Get Adobe Flash player

Dar nespėjus išdilti įspūdžiams po, atrodytų, ką tik pasibaigusio Lietuvos-Švedijos forumo Radviliškyje pernai metų rugsėjo mėnesį, o štai Radviliškiečių delegacija šių metų rugsėjo 7-9 dienomis ir vėl susiruošė į kasmetinį Švedijos-Lietuvos draugijos organizuojamą forumą Švedijoje, Karlskronoje. Karlskrona – Pietų Švedijos miestas prie Baltijos jūros, Blekingės apskrities centras, dažnai vadinamas salynų miestu, nes miestas išsidėstęs ne tik žemyne, bet ir keliose salose, apsuptas Karlskronos archipelago.

Šiais metais į forumą buvo pakviesti Radviliškio-Skaros draugystės klubo ir Lietuvos-Švedijos asociacijos pirmininkas V. Simelis, Radviliškio ligoninės direktorė D. Povelauskienė,  Polekėlės senelių globos namų direktorius R. Nyderis, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos 4C klasės mokinė E. Augytė ir 3D klasės mokinys M. Caporkus  lydimi anglų kalbos mokytojos A. Dailidonienės.

Kaip ir kasmet forumo dalyviai darbo grupėse aptarė per metus nuveiktus darbus, o Skaros-Radviliškio draugystės klubo pasitarime buvo aptarta tolimesnė pagalba rajono socialiai remtinoms šeimoms bei Polekėlės senelių namų gyventojams.

Forumo atidarymas vyko seniausioje Švedijoje evangelikų bažnyčioje. Net 38 metus šiai bažnyčiai vadovaujanti pastorė Walla Carlsson yra Švedijos-Lietuvos asociacijos Švedijos nacionalinės draugijos pirmininkė. Forumo dalyvius pasveikino Karlskronos savivaldybės tarybos pirmininkas Peter Glimvall ir Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas, kuris suvažiavimo dalyvius pakvietė dar labiau bendromis jėgomis išplėsti žmogiškuosius ryšius tarp Švedijos ir Lietuvos, apimant vis daugiau abiejų šalių savivaldos institucijų, jaunimo organizacijų, kultūros ir švietimo įstaigų.

Šių metų suvažiavime buvo akcentuojamas žmonių bendravimas ir ieškoma daugiau kultūrinių sąsajų tarp Lietuvos ir Švedijos. Ta proga buvo surengta įžymios lietuvių rašytojos, dailininkės ir keliautojos Jurgos Ivanauskaitės darbų paroda Karlskronos senojo vandens bokšto muziejuje, nes paskutiniuoju gyvenimo laikotarpiu lemtingai susiklostė Jurgos Ivanauskaitės ryšiai su Švedija ir jos žmonėmis. Parodos - seminaro iniciatorė Jurgos jaunystės draugė rašytoja poetė, mokslininkė kalbininkė literatūrologė, kritikė dr. Silvija Laurenčikaitė. Švedijos-Lietuvos asociacijos nariai ir parodos – seminaro dalyviams buvo parodytas dokumentinis filmas, pristatantis rašytojos Jurgos Ivanauskaitės gyvenimą, kūrybą ir visuomeninę veiklą „Šokis dykumoje“ (2009m., režisierė Agnė Marcinkevičiūtė). Buvo skaitomos ištraukos iš rašytojos knygos „Viršvalandžiai“, maldos iš „Angelo rūbas“. Rašytojos mama, Lietuvos dailėtyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė, visuomenės veikėja Ingrida Korsakaitė papasakojo apie Jurgos gyvenimą ir kūrybą. O gerai žinomas vaistininkas, žolininkas ir liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius papasakojo apie savo potyrius kelionėse po Tibetą. Tikimasi, kad kultūriniams dviejų tautų ryšiams bus skiriama vis daugiau dėmesio.

Kiti forumo dalyviai dalyvavo seminare išvykoje į vietinių smulkių ūkininkų ožkų ūkius, skanavo ožkų sūrių, bei įvairių žuvų patiekalų. Išvykos dalyviai džiaugėsi, kad švedų ūkiai labai panašūs į lietuvių ūkius, tik buvo labai nustebinti, kad švedai arklius šeria agurkais. Taip pat forumo dalyviai aplankė ir kaimo turizmo sodybą, kurioje pasigedo lietuvių sodyboms taip būdingos kruopščiai išpuoselėtos aplinkos.

Apie socialines problemas ir jų sprendimo būdus kalbėjo trečioji grupė. Šiais metais buvo akcentuojama pagalbos neįgaliesiems ir pagalbos telefonu linijų svarba.

Kaip ir kasmet Švedijos-Lietuvos asociacijos veikloje aktyviai dalyvavo ir jaunimo grupė. Jaunieji forumo dalyviai iš Radviliškio, Mažeikių, Telšių, Klaipėdos ir Anykščių kartu su švedų atstovais ....  

Paskutinę suvažiavimo dieną po sočių pietų, forumo apibendrinimo ir šiltų atsisveikinimų su seniai pažįstamais, draugais tapusiais, o ir naujai sutiktais žmonėmis Lietuvos delegacija pajudėjo namų link. Susėdus prie apvalaus stalo kelte iš Karlshamno į Klaipėdą mintys ir idėjos apie kitais metais vyksiantį jubiliejinį susitikimą Klaipėdoje liejosi lyg iš rago gausybės. O perplaukus ramią Baltijos jūrą ir sutikus saulėtą rytą Klaipėdos uoste prieš visiems išsiskirstant po įvairius Lietuvos miestus ir miestelius, Lietuvių ir švedų draugijų sąjungos pirmininkas Vytautas Simelis visiems padėkojo už gerą nuotaiką, šiltą bendravimą, susiklausymą ir puikų Lietuvos atstovavimą Švedijoje.

 

 

A. Dailidonienė, anglų kalbos vyresnioji mokytoja

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien2708
mod_vvisit_counterVakar1305
mod_vvisit_counterŠią savaitę2708
mod_vvisit_counterŠį mėnesį20594