Get Adobe Flash player

Radviliškio Lizdeikos gimnazija yra viena seniausių miesto mokyklų, savo istoriją skaičiuojanti nuo 1919 m. Radviliškio Geležinkelio progimnazijos įkūrimo. Istorinių įvykių tėkmėje ne kartą keitėsi ir ugdymo turinys, ir mokymo metodika, ir patalpos, ir mokyklos pavadinimas. 1993 m. mokyklai suteikiamas žynio Lizdeikos vardas. Mūsų gimnazija, gerbdama žynio išmintį ir jo puoselėtas amžinąsias vertybes, stengiasi visa tai perduoti jaunajai kartai šiuolaikiniame skubos ir technikos amžiuje. Minint Lietuvos Nepriklausomybės dieną ar kitas svarbias tautai ar gimnazijos bendruomenei datas simboliškai uždegamas gimnazijos Aukuras, saugomas žynio Lizdeikos ir vaidilučių. Tai tradicijų puoselėjimo ir pagarbos istorinei tautos praeičiai ženklas.

Lizdeikos gimnazija yra įsteigusi Lizdeikos vardo premiją (500 litų), kuri yra įteikiama Vasario 16-osios minėjime. Pirmąją Lizdeikos premiją 2002 m. Eglei Švirmickaitei įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus, dalyvavęs Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjime Lizdeikos gimnazijoje. Taigi šie metai – jubiliejiniai, nes įteikiama 10-oji Lizdeikos premija. Simboliška, kad laureatas išrinktas taip pat iš dešimties kandidatų.

Lizdeikos premija yra garbingas apdovanojimas, skiriamas tik labai gerai besimokančiam, aktyviam ir visuomeniškam, gimnazijos vardą rajone, respublikoje ir pasaulyje garsinančiam Lizdeikos gimnazijos mokiniui. Premijos laureatas yra renkamas. Kiekviena klasė siūlo savo kandidatą ar kandidatus, o gimnazijos Parlamentas, sudarytas iš mokinių, jų tėvelių ir mokytojų atstovų, susipažinę su kandidatų charakteristikomis ir pasiekimais, slaptu balsavimu išrenka laureatą. Šiemet Lizdeikos premija įteikta 4C klasės mokiniui Evaldui Grišiui, kuris ne tik labai gerai mokosi, bet išsiskiria komunikabilumu ir aktyvumu. Dalyvauja gimnazijos savivaldoje, lanko Teatro studiją ir šokių būrelius, yra ypač gabus tiksliesiems mokslams. Mokinys gimnazijos vardą garsina rajoninėse ir respublikinėse matematikos olimpiadose, jaunųjų matematikų, moksleivių geografijos konkursuose, vertimų projekte ,,Tavo žvilgsnis“, rajono chemijos ir informatikos, prancūzų bei anglų kalbų olimpiadose. Kartu su gimnazijos projekto ,,Miuziklas – Muzikos garsai“ komanda garsino gimnaziją Radviliškio rajone, o su teatro trupe Lietuvą ir gimnaziją atstovavo tarptautiniame mokinių frankofoniško teatro festivalių festivalyje, vykusiame 2011 m. Prancūzijoje. Be to, Evaldas Grišius 2009 m. pripažintas geriausiu Lizdeikos gimnazijos mokiniu. Pirmajame interviu laureatas džiaugėsi, kad mokosi Lizdeikos gimnazijoje ir turėjo galimybę garsinti jos vardą. Anot E.Grišiaus, labai smagu pajusti, kai kitos respublikos mokyklos žino ir vertina mūsų gimnaziją.

Lizdeikos premija – viena iš siekiamybių, skatinanti ir motyvuojanti gerai mokytis, būti aktyviu ir pilietišku, eiti saviugdos ir tobulėjimo keliu.  

 

Sandra Karenauskienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien27
mod_vvisit_counterVakar509
mod_vvisit_counterŠią savaitę3529
mod_vvisit_counterŠį mėnesį14136