Get Adobe Flash player

 Anot S.Smailso ,,Gražūs poelgiai daug iškalbingesni už gražius žodžius“ . Tuo galėjo įsitikinti Radviliškio Lizdeikos gimnazijos bendruomenė, kai buvęs abiturientas susisiekė su gimnazijos administracija ir pasiūlė idėją - apdovanoti gabius, kūrybingus ir iniciatyvius mokinius. Taip buvo parengti nuostatai, paskelbtas konkursas ir gegužės 21 d. įteikta V.Krivicko premija – 1000 litų. Vladas Krivickas – tai 55 laidos abiturientas, baigęs Lizdeikos gimnaziją 1998m. Jis yra pirmosios atkurtos gimnazijos laidos abiturientas, kartu su bendramoksliais sukūręs Lizdeikos gimnazijos himną, meninio skaitymo ir Jaunųjų filologų konkursuose garsinęs gimnazijos vardą. Šiuo metu jis gyvena ir dirba JAV, yra verslininkas. Dalyvaudamas premijos teikimo ceremonijoje ir kalbėdamas su mokiniais, V.Krivickas juokavo, kad besimokydamas gimnazijoje labai norėjo greičiau iš jos ištrūkti, išvažiuoti iš provincijos. Prireikė net keliolikos metų, kol suprato, kad daugiausia žinių ir įgūdžių, reikalingų dabar kasdieniame gyvenime ir darbe, jis įgijo būtent mokykloje.

Šiemet V.Krivicko premiją gauti pretendavo 11 mokinių: Kristina Šiošytė (humanitariniai mokslai); Sonata Sakalauskaitė (muzika), Rūta Semeniukaitė (muzika), Aistė Dovydaitytė (šokis), Indrė Šiaulianskaitė (dailė), Mantas Jakštas (politologija), Dainius Stasiukynas (verslas), Skaistė Mičiulytė (dailė), Paulina Urbelytė (humanitariniai mokslai), Akvilina Jurkšaitė (kino menas), Greta Indrišiūnaitė (dainuojamoji poezija). Premijos nuostatuose nurodyta, kad premija skiriama gimnazijos mokiniams, ,,sėkmingai siekiantiems ar jau pasiekusiems asmeninės karjeros, pozityviai naudojantiems savo talentus ir įgūdžius mokykloje ir už jos ribų, pasižymintiems išradingumu, kūrybiškumu, naujų idėjų generacija“. Kiekvienas pretendentas turėjo parašyti motyvacinį laišką ir įrodyti, kodėl jis yra vertas gauti premiją, kaip tikslingai ją panaudotų, siekdamas asmeninės sėkmės karjeroje. Be to, numatyta, kad premija skiriama neatsižvelgiant į mokymosi rezultatus ir lankomumą. Renginio metu pretendentai demonstravo savo gebėjimus: vieni skaitė savo kūrybą, kiti rodė oratorinius gebėjimus, dainavo, šoko, parengtos dailės ir meninės fotografijos parodos.

Premija įteikta Indrei Šiaulianskaitei, 4C klasės mokinei, jaunajai dailininkei. Mokinė nuo mažens išsiskyrė iš bendraamžių kitokiu pasaulio matymu ir gebėjimais piešti, tapyti, lipdyti, fotografuoti. Yra išbandžiusi įvairias technikas, dalyvavusi begalėje konkursų. Kaip didžiausius savo pasiekimus Indrė įvardija šiuos laimėjimus: Lietuvos Respublikos Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos logotipo kūrimo konkurso laureatė (II vieta), 4 metus Radviliškio rajono dailės olimpiadų prizininkė ir laureatė, 2012 m. respublikinės dailės olimpiados prizininkė ( III vieta). Dabar ruošia piešinį KTU organizuojamam konkursui „Aprenk Informiką“. Ateitį mokinė taip pat sieja su meno studijomis.

Idėjos iniciatorius pabrėžė, kad jaunam žmogui finansinė parama yra itin svarbi, nes padeda įgyvendinti svajones. V.Krivickas teigia, kad jo tikslas yra nors šiek tiek ,,grąžinti skolą mokyklai“, nes į jį buvo daug investuota. Būtent mokykla padėjo atrasti save, paskatino rinktis filologijos studijas ir siekti karjeros. Dabar jis turi tikslą suburti baigusius Lizdeikos gimnaziją mokinius ir įsteigti fondą ,,Mokiniai mokiniams“, kuris kasmet apdovanotų vieną ar kelis kūrybingus, iniciatyvius ir perspektyvius gimnazistus. Tikimės, kad ši graži iniciatyva ras atgarsį visuomenėje ir gyvuos ateityje.

 

 

S. Karenauskienė, lietuvių k. mokytoja metodininkė

 

 

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien7
mod_vvisit_counterVakar735
mod_vvisit_counterŠią savaitę1453
mod_vvisit_counterŠį mėnesį18333