Get Adobe Flash player

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 2R ir 2RA klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje išvykoje į Šiaulius. Tai buvo integruota istorijos, pilietinio ugdymo ir profesinio orientavimo pamoka.

20250228_1 20250228_2 20250228_3 20250228_4 20250228_5 20250228_6 20250228_7 20250228_8 20250228_9

Pamoka prasidėjo ekskursija Šiaulių apygardos teisme veikiančiame Teismų istorijos muziejuje. Muziejus suteikia galimybę giliau susipažinti su Lietuvos teismų istorija, teisminės sistemos raida ir teismų praktika nuo seniausių laikų iki šių dienų. Ekskursijos vadovas, muziejaus įkūrėjas, buvęs Šiaulių apygardos teismo teisėjas Alfredas Vilbikas mokiniams įdomiai ir patraukliai papasakojo apie teismų procesus, teisėjo pareigybių subtilybes, bausmes skirtingais istoriniais laikotarpiais.

Mokiniai išsiaiškino, kuo skiriasi civilinių ir baudžiamųjų bylų teismų procesai ir pačios salės, kur sėdi teismo posėdžio metu advokatai ir prokurorai, kaip dirbo, kokias mantijas dėvėjo tarpukario Lietuvos teisėjai. Taip pat pamatė sovietinių laikų teismų atributiką – kėdes, kurios kaip rekvizitai buvo panaudoti filmo „Černobylis“ filmavimo metu. Ekskursijos metu mokiniai pasitikrino ne tik per pilietiškumo pamokas įgytas žinias apie teisminę valdžią Lietuvoje, tačiau pasikartojo ir svarbiausius Lietuvos istorijos faktus nuo LDK laikų.

Antroji pamokos – išvykos dalis tęsėsi Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje (VUŠA). Mokinius pasitikusi Regionų plėtros instituto direktorė Lina Garšvienė pristatė Šiaulių akademijos veiklą, studijų kryptis, mokymosi galimybes. Trumpa ekskursiją po VUŠA erdves gimnazistams paliko gerą įspūdį ir galimybę pagalvoti apie būsimas studijas Šiauliuose.

Ekskursijos metu taip pat buvo aplankyta ir Šiaulių akademijos informacijos centre I aukšto fojė esanti didžiausia Lietuvos knyga. Lietuvos tūkstantmečiui skirta knyga „Aukuras Salduvei. Didžioji Salduvės knyga“ – tai 125 cm aukščio, 90 cm pločio, 25 cm storio, 113,6 kg svorio, 184 puslapių apimties knyga-milžinė. Be abejo, nebuvo užmirštas ir 2015 metų vasario 16 dieną atidarytas Centų kambarys, mokiniai susipažino ir su pinigų istorija Lietuvoje.

Integruota pamoka antrokams gimnazistams kitose edukacinėse erdvėse buvo beveik keturis kartus ilgesnė nei tradicinė pamoka mokykloje, tačiau vaizdingesnė, informatyvesnė, suteikusi galimybių kitokiai žinių refleksijai.

Vaida Jankūnienė, Lizdeikos gimnazijos istorijos mokytoja

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
DofE
Reklaminis skydelis
Mukis
Reklaminis skydelis