Get Adobe Flash player

„Kalba- tai ne šiaip ženklų sistema, tai - savotiškas pasaulio modelis, lyg nepakartojami langai, pro kuriuos mes žvelgiame į pasaulį. Kuo daugiau tokių langų - tuo didesnė garantija, kad ir tauta, net ir visa žmonija daugiau sužinos apie pasaulį ir save pačią“

A.Girdenis

 

Rugsėjo 26 d. Radviliškio Lizdeikos gimnazijoje vyko tradicinė šventė – Europos kalbų diena. Šiemet pasirinkta tema –daugiakalbystė Europoje. Ryte 1-4 klasių gimnazistai dalyvavo gimtosios – lietuvių kalbos – diktanto konkurse, kurio laureatės - I.Urbonaitė (mokytoja S.Karenauskienė) ir J. Sergejeva (mokytoja R.Šimkuvienė). Po to mokiniai susitiko su gimnazijos svečiais- Šiaulių Universiteto Humanitarinio fakulteto dėstytojais ir studentais. ŠU doc. A.Būdvytytė- Gudienė supažindino su ŠU Humanitarinio fakulteto veikla ir studijų programomis. Mokinai dirbo grupėmis, buvo vedamos užsienio kalbų pamokėlės: doc. dr. R. Toleikienė ir studentai bendravo vokiečių kalba; italų kalba visus žavėjo ŠU prof. Genovaitė Kačiuškienė, užsienio kalbos subtilybių mokiusi ne vieną ir mūsų gimnazijos mokytoją; ŠU lektorė R. Bikulčienė kalbėjo apie prancūzų kalbos reikšmę ir populiarumą, mokė prancūziškų dainų; dėstytojas Hector Sanches iš Ispanijos su savo studentais pristatė Ispaniją ir šios šalies kalbą; doc. S. Karavajeva, Šiaulių rusų kultūros centro direktorė, žaismingai pristatydama mūsų šalies kaimynų kalbą, stengėsi įtraukti mokinius į diskusiją rusų kalba. Turėjome galimybę susitikti su studentais iš Turkijos, atvykusiais į Lietuvą pagal ERASMUS programą, ir išmokti keletą turkiškų žodžių. Nors jie Lietuvoje gyvena dar tik du mėnesius, tačiau jau geba susikalbėti ir bendrauti mūsų gimtąja kalba. Tai pavyzdys ir paskata mums intensyviau mokytis užsienio kalbų.Kalbų mokėjimas ir galėjimas jas vartoti, anot kalbininko V.Ambrazo, yra ,,išsilavinusio žmogaus požymis, būtinas kultūriniam ir kitokiam bendravimui“, tačiau būtina suvokti kiekvienos kalbos savitumą ir skirtumus. Būtent tai akivaizdžiai pajutome dalyvaudami skirtingose užsienio kalbų pamokose. Mes ne tik išgirdome skirtingų kalbų, bet ir patys išmokome po keletą pagrindinių bendravimo frazių. Dabar galime pasisveikinti net septyniomis užsienio kalbomis!

Renginio metu buvo pagerbti Jaunųjų vertėjų konkurso, kuris mūsų rajone vyksta jau 8 kartą, dalyviai. Šiais metais konkurse dalyvavo net 92 jaunieji vertėjai. Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro Suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo skyriaus metodininkė Ž.Laurutienė apdovanojo šio konkurso laureatus. Simboliška, kad vertėjai pagerbiami artėjant Tarptautinei vertėjų dienai. Laureatais tapo šie mokiniai: G. Šniolis (mokytoja S.Mažučiūnienė) – Šiaulėnų M.Šikšnio vidurinės mokyklos mokinys; G.Paluckaitė ir D.Lapelytė (mokytoja S.Krencienė), N.Daukšaitė (mokytoja V.Butvilienė), R.Kasarauskaitė (mokytoja A.Pilitauskienė) – Šeduvos gimnazijos mokinės; S.Bružinskaitė (mokytoja A.Urbaitienė), S. Tumpytė (mokytoja S.Janušienė) - Sidabravo vid. mokyklos mokinės; E.Mickutė (mokytoja L.Brobaitienė), V.Vedernikova (mokytojas V.Marcišauskas) - Lizdeikos gimnazijos mokinės; E.Kaziulis ir R.Masiulytė (mokytoja R.Kurnickienė) – Vaižganto gimnazijos mokiniai. Padėkos raštais ir vertingais prizais taip pat apdovanoti II ir III vietų laimėtojai. Be to, geriausius Radviliškio rajono jaunuosius vertėjus apdovanojo ir ŠU dėstytojai. Džiugu, kad visi vertėjų konkurso prizininkai dalyvavo Europos kalbų dienos minėjime, kurį paįvairino lizdeikiečių parengta meninė programa įvairiomis užsienio kalbomis. Skambėjo dainos lietuvių, rusų, anglų ir italų kalba, eilės – vokiečių kalba, suvaidinta pasakėčia prancūzų kalba.

 

Radviliškio Lizdeikos gimnazija jau keleri metai bendradarbiauja su ŠU. Doc.dr. R.Toleikienė džiaugėsi gimnazijos iniciatyva propaguojant daugiakalbystę. Ji pabrėžė, kad užsienio kalbų mokėjimas suteikia daugiau galimybių, atkreipė dėmesį į kalbų ir kultūrų gausą Europoje ir skatino visus mokytis kalbų. Kartu su Šiaulių Universiteto Humanitarinio fakulteto Užsienio kalbų studijų katedros dėstytojais  aptarta galimybė organizuoti bendrus renginius ir dalyvauti įvairiuose projektuose.

Renginio koordinatorės direktoriaus pavaduotojos I.Bajarauskaitės manymu, ši graži Europos kalbų dienos minėjimo šventė, tapusi tradicija, ir kitais mokslo metais į Lizdeikos gimnaziją sukvies užsienio kalbų mylėtojus.

 

L. Brobaitienė prancūzų kalbos mokytoja metodininkė,

S. Karenauskienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien2832
mod_vvisit_counterVakar1305
mod_vvisit_counterŠią savaitę4137
mod_vvisit_counterŠį mėnesį20718