Get Adobe Flash player

Radviliškio Lizdeikos gimnazija jau 5-us metus kviečia Radviliškio rajono 9–12 (I–IV) klasių mokinius dalyvauti rašinių konkurse. 2023-ieji metai turtingi istorinių datų, tačiau ne mažiau svarbi kiekvienam iš mūsų yra ir gimtojo krašto ar šeimos istorija, todėl šiemet rašinio konkursas vadinosi „Žodis Istorijai“.

20230508_1 20230508_2 20230508_3 20230508_4 20230508_5 20230508_6 20230508_7 20230508_8 20230508_9 20230508_10

Š. m. gegužės 5 dieną konkurso iniciatoriai sukvietė rašinių autorius ir jų mokytojus į apdovanojimų šventę. Renginį pradėjo Lizdeikos gimnazijos 2H klasės mokiniai, pristatydami kompoziciją „Menų upės“. Juos parengė teatro mokytoja ekspertė Rasa Atkočiūnienė ir lietuvių k. ir lit. mokytoja ekspertė Jurgita Plukienė.

Lizdeikos gimnazijos direktorė Ina Bajarauskaitė pasveikino konkurso dalyvius ir pasidžiaugė, kad mokiniai domisi istoriniais įvykiais, nepamiršta savo gimtojo krašto ir giminės istorijos, o rašydami ir patys tampa istorijos dalimi, nes jų darbai sugulė į knygelę, kurią savo lėšomis išleido Lizdeikos gimnazija.

Rašinių „Žodis Istorijai“ vertinimo komisijos pirmininkė Rita Šimkuvienė, lietuvių k. ir lit. mokytoja ekspertė, apžvelgė komisijai pateiktus rašinius. Konkurse dalyvavo 28 mokiniai dviejose amžiaus grupėse iš Grinkiškio Jono Poderio gimnazijos, Šiaulėnų Marcelino Šikšnio, Šeduvos ir Lizdeikos gimnazijų bei Pociūnėlių pagrindinės mokyklos. Rašiusieji rajono mokyklų mokiniai papasakojo savo šeimos, giminės, kaimo, miesto, savo krašto, šalies istoriją, kalbėjo apie nusipelniusius istorijai žmones, atskleidė atminties svarbą dabartinei ir ateinančioms kartoms, pabrėžė savitumą, išskirtinumą, suvokimą, kad istorija padeda kurti ir suprasti ateitį. Vertinimo komisija išrinko net 4 nugalėtojus 9–10 (I–II) klasių grupėje. Jais tapo:

Monika Minkievičiūtė, 9 kl., Pociūnėlių pagrindinė mokykla (1 vieta, mokytoja Roma Buivydienė);

Rūstis Steponkus, 1S kl., Lizdeikos gimnazija (2 vieta, mokytoja Rita Šimkuvienė);

Emilija Dorofėjūtė, 2H kl., Lizdeikos gimnazija (3 vieta, mokytoja Gražina Pilypienė);

Miglė Šlivinskaitė, 1g kl., Grinkiškio Jono Poderio gimnazija, (3 vieta, mokytoja Aušrelė Slabokienė).

11–12 (III–IV) klasių grupėje nugalėtojais tapo:

Gustė Onaitytė, 4B kl., Lizdeikos gimnazija (1 vieta, mokytoja Laimutė Verbickienė);

Žygimantas Augė, 4D kl., Lizdeikos gimnazija (2 vieta, mokytoja Rita Šimkuvienė);

Vesta Gelažiūtė, 4C kl., Lizdeikos gimnazija (3 vieta, mokytoja Jurgita Plukienė).

Specialiuoju prizu už empatiškiausią rašinį apdovanota Liveta Jareckaitė, III kl. mokinė, iš Šeduvos gimnazijos (mokytoja Diana Variakojienė). Padėkos raštus, Lizdeikos gimnazijos ir rėmėjų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Radviliškio rajono biuro, dovanas įteikė direktorė Ina Bajarauskaitė. Už dalyvavimą rašinių konkurse „Žodis Istorijai“ padėkos raštais ir knygelėmis su visų konkursantų rašiniais buvo apdovanoti visi konkurso dalyviai ir juos rengę mokytojai.

Po renginio jaukioje teatro salėje mokiniai ir mokytojai dalinosi įspūdžiais, vaišinosi arbata ir saldumynais, džiaugėsi, kad konkursas suburia, kad kai kurie jau ne vienerius metus į jį įsijungia. Konkursas baigėsi, tačiau mintys apie kitų metų rašinių konkursą jau sukasi iniciatorių galvose, tad labai tikimės, kad ir kitais metais mokiniai, paskatinti mokytojų, atsilieps į kvietimą dalyvauti rašinių konkurse.

Lizdeikos gimnazijos informacija

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien10
mod_vvisit_counterVakar0
mod_vvisit_counterŠią savaitę10
mod_vvisit_counterŠį mėnesį10