Get Adobe Flash player

 

,,Koks skirtumas patirti sėkmę ar nesėkmę?‘‘ – kompromituojantis klausimas, ar ne? Regis, atsakymas paprastas – sėkmės turime noriai tikėtis, o nesėkmės reikėtų vengti. Tikrai? Pirmiausia – sėkmė. Tai galime pavadinti bendru visuomenės tikslu. Jos siekdami plėšome save į tūkstančius gabalėlių, stengiamės negyventi praeitimi, o dabartyje planuojame ateitį, todėl, paprastai tariant, negyvename dabar. Tačiau šįkart ne apie tai... Regis, visi norime paliesti savąją sėkmę, kuri yra labai įvairių formų bei dydžių. Pagalvojus, žmogui, turėjusiam bei pasiekusiam vienintelį ir paskutinį tašką savo gyvenime - sėkmę, nieko nebetrūksta. Tačiau ar sėkmė yra tas auksas, kuris ir pelenuose žiba? Galime atminti vieną šou verslo atstovę, kurios ,,sėkmė‘‘ užgeso prieš truputį daugiau nei metus – Amy Winehouse. Ne rožėmis klotą kelią populiarumo link keliavusi dainininkė mirė nuo jos pačios susikurtos ,,sėkmės‘‘.

Ypač šou versle sėkmė lygi nesėkmei. Čia viskas nusėta blizgučiais, rožėmis ir dovanomis, po kuriomis tarsi šuo šeimininko laukia narkotikai, alkoholis, smurtas bei trumpalaikiai santykiai. Tačiau nusileiskime ant žemės. Kas laukia mūsų, paprastų mirtingųjų, pasiekus bent smulkutę sėkmę? Esame lietuviai, todėl visi žinome, kaip stipriai švenčiame kaimyno laimę. Taip, pirmiausia mūsų džiaugsmą gesintų papildoma kritika bei nepaaiškinama panieka žmonių, kurie niekada taip ir nepabandė pažiūrėti į savo gyvenimo veidrodį. Žinoma, pradžiuginti galėtų ir savaitiniai ,,draugai‘‘, kurie duotų ranką nukirsti, jog liktų su mumis iki pat paskutinio širdies dūžio. Tačiau šia tema negaliu kalbėti iš savos varpinės, todėl norėčiau, jog pasvarstytume, ar sėkmė vis dėlto nėra lygi, o gal net prastesnė už nesėkmę.

Nesėkmė. Kalbant visuomenės balsu, tai yra vengtinas dalykas. Tačiau noriu teigti, jog tai yra daug vertingesnė gyvenimo dalis, negu sėkmė. Vardinti žmones, kurie bent jau palietė savo tikslą eidami nesėkmių keliu, būtų pernelyg nuobodus darbas. Visi žinome ir suprantame, jog tik keliantis ir vėl krentant galime ko nors pasiekti. Tačiau kodėl nesėkmės palieka daug ryškesnį ir gilesnį pėdsaką? Pirmiausia nesėkmė susijusi su praradimu to, kas brangu, ką sunku rasti, pasakyti ar padaryti. Kartą praradus vėl gauti tai iš naujo trunka bent jau dvigubai ilgiau ir sunkiau. Taip pat nesėkmė yra skausmas. Retai viskas baigiasi keletu apverktų valandų. Savyje ašaromis laistyti širdį galime nuolat ir taip iki gyvenimo galo... Nuostabioji nesėkmės pusė yra pamoka. Ne paprasta, o visam gyvenimui. Ta, kuri pritaikyta praktiškai veikia puikiai, nors išmokta ir vienąkart. Žinoma, visuomet yra išimčių. Nesėkmė mums teikia stiprybės, storesnę ir atsparesnę odą ateičiai, kuri mus galės apsaugoti nuo ,,džiaugsmo“ pasiekus sėkmę. Manau, jog kvailoka bijoti nesėkmių. Be jų negalime leisti sau pasvajoti apie tolesnį tobulėjimą, naujų tikslų užsibrėžimą ir bandymą judėti jų link. Taip, nesėkmės slegia, gniuždo, neleidžia lengvai atsistoti ir eiti toliau. Jos verčia mus beviltiškai ropoti, tačiau nuo mūsų priklauso, kaip sugebėsime priimti visus nesėkmės mestus išbandymus.

Prancūzų filosofo bei rašytojo Albero Kamiu esė ,,Sizifo mitas‘‘ pateiktas pavyzdys apie sėkmės ragavusį Sizifą, kuris buvo nubaustas niekad nesibaigsiančiu darbu. Akmens ridenimas į kalną buvo jo vienintelė, nesikeičianti užduotis. Sizifas žinojo savo likimą. Kitokio turėti jis negalėjo. Tai tiesiog tragiška nesėkmė. Tačiau laikui bėgant, susitaikęs su beviltiškomis aplinkybėmis, jis sugebėjo rasti prasmę visiškame absurde. Toks sugebėjimas nuteikti save nesėkmei ar net su ja susitaikyti padeda priimti visas nesėkmės suteikiamas ,,dovanas‘‘. Mūsų gyvenimas nėra pilnas visagalių dievų, todėl skirtingai nuo Sizifo, kitą išeitį visuomet turime.

Mokėkime džiaugtis nesėkmėmis ir padėkime sau jas išgyventi. Jokiu būdu nesiūlau vengti sėkmės, tačiau ją pasitikime atsargiai, prisidengę šarvais, kuriuos gavome iš nesėkmių.

Linkiu nesėkmingai sėkmingos savaitės, kuri neleistų užsimiršti bent jau artimiausią mėnesį. J

 

Gimnazistė Kristina Šiošytė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien373
mod_vvisit_counterVakar1266
mod_vvisit_counterŠią savaitę5391
mod_vvisit_counterŠį mėnesį3024