Get Adobe Flash player

20221128_1 Jau ne vienerius metus Lizdeikos gimnazijos mokiniai, įgyvendindami VšĮ „Lietuvos Junior Achievement“ praktinio verslumo ugdymo programą, sėkmingai įkuria mokomąją bendrovę. Mokomosios mokinių bedrovės – tai unikali galimybė sukurti ir valdyti realų verslą mokykloje, lavinti komandinio darbo, komunikacinius bei verslumo įgūdžius. Taip pat stiprinamas supratimas apie ekonomiką ir verslą iš praktinės patirties.

Mokomoji mokinių bendrovė apima visus etapus: verslo idėja, oficialus registravimas, akcijų išplatinimas. Bendrovės veikla trunka visus mokslo metus, veiklos pabaigoje paruošiama metinė ataskaita, paskirstomas pelnas. Dalyvaudami mokomųjų bendrovių veikloje mokiniai turi galimybę varžytis tarpusavyje, dalyvauti regioninėse, respublikinėse ir tarptautinėse mugėse.

Šiais mokslo metais Lizdeikos gimnazijoje veikia trys mokomosios bendrovės, kurių pagrindinė veiklos sritis – tekstilės gaminiai. Verslių gimnazistų įkurtos bendrovės „Pasivaikštom“, „Ant pečių“ ir „Gen – z styles“ veikia pagal reikalavimus, keliamus „Lietuvos Junior Achievement“ mokinių bendrovėms. Mokinių komandų sugalvotos verslo idėjos svarbios sprendžiant aktualias aplinkosaugos ir tvaraus vartojimo problemas.

Dalyvaudami mokomųjų bendrovių veiklose gimnazistai įgyja planavimo, organizavimo, vadovavimo įgūdžių. Išbando savo valią ir ryžtą sėkmės ir nesėkmės atveju, įgyja drąsos priimant sprendimus, turi galimybę atskleisti savo kūrybines galias. Visos kompetencijos, įgytos dalyvaujant praktinio verslumo ugdymo programoje, svarbios jauno žmogaus ateičiai.

Danutė Bitytė, Lizdeikos gimnazijos mokytoja

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien11
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę11
mod_vvisit_counterŠį mėnesį11