiniai buvo apdovanojami prizais. Taip pat kelionėje visi pirmokai buvo mokomi giedoti gimnazijos himną. Linksmas stabtelėjimas pakelės degalinėje buvo palydėtas tradiciniais gimnazijos šokiais – nuo liaudiško „Transfero“ iki modernių šokių žingsnelių. Šią veiklą išradingai organizavo 4B klasės mokiniai, vadovaujami Povilo Laiševcevo ir Miglės Jacynaitės.

Nuvykus į Kernavę, abiturientės Greta Najulytė ir Deimantė Šidlauskytė supažindino pirmokus gimnazistus su Kernavės archeologine vietove, jos istorija bei tyrinėjimais, buvusiomis gyvenvietėmis. Kūrybiški ir nuotaikingi pirmokų gimnazistų prisistatymai parodė, kad į gimnaziją atėjo tikrai išradingas jaunimas. Po supažindinimo su Kernave pirmokų klasės pabiro į išbandymų stoteles, kuriose demonstravo savo ištvermę, vikrumą, klasės narių sutelktumą. Galiausiai, įveikę visas užduotis, įkopę į Lizdeikos kalną, visi gimnazistai susirinko prie rusenančio šventa ugnimi aukuro gimnazisto priesaikai. Žynys Lizdeika (Airidas Valančius) „švęstu“ vandeniu pakrikštijo prisiekusiuosius. Pirmokams buvo įteiktas gimnazisto pasas ir ženklelis. Atminčiai Lizdeikos piliakalnio papėdėje gimnazistai sudėjo gyvą žodį „LIZDEIKA“, nusifotografavo.

Tradicijos vienija žmones, bendruomenes. Neabejotinai Lizdeikos gimnazijos pirmokų krikštynos – graži ir prasminga šventė, leidžianti išgyventi bendrystės jausmą bei pasijusti tikru ir pilnaverčiu Lizdeikos gimnazijos bendruomenės nariu.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja Svetlana Sluckienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien566
mod_vvisit_counterVakar735
mod_vvisit_counterŠią savaitę2012
mod_vvisit_counterŠį mėnesį18892