Get Adobe Flash player

20210430_1 Lizdeikos gimnazijos trečiosios B klasės gimnazistų grupė, susijungę į teams‘ų susitikimą, kaip įprasta per pamokas, paminėjo XXI-ąją Nacionalinę bibliotekų savaitę.

Atsiliepdami į mokyklos bibliotekos vedėjos Valios Kondratenko raginimą nepamiršti skaityti knygas, pasiryžo pasitikrinti, kiek, ko, kas iš „kolegų“ skaito literatūros ne pagal programą, kokios knygos nuoširdžiai, iš tiesų traukia jaunuolius.

Pasirodo, dauguma skaito! Pasirodo, įvairiausių sričių: pradedant grožine, klasikine literatūra, eseistika, psichologija, populiariąja istorija, baigiant poezija internete, lektūros skaito!

Ir gali rekomenduoti bendraamžiams: Justas-Harper Lee „Nežudyk strazdo giesmininko“ – kukli doro gyvenimo pamoka, kur suaugusieji kai ko ir iš vaikų mokosi; Agnytė, Goda – pirmoji pristatė vieną garsiųjų Robin‘o Sharm‘os knygų, kita Mel‘ės Robbins „Penkių sekundžių taisyklę“ (dėstoma, kaip geriau elgtis lemiamą gyvenimo akimirką). Vaikinai: Domantas ir Armandas, susidomėję skaito apie istorines asmenybes: Lauryną Stuoką-Gucevičių – žymiausią Lietuvos klasicizmo architektą, Prancūzijos karalienę Mariją Antuanetę, daugiau nei madą reformavusią moterį, kuriai labai pakenkė melagingi gandai ir aristokratų intrigos. Luna žavisi ir bendraklasius sudomino Antano Poškos „Requiem“ – neįtikėtina žymaus keliautojo miniatiūrų – dvasinių akimirkų mozaikos – knyga. Mokytoja Alvydė Panova trečiokams rekomendavo Stendalio romaną „Raudona ir juoda“ – programinis Vinco Mykolaičio-Putino kūrinys „Altorių šešėly“ yra „stendališko“ tipo. Dar buvo paskaityta Antano Miškinio, Edmondo Kelmicko, kitų poetų eilių. Nesiekiama išvardinti visų pristatytų mėgiamų skaitinių, minėti visų gimnazistų.

Tomas ir Saimonas apibendrino: „Kiek daug, kokių įvairių knygų žmonės parodė! Kaip smagu kartais nutolti nuo privalomos lietuvių literatūros programos!“

Nacionalinės bibliotekų savaitės baigimo akcentas, irgi bibliotekos vedėjos pasiūlyta smagi viktorina su patarlėmis ir priežodžiais: https://learningapps.org/watch?v=pagiz0am221.

Lizdeikos gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Alvydė Panova


Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien421
mod_vvisit_counterVakar716
mod_vvisit_counterŠią savaitę1137
mod_vvisit_counterŠį mėnesį18929