Get Adobe Flash player

Lapkričio 15–21 dienomis visame pasaulyje vyko „Globalaus švietimo savaitė“. Šią akciją jau 23-ąjį kartą inicijavo Šiaurės-Pietų centras prie Europos Tarybos. Šių metų šūkis „Tai mūsų pasaulis, imkimės veiksmų kartu!“, kuriuo skatinama apmąstyti įpročius, ieškoti naujų edukacijos ir socializacijos būdų, naudoti Globalųjį švietimą kaip įrankį permainoms įgyvendinti.

20211122_8 20211122_9 20211122_10 20211122_11 20211122_13 20211122_14

Lizdeikos gimnazija prisidėjo prie šios savaitės renginių.

Pasiūlius VŠĮ „Pasaulio piliečių akademijos“ nariams, pirmadienį ir antradienį IT pamokų metu mokiniai dalyvavo interaktyviose ZOOM pamokose: 2D klasė pamokoje, kurios tema „Kokio dydžio yra mano ekologinis pėdsakas?“, trečiokai gimnazistai – „Ar „švari“ tavo drabužių spinta?“ bei Tyrėjo dienos metu mokiniai dalyvavo nuotolinėse paskaitose „Slapti ingredientai tavo šaldytuve“.

Visų klasių gimnazistai per informacinių technologijų pamokas kartu su mokytoja Jolanta Kvedariene aptarė JT 2030 metų Darnaus vystymosi darbotvarkės 17 universalių, pasaulinių ir tarpusavyje susijusių darnaus vystymosi tikslų (DVT), kurie apima daugelį politikos sričių ir skirti įgyvendinti iki 2030 metų. Buvo aptartas kiekvieno gimnazijos bendruomenės nario galimas indėlis. Taip pat buvo atliekami kūrybiniai darbai pasitelkiant bet kurią medijos rūšį ir pasirenkant vieną iš bendruomenei aktualių DVT.

2C/D klasė technologijų pamokoje, padedami mokytojos Lionės Semeniukienės, ruošė skaidres „Globalus švietimas – kaip išvengti maisto švaistymo?“ Pagal pateiktus klausimus, apklausė šeimos narius, rinko informaciją, pateikė pasiūlymus. Pristatė paruoštus darbus pamokoje.

1B klasėje vyko integruota matematikos pamoka, kurią vedė Laimutė Indilienė „Pasaulis dūsta nuo plastiko: kuo aš čia dėtas?“. Pamokos metu mokiniai aiškinosi plastiko ir mikroplastiko taršą bei paplitimą, skaičiavo perdirbto plastiko kiekį, apklausė klasės draugus, kaip tvariai naudoja pakuotes, pateikė išvadas, kad gal taip reikalingas vienas ar kitas daiktas, kuris dažniausiai yra pagamintas iš plastiko, gali būti pakeistas aplinkai draugiškesniu. Skaičiavo apklausos rezultatus procentais ir mokėsi matematiškai sulankstyti plastikinį maišelį bei sukūrė plastikinių maišelių instaliaciją.

Lapkričio 17 d., „Pasaulio piliečių akademijos“ nariai pakvietė dalyvauti virtualioje diskusijoje „Globaliojo švietimo perspektyvos Lietuvoje“. Ši diskusija padėjo visiems suprasti vieni kitų lūkesčius ir požiūrį į globalųjį švietimą bei jo ateities perspektyvas. Jos metu buvo apžvelgta esama globaliojo švietimo situacija Lietuvoje, pasidalinta globaliojo švietimo sėkmės istorijomis. Diskusijoje dalyvavo šalies savivaldybių švietimo skyrių atstovai, Nacionalinės švietimo agentūros darbuotojai, mokytojai, socialinių paslaugų centrų darbuotojų ir kt. Diskusijos metu dalyviai dalijosi savo lūkesčiais ir poreikiais, kurių išpildymas padėtų ugdyti sąmoningus ir atsakingus pasaulio piliečius. Smagu, kad į šią diskusiją, savo sėkmės istorija pasidalinti buvo pakviesta Radviliškio Lizdeikos gimnazija. Pranešimus skaitė IT mokytoja Jolanta Kvedarienė ir 3 gimnazinių klasių mokiniai Gytis ir Laimis Genevičiai. Ši virtuali diskusija buvo organizuojama, įgyvendinant Europos Tarybos Šiaurės-Pietų centro ir Europos Komisijos bendrai finansuojamą projektą „Together for Global Justice and Sustainability!“.

Ketvirtadienį, 4-tų gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo integruotoje geografijos ir etikos pamokoje „Pabėgėliai“, kurią vedė etikos mokytojas Vladas Vaidžiulis ir geografijos mokytoja Živilė Laurutienė. Mokiniai pamokos metu atliko įvairias užduotis, diskutavo bei išsakė savo nuomonę, reakcijas į šiuo metu pabėgėlių situaciją Lietuvoje ir mūsų kaimyninėse valstybėse.

Gimnazijos sporto salėje vyko pirmasis projekto „Fizinis aktyvumas – kelias į sveikatą“, renginys – štangos spaudimo varžybos. Fizinio ugdymo mokytojas Robertas Škėma į renginį sukvietė ne tik moksleivius, bet ir mokytojus. Įgyvendinant projekto veiklas siekiama, kad mūsų bendruomenės nariai pažintų savo kūno galias, išsiugdytų sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą. Simboliška, kad šio projekto kelionė prasidėjo Globalios švietimo savaitės metu ir tęsis visus metus.

Savaitė baigėsi tradicine tapusia „Tyrėjo diena“, kurioje visų klasių mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose, paskaitose, projektiniuose renginiuose, jų planavime, tyrimuose, virtualiose pamokose.

Tikimės, kad šios savaitės diskusijos, konkursai, varžybos, integruotos pamokos apie iššūkius, su kuriais susiduria mūsų planeta, vartojimo įpročių įtaką gamtai ir aplinkai, jauno žmogus prisidėjimas prie globalaus teisingumo užtikrinimo, nors ir nedideliu, bet žingsneliu prisideda prie kryptingo darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo savo bendruomenėje, šalyje ir pasaulyje. Ši savaitė praturtino ugdymo procesą, prasmingai, turiningai ir įdomiai prisidėjo prie Globaliojo švietimo savaitės renginių Lietuvoje.

Gimnazijos UNESCO atstovė Jolanta Kvedarienė
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien228
mod_vvisit_counterVakar677
mod_vvisit_counterŠią savaitę3644
mod_vvisit_counterŠį mėnesį228