Get Adobe Flash player

NORDPLUS ADULT – tai suaugusiųjų švietimui skirta paprogramė, kuri siekia stiprinti bendradarbiavimą tarp Šiaurės ir Baltijos šalių suaugusiųjų švietėjų institucijų ir remia projektus ir kitą veiklą. Latvijos Jūrmalos vakarinės vidurinės mokyklos administracija, kaip koordinatorė, parengė plėtros projektą ir pasiūlė Lizdeikos gimnazijai ir Estijos Rakvere vakarinei mokyklai tapti partneriais įgyvendinant projektą. 2012 m. rugsėjo 1d. buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Radviliškio Lizdeikos gimnazijos, kuriai atstovavo Rasa Dagienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas, ir Jūrmalos vakarinės vidurinės mokyklos, kuriai atstovavo mokyklos direktorė Valda Reisa. Sutartis tęsis 18 mėn. (iki 2014 m. vasario 28 d.). Projekto tikslas – sukurti apie savo šalies, t. y. Lietuvos, Latvijos ir Estijos istoriją, geografiją ir kultūrą nuotolinio mokymosi medžiagą gimtąja kalba, išversti į anglų ir rusų kalbas. Ši medžiaga bus naudojama suaugusiųjų klasių mokinių mokymui ir mokymuisi visose trijose Baltijos šalyse.

Pirmasis trijų skirtingų šalių partnerių (latvių, lietuvių ir estų) dalykinis susitikimas dėl projekto pagrindinių tikslų ir uždavinių suformulavimo ir strategijos sudarymo įvyko 2012 m. spalio 30-31 d. Jūrmaloje, Latvijoje. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos delegaciją sudarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui, laikinai einanti direktoriaus pareigas Rasa Dagienė, projekto koordinatorė ir istorijos mokytoja metodininkė Vaida Jankūnienė, matematikos vyresnioji mokytoja ir suaugusiųjų klasių mokinių auklėtoja Sonata Vaitiekūnė, informacinių technologijų mokytoja Jolanta Kvedarienė, anglų kalbos mokytoja ekspertė Rima Tarbūnienė ir šeši suaugusiųjų 11-12 klasių mokiniai.

Jūrmala mus pasitiko puikiu oru ir gera darbinga nuotaika. Susipažinę su naujaisiais partneriais ėmėmės darbinės ir pažintinės veiklos. Veikla buvo numatyta Jūrmalos istorijos ir kultūros muziejuje. Jūrmalos vakarinės vidurinės mokyklos direktorė ir mokytojos pristatė Jūrmalos istoriją, lankytinas vietas ir supažindino su projekto pradiniu etapu, o vakarinės mokyklos moksleiviai latvių, lietuvių, estų, anglų ir rusų kalbomis pristatė įvairiatemio žodyno sudarymą. Taip pat kiekviena delegacija gavo namų darbus – užbaigti žodyną savo gimtąja kalba. Atliekant komandines užduotis, mokytojams ir mokiniams laikas prabėgo labai greitai. Vakarą praleidome pasivaikščiodami ir grožėdamiesi vakarine Jūrmala.

Kitą dieną apsilankėme Jūrmalos vakarinėje vidurinėje mokykloje. Lietuvių ir estų mokytojams latviai pristatė suaugusiųjų mokymo struktūrą ir mokymo metodus šioje mokykloje. Suaugusiųjų mokymo tikslai, uždaviniai ir veikla labai panašūs kaip ir Lietuvoje, tik latviai dar vykdo nuotolinį mokymą užsienyje gyvenantiems tautiečiams. Tuo metu visų trijų šalių moksleiviai dirbo grupėse, kur turėjo surasti suaugusiųjų mokymo panašumus, skirtumus ir pateikti pasiūlymus dėl suaugusiųjų mokymo tobulinimo ir įvairovės. Seminaro veikla buvo konstruktyvi ir naudinga, nes dar ilgai tęsėsi diskusijos ir veiklos aptarimas.

Pirmojo susitikimo darbinė ir pažintinė veikla buvo apibendrinta neogotiško stiliaus Jaunmoku pilyje, kuri yra pati naujausia medžioklės pilis Latvijoje, pastatyta 1901 m.

Atsisveikinome iki kito trijų partnerių susitikimo Estijoje, Rakvere vakarinėje mokykloje, vyksiančio kitų metų kovo mėnesį, kur pristatysime surinktą, išverstą į užsienio kalbas medžiagą apie savo šalių istoriją, geografiją ir kultūrą.

Rima Tarbūnienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos anglų kalbos mokytoja ekspertė

Vaida Jankūnienė, Radviliškio Lizdeikos gimnazijos istorijos mokytoja metodininkė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien215
mod_vvisit_counterVakar1003
mod_vvisit_counterŠią savaitę215
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6238