Get Adobe Flash player

Vasarai tik prasidėjus, nusprendėme, kad dabar yra tinkamas laikas atsipūsti po sunkių mokslų. Todėl, birželio 4 dieną išvykome į ekskursiją. Tikėdamiesi pratęsti pažintį su Lietuvos apylinkėmis, istorija ir naudingai išnaudoti laisvadienį.

Maršrutas buvo toks: Radviliškis–Plateliai–Salantai–Kretinga–Palanga–Radviliškis. Išvykome pakankamai anksti – 7 valandą ryto. Nedidelis autobusas vežė mus prie pirmojo ekskursijos objekto – Šaltojo karo muziejaus arba dar kitaip vadinamą – Plokštinės požeminės balistinių raketų su termobranduoliniais užtaisais bazės. Ši bazė pastatyta Plokštinės miške netoli Platelių ežero, 13 km šiauriau Plungės, aukščiausioje miškais apaugusioje, mažai apgyvendintoje regiono vietovėje. Mus pasitikusi gidė, pasakojo apie šią Šaltojo karo metu buvusią itin slaptą raketų bazę. Bazę sudaro keturios identiškos šachtos. Bazė buvo statoma 19601962 m. Tai pirmoji kovinė Tarybų Sąjungos požeminė balistinių vidutinio nuotolio raketų bazė. Bazės statyboje dalyvavo apie 10 000 kareivių, gidės teigimu, daugiausiai estų tautybės kareivių. Darbai vyko labai slaptai, todėl prieš juos pradedant apylinkių gyventojai buvo iškelti gyventi kitur. Statybos vykdavo nakties metu, kad niekam nekiltų įtarimai. Po nepriklausomybės paskelbimo ir TSRS kariuomenės pasitraukimo, požeminė raketų bazė buvo ilgą laiką tuščia ir neprižiūrima. Todėl vietiniai pradėjo vogti visą tai, ką buvo įmanoma panešti, metalo rinkėjai ardė metalines konstrukcijas, plėšė laidus, taip pat neapsieita be vandalizmo. Mes apžiūrėjome vieną iš keturių šachtų, kurioje po renovacijos darbų įkurtas Šaltojo karo muziejus. Bazėje sužinojome kokias pareigas užimdavo bazėje tarnaujantys kareiviai, apsilankėme patalpose kuriose buvo radijo siųstuvai, kuro talpyklos ir įvairiausi įrenginiai, o svarbiausia pamatėme raketos paleidimo šachtą.

Sužinoję tiek daug naujo, toliau tęsėme kelionę. Kita maršruto stotelė buvo Salantai, tiksliau, nedidelė sodybėlė šalia Salantų miestelio. Tai Orvidų sodyba-muziejus. Nepaprastai gražioje vietoje įsikūrusi sodyba patraukia akį, pradedant prie įėjimo stovinčiu nuo antrojo pasaulinio karo likusiu tanku, baigiant nuostabių kelmų, akmenų, akmeninių skulptūrų kompozicijomis. Kiekvienas save gerbiantis lietuvis per savo gyvenimą privalo aplankyti tokią, lietuvių kultūrai, praeičiai ir tautodailei svarbią vietą, kaip Orvidų sodyba.

Sužavėti gražiais gamtovaizdžiais, nuostabiomis akmenų kompozicijomis, labirintais, keliavome į Kretingos Žiemos sodą. Grožėjomės augalais, aukštesniais už mus. Vieni – spėliojo augalus, taip gilindami savo biologijos žinias. Kiti – erzino botanikos sodo augintinius vėžlius, kurie atrodė, kaip molinės skulptūros, kol nepradėjo judėti.

Įgiję biologinių žinių, galiausiai keliavome papramogauti į Palangą. Jūra, saulė, šiltas oras – ir kas gali būti geriau? Ekskursija buvo labai linksma, teikianti daug žinių iš istorijos, biologijos ir lietuvių kultūros krypčių. Visi buvome patenkinti, kad papildėme savo žinių bagažą ir nešvaistėme laiko veltui.

                                                3C mokinė Eivilė Augytė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien212
mod_vvisit_counterVakar622
mod_vvisit_counterŠią savaitę212
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17092