Get Adobe Flash player

Kovo 20-ąją minima Pasaulinė Žemės diena, astronominis pavasaris. Ši diena siejama su pavasario lygiadieniu, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Lietuva oficialiai šią dieną įteisino 1992 m.

img_5233_moment img_3788 img_3789

Šiais metais mūsų planetos gyventojai susidūrė su iššūkiais, kuriuos vienokiais ar kitokiais būdais stengiamės išspręsti.

Radviliškiečiai gana aktyviai įsijungė į įvairių globalių pasaulio problemų analizavimą ir sprendimą, telkdamiesi savo bendruomenėse. Jau trečius metus trys Radviliškio institucijos – Lizdeikos gimnazija, Viešoji biblioteka ir Gražinos pagrindinė mokykla – dalyvauja tarptautinio projekto „Global Education Goes Local“ veiklose. Visos jos savo veiklas nukreipia aktualių problemų, susijusių su darniu vartojimu ir darniu bendruomenės vystymu, sprendimui, įgyvendindamos įvairias akcijas, organizuodamos edukacijas, renginius.

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos iniciatyva prieš Naujuosius metus per technologijos pamokas mokiniai, vadovaujami mokytojo Alfonso Maslausko, iš turimų antraeilių žaliavų (faneros atraižų) pagamino paukščius. Šiuos paukščius Trečiojo amžiaus universiteto Tautodailės fakulteto studentai dekoravo, puošė. Spalvingi paukščiai atkeliavo į Radviliškio viešosios bibliotekos naujai įrengtą Jaunimo studiją. Smagu, kad šiandien, minint Žemės dieną, tie įvairiaspalviai „Žemės gyventojai“ puošia šios studijos erdvę, tarsi simbolizuodami darną, skirtingų kartų bendrystę ir drąsindami viltį, kad visų susitelkimas įgalins įveikti dabar žmonijai tekusius iššūkius.

Tikimės, kad spalvingą parodą „Paukščiai“ galėsite pamatyti gyvai, kai drauge įveiksime nekviestąjį koronavirusą.

Jolanta Kvedarienė, projekto „Global Education Goes Local“ Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje koordinatorė, Viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien579
mod_vvisit_counterVakar622
mod_vvisit_counterŠią savaitę579
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17459