Get Adobe Flash player

Lizdeikos gimnazijos pirmokai iš R klasės po penktadienio pamokų vaikščiojo Šiaulių pakiemiais, pagrioviais, per laiptus ir tiltelius, patvoriais ir per tvoras, į požemius nosį įkišdami, koją įkeldami. Įdomų maršrutą – Vilniaus, Varpo, Dvaro gatvių kiemai, Zubovų parkas, Žvejų skersgatvis, Aušros takas, Prisikėlimo aikštė – sukūrė, juo veda ir smagias, šmaikščias istorijas pasakojo Šiaulių turizmo informacijos centro gidas Saulius Stasiūnas.

20211221_1 20211221_2 20211221_3 20211221_4 20211221_5 20211221_6

„Apginklavęs“ visus pirmokus ausinėmis – dabar išmanūs prietaisai visose srityse pritaikomi, patogumų teikia – nuvedė pėsčiųjų bulvaru – Vilniaus gatve. Bulvaras iš kitos pusės visiškai kitoks. Keisti kiemai, didesni namai, nei einant centrine bulvaro dalimi, atrodo. Buvusio „Baltijos“ restorano kiemas iš kitos pusės visai neatpažįstamas.

Perlipę per Didždvario gimnazijos tvorą, visi klausėsi pasakojimo apie atskirą mergaičių ir berniukų mokymąsi. Pirmokams vaikinams įdomu, kad gimnazistai laukdavo panelių prie mokyklos vartų – griežta tvarka stebina. Kaštonų alėja, kur auga jau trečia medžių karta, ekskursantai suko parko link.

Pačiame parke įsikūręs buvusio Šiaulių universiteto buvęs Menų fakultetas – tai senieji grafų Zubovų, kilusių iš Peterburgo, rūmai. Rūmų įėjimą saugo du gyvūnai – liūto kūnas, erelio galva – grifinai. Merginos įsidėmėjo, kad grifinui į vieną ausį sakant savo pageidavimą, uždengus kitą, noras tikrai išsipildo.

Grafų Zubovų parke, už poros šimtų metrų nuo rūmų, yra didžiulis skliautinis rūsys. Tiksliau, dvi skylės, pro kurias galima vidun įlįsti. Sovietmečiu čia buvo atvažiavę mokslininkai iš Sankt Peterburgo; ilgai požemius tyrinėjo, paskui dingo nieko nepranešę.

Pėsčiųjų žygis baigiamas prie Šiaulių šventųjų apaštalų Petro ir Pauliaus katedros, statytos prieš keturis šimtus metų. Bažnyčia yra ryškiausias renesanso epochos statinys Lietuvoje su iki šiol aukščiausiu Lietuvoje (septyniasdešimt metrų) bažnyčios bokštu. Ji pritaikyta gynybai: ant priekinės pastato pusės šaudymo angos, ir šventoriaus vartų bokšteliai su šaudymo angomis – atrodo, tarytum galinga tvirtovė stovi. Šventoriaus vartai yra vieninteliai tokie Lietuvoje. Ant pietinės bažnyčios sienos įrengtas saulės laikrodis. Gidas Saulius Stasiūnas ir čia rodo angas į požemį, nukreiptas į grafų rūmų pusę. Gal iš tiesų Šiauliuose, kaip spėjama, įrengti požemiai, jungę Zubovų dvarą ir katedrą?

Atrodo, kas čia ypatingo – pavaikščiojo gimnazistai po gerai žinomą, nuolat lankomą miestą, tačiau kai istorija pasakojama nuoširdžiai ir nuotaikingai, kai žiūri į statinius iš kitos pusės, praeitis pradeda visai kitaip kalbėti. Gidas Saulius giliu savo miesto pažinimu dalinasi su žmonėmis, skatina jausti pasididžiavimą, kad esi savo miesto ar miestelio, savo krašto, valstybės dalis.

Pirmokai gimnazistai džiaugėsi su klasės draugais praleidę dieną, nes dar spėjo ir boulingą pažaisti – ridenamu kamuoliu stengėsi numušti kuo daugiau medinių kuokelių.

Lizdeikos gimnazijos mokytoja Alvydė Panova

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien211
mod_vvisit_counterVakar1044
mod_vvisit_counterŠią savaitę1255
mod_vvisit_counterŠį mėnesį25269