Get Adobe Flash player

2012-06-06 Lizdeikos gimnazijoje vyko proforientavimo ir karjeros planavimo diena. Visos klasės domėjosi įvairiomis profesijomis, lankė vietas, su kuriomis galėtų sieti savo ateitį. 2G klasė nusprendė aplankyti visus į mūsų gimtąjį miestą sutinkančią mašinų gamyklą.

AB „Radviliškio mašinų gamykla“ įkurta 1949 metais. Tai vienintelė gamykla Baltijos šalyse projektuojanti ir gaminanti granulių gamybos įrangą. Įmonė taip pat gamina žemės ūkio techniką ir atlieka įvairius metalo apdirbimo darbus. Parodoje matėme gaminių asortimentą: šiaudų smulkinimo ir granuliavimo įrengimus, granulių presus, uogų skynimo kombainus, sėklų beicavimo įrenginius, grūdų malūnus, trąšų barstytuvus, šienapjoves ir kita produkciją. Gamykla turi galimybę atlikti daugelį metalo apdirbimo technologinių procesų. Gaminiai sertifikuoti ir atitinka ES reikalavimus.Mūsų prioritetas – aukšta gaminių ir paslaugų kokybė” – skelbia gamyklos antraštės.

Eksursiją po cechus vedė personalo vyriausioji darbuotoja Marytė, labai draugiška ir maloni moteris trumpai papasakojo apie įrenginius, parodė, ką veikia darbuotojai, koks sudėtingas ir atsakingas jų darbas, na o ekskursiją oficialiajame pastate vedė pats gamyklos direktorius – Jonas Žėkas. Šis žmogus begalo myli savo gamyklą, savo darbą, ir visa kas su tuo susiję. Jis išdėstė prioritetus, kuriais remiasi valdydamas šią gamyklą, tarsi mažą šalį. Didžiausias prioritetas jam yra žmogus. Tai įrodė kronikos kambarys. Gana smulkiai susipažinome su gamyklos kultūriniu gyvenimu, istorija, atributika ir viskuo, kas susieta su pačiu žmogumi, darbuotoju. Direktorius su dideliu entuzijazmu prisiminė gamyklos klestėjimo laikus, su džiugesiu ir nostalgija pasakojo apie linksmiausias šventes. Keista, juk atrodo, kad turėjo pasakoti apie darbą, o džiaugėsi savo kolektyvo paisekimais kitose srityse. Atrodo, kad kažkada ten dirbę 1130 darbuotojų buvo viena didelė šeima, vienas bičių avilys.

Ekskursija baigėme besigrožėdami žiemos sodu, gamyklos parku. Likome sužavėti, kad per tiek daug metų gamykla liko nepriklausoma, nesubyrėjo, niekas jos neišsidalijo. Ši gamykla viena iš reklaminių Radviliškio miesto veidų. Džiugu, kad ji gyvuoja, tikimės gyvuos dar ilgai, o gal net kažkada kam nors teks ir tapti jos dalimi. J

2G klasės mokinė Kornelija Žiaunytė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien124
mod_vvisit_counterVakar622
mod_vvisit_counterŠią savaitę124
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17004