Get Adobe Flash player

 

Balandžio 24 dienos popietę į Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacijos-kraštotyros skyrių, kartu su Lizdeikos gimnazijos vyresniąja bibliotekininke Valia Kondratenko, išskubėjo antrokai. Jie dalyvavo 12-osios Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginyje. Gimnazistams organizuota informacinė pamoka „Technologijos, knyga, kultūra – visa tai Biblioteka“. Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Nijolė Stankuvienė susirinkusiuosius supažindino su elektroniniu LIBIS katalogu.

Mokiniai mokėsi šio katalogo pagalba susirasti ir užsisakyti reikiamą knygą, neišėję iš namų. Informacijos-kraštotyros skyriaus vyresnioji bibliografė Virginija Simaitienė išsamiai papasakojo apie elektroninę knygų ir žurnalų skaityklę. Informacijos-kraštotyros skyriaus vyresnioji bibliografė Rūta Ruseckienė ir vyresnioji bibliotekininkė Rima Giedrienė supažindino lankytojus su užsienio duomenų bazėmis: „Oxford Reference Online“, „Oxford Art Online“, „Oxford Music Online“, kuriose galima rasti įvairios informacijos apie reikšmingiausius pasaulio įvykius, straipsnių meno klausimais, meno kritikų, klasikinės bei šiuolaikinės muzikos kompozitorių ir atlikėjų biografijų ir kt. Gimnazistai sužinojo, kad tarp lankytojų ypač populiari užsienio duomenų bazė „EBSCO Publishing“ – visateksčiai elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų populiarieji, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalai, elektroniniai laikraščiai, žinynai anglų kalba.

Iš pokalbio apie bibliotekų veiklą antrokai suprato, kad biblioteka tai bendruomenes telkianti ir vienijanti erdvė. Čia puoselėjamos senos tradicijos ir kuriamos naujos, čia gimsta inovatyvūs sprendimai ugdant laisvą ir kūrybingą asmenybę, čia moderniausios informacinės technologijos tampa įrankiais pažinti, mokytis ir mokyti kitus. Biblioteka kviečia neformaliam pasibuvimui draugų rate ir virtualiam bendravimui globaliuose socialiniuose tinkluose. Ji gali būti patikimu partneriu nedideliuose regiono ir didžiuliuose tarptautiniuose projektuose.

 

Valia Kondratenko, bibliotekininkė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien179
mod_vvisit_counterVakar622
mod_vvisit_counterŠią savaitę179
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17059