Get Adobe Flash player

„Knygos nuskaidrina sielą, kelia ir stiprina žmogų, žadina jį tauriausiems siekiams, aštrina protą ir švelnina širdį”, – teigė anglų rašytojas Viljamas Tekerėjus. Knygos visada buvo svarbios, bet jų reikšmė ypač išryškėjo pandemijai sukrėtus pasaulį, nes žmogus nuolatos ieško, iš ko pasisemti stiprybės, kur atrasti atgaivą, kai slegia rutina ar liūdnos mintys, kai nori rasti atsakymus į įvairiausius klausimus.

kn

Radviliškio Lizdeikos gimnazija kartu su Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriumi jau trečius metus organizuoja rajono 1–2 (9–10) ir 3–4 (11–12) klasių mokinių rašinių konkursą, skirtą Tarptautinei gimtosios kalbos ir Knygnešio dienai paminėti. Šiemet jis pavadintas „Žodis Knygai“. Knygos, popierinės ar elektroninės, padeda žmogui atsipalaiduoti, nusiraminti, pasinerti į nežinomą pasaulį, pasisemti išminties, siekti tikslo ar ieškoti problemų spendimo būdų, pagaliau patiems kurti ir apmąstyti savąsias vertybes. Mokiniai buvo kviečiami papasakoti apie savo skaitytą knygą, kuri paliko įspūdį, ko nors išmokė, sukrėtė, o gal paskatino susimąstyti ir veikti.

Sulaukėme net 34 įvairių rajono mokyklų mokinių rašinių, kuriuose jie pasidalino savo perskaitytomis knygomis, atskleidė asmeninį santykį su jomis bei požiūrį į įvairių žanrų ir tipų knygų skaitymą. Mokiniai pasakojo apie mėgstamiausias vaikystės knygas, apie istorinius įvykius atspindinčius kūrinius, pasinėrė į nuotykių ir fantastikos pasaulį, skaitė asmenybę brandinančias ir susimąstyti skatinančias knygas. Nemažai mokinių rašė ir apie mokykloje analizuojamus kūrinius, rasdami juose nemažai gyvenimiškos išminties ir moralines vertybes puoselėjančių dalykų.

Visų konkurso dalyvių darbai buvo įdomūs, džiaugiamės, kad šiemet turime net 10 nugalėtojų abiejose amžiaus grupėse. 3–4 (11–12) klasių mokinių grupėje jais tapo: Raminta Janutytė, Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos IV kl. mokinė, ir Vestina Gulbinaitė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos III kl. mokinė (I vieta), II vietą užėmė Dovydas Paškauskas, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos IV kl. mokinys, o III vieta atiteko Dovilei Dalandauskaitei, Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos IV kl. mokinei.

1–2 (9–10) klasių mokinių grupėje I vietą pasidalino Rineta Petrylaitė, Radviliškio r. Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos 10 kl. mokinė, ir Ema Raminaitė, Radviliškio r. Alksniupių pagrindinės mokyklos 10 kl. mokinė, II vieta atiteko Vestai Gelažiūtei, 2C kl. mokinei, ir Dovydui Gaučiui, 2D kl. mokiniui, iš Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, III vietą užėmė taip pat lizdeikietės, 1A kl. mokinės Aurelija Linkevičiūtė ir Enrika Skeberdytė.

Sveikiname konkurso dalyvius ir juos rengusius mokytojus. Gaila, kad pandemija jau antrus metus iš eilės sutrukdo organizuoti laureatų pagerbimo šventę, tačiau ir šiemet padėkos raštai, Lizdeikos gimnazijos išleista mokinių rašinių knygelė ir rėmėjų dovanos bus įteiktos asmeniškai. Tikimės, kad rajono mokinių rašinių konkurso tradicija tęsis, o knygos bus nuolatiniai palydovai, nes, kaip teigė Sokratas, „kas skaito knygas, tam netrūksta geriausio draugo ir išmintingo patarėjo“.

Rita Šimkuvienė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė, Radviliškio Lizdeikos gimnazija

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien392
mod_vvisit_counterVakar716
mod_vvisit_counterŠią savaitę1108
mod_vvisit_counterŠį mėnesį18900