Get Adobe Flash player

Spalio 4d. 3K ir 3E bei suaugusiųjų klasių mokiniai, lydimi auklėtojų G. Abromikienės, A. Krivickienės ir S. Vaitiekūnės, vyko į Latviją, kur aplankė Karostos karinį miestelį, buvusį svarbų Rusijos imperijos karinį kompleksą, pastatytą XX a. pradžioje. Miestelis, kaip ir Liepoja, turėjo neužšąlantį uostą, tad čia buvo puikios sąlygos švartuoti povandeninius laivus. Pasivaikščioję molu ir pasigrožėję rudenine jūra, skubėjome į Karostos kalėjimą, kur mokiniai turėjo galimybę dalyvauti spektaklyje ,,už grotų“. Šis kalėjimas pastatytas maždaug 1900 m. ir iki pat 1997 m. buvo naudojamas kaip kariškių drausminių nuobaudų atlikimo vieta. Jau nuo pat pradžių kalėjimas garsėjo kaip niūri vieta, kurioje laužomi žmonių likimai ir slopinama laisva dvasia. Keičiantis valdžioms, keitėsi ir kaliniai – kalėjime kalėjo revoliucionieriai, caro armijos jūrininkai ir puskarininkiai, vokiečių Vermachto dezertyrai, Stalino laikų tautos priešai, sovietų armijos ir Latvijos armijos kareiviai bei kiti nepaklusnieji. Paskutiniai kaliniai savo pėdsakus ant kalėjimo kamerų sienų paliko visai neseniai. Pasakojama, kad sargybos būstinėje vyksta įvairūs nepaaiškinami reiškiniai – girdimi kaukšintys žingsniai, savaime išsisuka elektros lemputės ar nei iš šio, nei iš to atsidaro uždarytos kameros durys… Mokiniai galėjo pasijusti kalinių kailyje, trumpai pakalėti autentiškose kalinių kamerose ir teatralizuotos ekskursijos metu susipažinti su įdomiausiais ir labiausiai šokiruojančiais faktais iš kalėjimo istorijos.

Patyrę neišdildomų įspūdžių kalėjime ir vėl pajutę to saldaus žodžio ,,laisvė“ skonį, aplankėme Liepoją. Pasivaikščioję pajūriu, promenada, pasigrožėję Liepojos senamiesčiu (Rožių aikšte, Petro turgumi, Petro I nameliu, Šv. Onos (liuteronų) bažnyčia, Amatininkų namais, Šventosios Trejybės bažnyčia), vykome namų link. Kad kelionė neprailgtų, stabtelėjome pasigrožėti vakarine ir spalvingos rudens paletės išmarginta Palanga.

 

G. Abromikienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien607
mod_vvisit_counterVakar711
mod_vvisit_counterŠią savaitę1318
mod_vvisit_counterŠį mėnesį18198