Get Adobe Flash player

Spalio 8–9 d. Strasbūre vyko Europos jaunimo renginys (EYE2021), kuris dėl pandemijos buvo atidėtas du kartus. Europos Parlamente vykusios konferencijos dėl ES ateities vienas iš renginių – konsultacijos su jaunimu dėl ES ateities.

20211115_1 20211115_3 20211115_4

Įprastai EYE metu jauni žmonės iš visos Europos organizuoja įvairias diskusijas, seminarus, dalyvauja dirbtuvėse, diskutuoja su politikais, siūlo savo idėjas įvairių socialinių ir ekonominių problemų sprendimui. Europos Parlamento nariai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius į šį renginį Strasbūre pakvietė ir finansavo kelionę nedidelei jaunų žmonių grupei, kurioje buvome ir mes, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai: Ugnė Krivickaitė ir Armandas Liutinskas.

Spalio 8 d. pasiekėme mūsų kelionės tikslą – atvykome į Europos Parlamentą, EYE renginį. Mane labai nustebino parlamento pastatas, kuris neatrodo labai prabangiai ir išdidžiai. Tai labai modernus, jaukus ir didelis pastatas Man, asmeniškai, tai labai graži mintis, nes parlamento tikslas atstovauti visiems Europos žmonėms. Aplink parlamento pastatą ir jo viduje galima rasti įvairių žodžių, posakių visokiausiomis kalbomis, tarp jų ir lietuvių, o mūsų trispalvė plevėsuoja kartu su kitomis ES vėliavomis.

Skirtingo amžiaus ir kultūros jaunimas iš įvairių Europos šalių, kalbantis skirtingomis kalbomis, susirinko diskutuoti apie Europos Sąjungos ateitį. Būdama Europos Parlamente Strasbūre džiaugiausi, kad man teko galimybė čia atvykti, kad ir mano balsas, ir nuomonė yra girdimi ir gerbiami. Diena buvo kupina veiklos ir įspūdžių: dalyvavome susitikime su Liudu Mažyliu, pasivaikščiojome po EP pastatą, kuris pritrenkė savo dydžiu bei moderniais architektūriniais sprendimais, klausėmės garsiojoje amfiteatro posėdžių salėje vykusių debatų apie jaunų žmonių įtraukumą į Europos Sąjungos veiklą. Tiesa, pats EYE renginys kiek chaotiškas, nors užsiėmimų buvo begalė, tačiau nenurodyti jų pradžios ir pabaigos laikai, sunku juos rasti, norėjosi visur apsilankyti.

Kelionės įspūdžiai dar neišblėso. Varšuva, Veimaras, Drezdenas ir Strasbūras – aplankyti miestai, jų architektūra, istorija tiesiog sužavėjo. Susitikimai su įdomiais žmonėmis labai praplėtė mano akiratį. Parsivežiau begalinės patirties ir neišdildomų įspūdžių.

#MEPALietuva

Ugnė Krivickaitė, 4C klasė, Radviliškio Lizdeikos gimnazija

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien306
mod_vvisit_counterVakar677
mod_vvisit_counterŠią savaitę3722
mod_vvisit_counterŠį mėnesį306