Get Adobe Flash player

Jau antri metai Lizdeikos gimnazijos mokinių komanda „Saulės vaikai“ dalyvauja Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro projekte „Sveikata visus metus“. Kiekvieno mėnesio pradžioje, iki 10 d., tinklalapyje www.ssus.lt yra skelbiamas naujas iššūkis, nauja užduotis. Visą mėnesį vykdome užduotį, paruošiame ataskaitą ir ją išsiunčiame į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą. Kiekvienais metais esame kviečiami į baigiamąją konferenciją, kurios metu pristatome metus vykdytas veiklas. Šiais metais mokyklos pristatė sveikatos kalendorius. Mūsų sveikatos kalendorių, kuriame atsispindėjo kiekvieną mėnesį vykdyta veikla, papuošė lietuvių poeto V. Mykolaičio-Putino eilės iš ciklo „Metų mėnesiai“.

20191216_1 20191216_2 20191216_3

Daugiausia vykdant šį projektą ir įgyvendinant iššūkius dirbo 2D, 3A kl. mokiniai, sveikuolių būrelio nariai, mokytojai R. Grėbliūnienė, S. Karenauskienė, A. Šmukštienė, psichologė R. Maselskienė, gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė G. Žiaunienė. Mokiniai kūrė filmukus, fotografavo, vykdė įvairius tyrimus ir apklausas, rinko sveiko maisto receptus, gamino pagal juos sveikus produktus, keliavo aplink Gylio ežerą, susipažindami su vaistažolėmis ir jų rinkimo bei džiovinimo būdais, gryno oro nustatymo būdais. Rinko informaciją, kaip mūsų mokiniai ir mokytojai praleidžia laisvalaikį, kaip mūsų mokyklos aplinka sukuria jaukią ir estetišką šventišką sveiką aplinką, kūrė ketureilius apie emocinės ir fizinės sveikatos darną. Taip pat nurodė, kodėl mokiniai mokykloje jaučiasi sveiki ir saugūs, analizavo klausimynus ir nurodė, kad gimnazijoje dar yra mokinių, kurie laiką švaisto veltui, bei išsakė nuomonę, kad tai yra tėvų auklėjimo spragos. Mokiniai rašė trumpus esė apie save, kuo jie ypatingi, kad kiekvienas gimnazijoje gali atrasti save skirtinguose dalykuose. Džiaugiamės, kad mūsų geroji patirtis buvo pastebėta. Kai kurie mūsų darbai publikuojami Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro tinklalapyje www.ssus.lt balandžio mėnesį (iššūkis: „Tylos stebuklinga versmė“ (triukšmo prevencija), liepos mėnesį (iššūkis: „Nėr žolynų negydančių, tik atitikt reikia“ (E. Šimkūnaitė).

Konferencijoje išklausėme ir žodinių, ir stendinių pranešimų pristatymus įvairaus amžiaus grupėse. Mokiniai, ypač pradinukai, nuoširdžiai pasakojo apie savo veiklas: kaip piešė žolinčių, kas yra jausmų vandenynas, ąžuolo mankšta. Išklausę įdomius pranešimus, vykome į saugomų teritorijų Nacionalinį lankytojų centrą, kuriame mokiniai sužinojo, kad bus išleista nauja Raudonoji knyga, galėjo virtualiai pabuvoti nacionaliniuose parkuose, draustiniuose, rezervatuose, klausytis paukščių garsų. Susipažinome su kiekvieno regiono bioįvairove, išmanusis stalas pasakojo įvairių gamtinės medžiagos daiktų istorijas. Patyrę daug džiugių akimirkų, pasidaliję gerąja patirtimi ir iš kitų pasisėmę patirties, jau kuriame naujus darbo planus.

Gruodis – saulėgrįžos laukimo metas, tai pasirengimo žiemos šventėms laikotarpis, kartu ir poilsio nuo sunkių rudens darbų laikas. Laukiama saulės. Mums nesvarbu, kad ji pakils visai neaukštai, kad jos spinduliai šildys taip menkai. Mums jos reikia, nes saulė yra gyvybės žadintoja ir džiaugsmo nešėja. Adventas – laikotarpis, skirtas bendrauti su artimaisiais, su visais susitaikyti, susikaupti, skleisti ramybę ir gerumą. Komanda „Saulės vaikai“ visiems linki susikaupimo, ramybės ir gerumo.

Mokytoja Lionė Semeniukienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien428
mod_vvisit_counterVakar871
mod_vvisit_counterŠią savaitę3615
mod_vvisit_counterŠį mėnesį24819