Get Adobe Flash player

Rugsėjo 14d. 1RG klasės mokiniai vyko į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro mokslinę laboratoriją. Mokiniai, pasirinkę realiųjų arba gamtos mokslų pakraipą, Jaunojo Tyrėjo laboratorijoje dirbdami grupėse atliko kriminalistinį tyrimą. Buvo pavogtas paveikslas „Žibučių karalienė“, sulaikyti 5 įtariamieji. Jauniesiems tyrėjams reikėjo įvykio vietoje surinkti įkalčius ir atlikti fizikos, chemijos ir mikrobiologijos mokslinius tiriamuosius darbus. Mokiniai, surinkę nusikaltimo vietoje rastus plaukus, pirštų antspaudus, dirvožemio pėdsakus, mikrobiologinius pėdsakus, tyrė ir lygino su įtariamųjų mėginiais. Tyrimų rezultatus reikėjo pateikti lentelėse. Remiantis gautais rezultatais daryti išvadas, nustatyti kaltininką.

20210920_2 20210920_3 20210920_4 20210920_5 20210920_10 20210920_11 20210920_12

7 valandų trukmės užsiėmimai prabėgo akimirksniu. Mokiniai džiaugėsi galėdami atlikti mokslinius tiriamuosius darbus, naudotis šiuolaikiška, modernia technika.

Svarbiausia, visos veiklos nemokamos – vienos dienos trukmės užsiėmimai laboratorijoje, mokinių ir juos lydinčios mokytojos kelionės bei maitinimo išlaidos finansuojamos projekto „Mokinių gebėjimų atskleidimo ir jų ugdymo sistemos plėtra“ lėšomis. Šis projektas yra sudėtinė Vyriausybės projekto „Bendrojo ugdymo turinio ir pasiekimų sistemos atnaujinimas ir mokyklų aprūpinimas šiuolaikinėmis priemonėmis (Ugdymas ateičiai)“ dalis, kuriuo siekiama užtikrinti gilesnį išmokimą subalansuojant dalykinį turinį ir XXI a. būtinų gebėjimų ir kompetencijų ugdymą. Džiugu, kad mūsų gimnazija buvo pakviesta dalyvauti projekto veiklose ir mokiniai turėjo galimybę pritaikyti ir pademonstruoti savo žinias ir gebėjimus modernioje laboratorijoje atlikdami praktines užduotis.

Jurgita Caporkienė, Lizdeikos gimnazijos matematikos mokytoja metodininkė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien559
mod_vvisit_counterVakar716
mod_vvisit_counterŠią savaitę1275
mod_vvisit_counterŠį mėnesį19067