Get Adobe Flash player

1G klasės mokiniai, vadovaujami matematikos mokytojos Sonatos Vaiteikūnės, ėmėsi iniciatyvos įrodyti, kad matematika gali būti ne tik formulių kalimas ir sunkūs uždaviniai, bet ir įdomi kūrybiška veikla. Jie pradėjo leisti matematinį laikraštį „Begalybė“.

Laikraščio „Begalybė“ pirmasis puslapis informacinio pobūdžio. Jame skaitytojai gali rasti įvairių aktualijų bei naujienų. Antrasis puslapis - matematikos istorija ir kiti įdomūs faktai. Trečiasis vadinasi „Sveikas mokinys“, jame gvildenamos aktualios sveikatos temos. Ketvirtasis puslapis vadinasi „Linksmoji matematika“, ten galima rasti įdomių internetinių adresų, užduočių, kryžiažodžių, anekdotų, matematinių, loginių žaidimų.

alt

Mokytoja Sonata sako, kad matematika tikrai nėra lengvas mokslas. Per šio dalyko pamokas mokiniai dažnai nepasitiki savo jėgomis, netiki, kad gali užčiuopti matematines tiesas, kartais tiesiog iškala pagrindinius principus ir tik juos atkartoja per pamokas. Dešimties vienodų pavyzdžių sprendimas lemia standartinių procedūrų išmokimą ir pritaikymą, bet neleidžia mokiniui pradėti mąstyti, ieškoti savojo kelio matematikoje. Tad kilo sumanymas integruoti keletą mokomųjų dalykų ir visa tai pateikti mokiniams netradicine forma - matematiniu laikraščiu „Begalybė“.

Pirmokai gimnazistai noriai įsijungė į šį projektą, tačiau pirmasis laikraščio „Begalybė“ numeris nelengvai skynėsi kelią, nes mokiniai sunkiai suvokė, kad čia taip pat galima kūrybiškai perteikti informaciją, rasti įdomių dalykų apie matematiką. Jie sunkiai patikėjo, kad matematika ne tas mokslas, kuris yra įspraustas į griežtus rėmus.

Mokiniai dirbo pasidaliję į grupes: rinko medžiagą iš matematikos istorijos, ieškojo matematinių įdomybių, faktų, užduočių, minčių ir kitos mokiniams naudingos medžiagos. Naudodami programas Word ir Microsoft Publisher, surinktą medžiagą jie sudėjo į 8 lapus, kuriuos paredagavus išėjo 4 puslapių laikraštis. Pavadinimą sugalvojo patys mokiniai. Iš viso projekte dalyvavo 7 mokiniai. Džiugu, kad jie jau gerai įvaldę informacinių technologijų žinais ir jas taiko praktikoje. Daugiau kaip pusę darbo atlikta bendraujant virtualioje aplinkoje, tai padėjo sutaupyti laiką.

Planuojama, kad laikraštis bus leidžiamas periodiškai – kartą per pusmetį. Jame planuojama spausdinti matematinių projektų, apklausų, konkursų rezultatus, pateikti statistinius (mokyklos, rajono, respublikos, pasaulio) duomenis, diagramas.

Dabar laikraštis „Begalybė“ skelbiamas I-o gimnazijos aukšto koridoriaus stende ir įkeltas į Lizdeikos gimnazijos internetinį puslapį.

Ina Bajarauskaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien402
mod_vvisit_counterVakar1266
mod_vvisit_counterŠią savaitę5420
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3053