Get Adobe Flash player

Balandžio 25 dieną Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje lankėsi „Mobilioji bioklasė“.

Turbūt daugeliui kyla klausimas, kas tai yra. „Mobiliosios bioklasės“ projektą įgyvendina Vilniaus universitetas kartu su bendrove „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulio bendrove, siūlančia produktus ir paslaugas mokslui. Ši bendrovė projektui skyrė modernią tyrimų įrangą, reagentus ir padėjo parengti programą.

Sužinojusi apie šį projektą, „Mobiliąją bioklasę“ apsilankyti Lizdeikos gimnazijoje pakvietė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas, Rasa Dagienė. R.Dagienę projektas sudomino dar ir todėl, kad ji yra biologijos mokytoja.

Į susitikimą su projekto „Mobilioji bioklasė“ dalyviais atėjo ne tik Lizdeikos gimnazijos mokiniai, bet ir V.Kudirkos pagrindinės mokyklos, Vaižganto gimnazijos mokiniai, besidomintys biologija ir chemija.

Į Radviliškį atvykusios „Mobiliosios bioklasės“ komandos vadovė sakė, kad šis projektas buvo pradėtas įgyvendinti praėjusių metų spalio mėnesį ir jau aplankytos 23 šalies mokyklos.

Idėja sukurti tokį projektą ir mokiniams suteikti galimybę trumpam pasijusti mokslininkais kilo UAB „Fermentas“ generaliniam direktoriui Algimantui Markauskui viešint Amerikoje – ten toks projektas veikia jau senokai.

Sukurti „Mobiliąją klasę“ Lietuvoje atsirado galimybė, kai UAB „Fermentas“ įsiliejo į bendrovės „Thermo Fisher Scientific“ sudėtį. Vilniaus universitete genetiką, biochemiją, biologijos bei chemijos mokslus studijuojantys studentai dirba šioje bendrovėje, atlieka bakalaurinius bei magistrinius darbus, o vėliau tampa bendrovės darbuotojais.

Kiekvienoje mokykloje „Mobilioji bioklasė“ užtrunka 4-5 valandas. Tiek laiko ji viešėjo ir Radviliškyje.

Sutvarkę visą laboratorinę įrangą, „Mobiliosios bioklasės“ darbuotojai pakvietė mokinius į tikrą laboratoriją – su baltais chalatais, daugybe įvairių prietaisų. Pirmiausia mokiniai buvo instruktuojami, kaip elgtis šioje laboratorijoje, vėliau jie buvo pakviesti apsivilkti baltus chalatus, apsimauti gumines pirštines – juk dabar tapo mokslinės laboratorijos darbuotojais. Mokiniai buvo suskirstyti į komandas, kurios turėjo vadovą – studentą, „Mobiliosios bioklasės“ darbuotoją.

Pirmoji užduotis vadinosi „Pipetavimo olimpiada“. Šio eksperimento tikslas – išmokti dirbti su mokslininkų naudojamomis pipetėmis. Pasirodo, labai nelengva tokia pipete įpilti reikiamą skysčių tūrį į mėgintuvėlį: kai kurie mokiniai skysčio nepagailėjo, kiti pripylė per mažai. Tiksliausiai atlikusieji eksperimentą buvo apdovanoti suvenyrais.

Didelio susidomėjimo sulaukė eksperimentas „Ar esi matęs DNR?“ Šio eksperimento tikslas buvo nenaudojant mikroskopų pamatyti tikrą DNR. Mokiniams eksperimentas pavyko – pasitelkus molekulinės biologijos metodus mėgintuvėlyje tikrai „užaugo“ DNR. Vieniems mokiniams ji buvo panaši į medūzą, kitiems - į drebučius.

Visas keturias valandas „Mobiliosios bioklasės“ laboratorijoje mokiniai dirbo susikaupę, užduotys vykdė rimtai išklausę savo vadovų nurodymų.

Viktorija Žempnickaitė sakė, kad po tokių užsiėmimų galbūt kai kurie mokiniai panorės studijuoti biologiją ar chemiją ir taps puikiais tyrėjais, galbūt ir „Mobiliosios bioklasės“ darbuotojais.

  

 

Auksė Jasiulionienė, lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien169
mod_vvisit_counterVakar622
mod_vvisit_counterŠią savaitę169
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17049