Get Adobe Flash player

 

Gausi moksleivių grupė iš įvairių Radviliškio rajono mokyklų, tarp jų ir Lizdeikos gimnazijos, vyko į Baltriškes. Tai yra nuostabaus grožio kaimas Zarasų rajone, kuriame yra įsikūrusi Tiberiados bendruomenė. Jai priklauso daug brolių ir seserų visoje Europoje, kurių misija yra skleisti bendruomeniškumą, meilę ir parodyti tikėjimo Dievu džiaugsmą. Todėl savaitgalis pas juos mums padėjo atgauti dvasinę ramybę ir pamatyti, kaip smagu priklausyti bendruomenei.

Baltriškių vienuolyne laiką praleidome su broliais ir kitais tikinčiaisiais. Veiklos tikrai netrūko: tik atvykus dalyvavome šv. Mišiose, vėliau vaišinomės prie bendro stalo ir padėjome vienuoliams jų ūkio darbuose. Kadangi viešnagė ten mums nieko nekainavo, su malonumu atsidėkodami jiems padėjome.

Tai buvo puiki galimybė susipažinti su žmonėmis, todėl laikas neprailgo. O darbai buvo įvairūs: vieni padėjo virtuvėje, kiti daržuose, dirbtuvėse ir t.t. Kiek vėliau klausėme brolio Mišelio mokymo, dalyvavome vakarinėje maldoje, adoracijoje. Dienos pabaigoje visi susėdome į ratelį, giedojome giesmes ir dalijomės dienos įspūdžiais. Šeštadienį veikla labai nesiskyrė nuo vakarykštės: padėjome broliams dirbti, ieškojome ramybės maldoje, klausėme brolių Barto ir Pranciškaus mokymų apie Dievo žodį, meilę, pasitikėjimą ir gyvenimo džiaugsmą. Visi jautėmės savi, nebebijojome vienas kito užkalbinti, pasiūlyti padėti, nes buvimas kartu mums teikė ypatingą džiaugsmą. Baltiškėse galime įsitikinti, kad stereotipinis atsiskyrusių vienuolių įvaizdis ne visada yra teisingas. Čia su jais ir kitais kartu atvykusiais juokavome, šnekėjomės, dalijomės mintimis bei idėjomis. Paskutinė viešnagės diena – sekmadienis – buvo ypatinga. Krikščionims tai yra diena poilsiui, diena šventei. Todėl Mišios buvo iškilmingos, su įdomiu brolio Egidijaus pamokslu. Po to, skaniai papietavome, susitvarkėme ir ruošėmės kelionei namo. Buvo gaila atsisveikinti su šia nuostabia vieta ir broliais, bet tikimės ten grįžti dar ne kartą.

Namo parsivežėme gerus jausmus: sustiprintą tikėjimą, ramybę, džiaugsmą ir norą skleisti šias gražias emocijas aplinkiniams. Už tokį turiningą savaitgalį norime padėkoti mokytojoms, kurios organizavo kelionę, rūpinosi mumis, gamino skanų valgį, broliams, kurie mus priėmė ir įkvėpė drąsos, autobuso vairuotojui už jo kantrybę bei visiems keliavusiems, kad sukūrė tokią jaukią atmosferą.

                                                                                                                                

Emilija Mickutė, Greta Chrapačytė, Miglė Remeikaitė, 2D

 

 

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien71
mod_vvisit_counterVakar735
mod_vvisit_counterŠią savaitę1517
mod_vvisit_counterŠį mėnesį18397