Get Adobe Flash player

Į Lizdeikos aktų salę lapkričio 7 d. lizdeikiečius ir svečius iš Vaižganto gimnazijos pakvietė Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato projektas ,,Misija: Ginti. Saugoti. Padėti“. Tai projektas, kurio tikslas propaguoti policijos pareigūno profesiją, didinti gyventojų pasitikėjimą policijos institucija, pristatyti policijos kasdienybę ir laisvalaikį.

Į susitikimą su mokiniais atvyko atstovai iš įvairių policijos sričių - patruliai, ekspertas, kinologas. Renginio vedėjai išsamiai ir patraukliai papasakojo apie pagrindinę policijos misiją, sutampančia su projekto pavadinimu: ginti, saugoti, padėti. Ginti - žmogaus teises ir laisves. Saugoti - visuomenę ir valstybę. Padėti - žmogui, šeimai ir bendruomenei.

Patrulių rinktinės Mobiliosios kuopos pareigūnai gimnazistams papasakojo apie dėvimos uniformos skirtumus, naudojamus ginklus tarnyboje, apsaugos priemones. Mokiniams buvo įdomu sužinoti ne tik apie kai kurių ginklų subtilybes, bet ir pasimatuoti neperšaunamą liemenę ir šalmą, ant savo kūno pajusti jų svorį.

Visi susirinkusieji su dideliu nekantrumu laukė tarnybinio šuns pasirodymo, kuris, gavęs komandą, kantriai ir paklusniai laukė scenoje. Moksleiviai klausinėjo, kur ruošiami kinologai, kaip pasirenkami šunys, kaip ir kur juos moko, dresuoja. Patrulių rinktinės kinologų būrio vadas atsakė į visus klausimus, o jo augintinis Natas pademonstravo pagrindinius pratimus, puikai susidorojo su jam įprasta užduotimi - surasti salėje paslėptas narkotines medžiagas, todėl susilaukė pagyrimo – moksleivių plojimo ir fotosesijos užsibaigus renginiui. 

Kriminalistinių tyrimų biuro Dokumentų, ginklų ir trasologinių tyrimų poskyrio viršininkas mokiniams papasakojo apie savo darbe naudojamą kriminalistinį lagaminą ir jame esančias priemones bei medžiagas, o mokinė Miglė Karažaitė įsigijo savo pirštų anspaudą.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė eksperto borderkoli veislės augintinė Redi. Jos dresavimas ir dalyvavimas įvairiose varžybose yra tik pareigūno hobis. Kalytė, būdama žaismingo būdo, energinga ir vikri, susirinkusiems parodė ne vieną linksmą triuką.

Renginys baigėsi, tačiau susidomėjusieji nesiskubino namo – asmeniškai bendravo su pareigūnais, smalsavo apie policijos darbo subtilybes, domėjosi klausimais apie studijas ir įsidarbinimo galimybes.

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai tikisi, kad prevencinis projektas padės formuoti nuomonę apie policiją, kaip apie profesionalią, atvirą, geranorišką ir pasitikėjimą keliančią instituciją. Supažindinimas su policijos pareigūno profesija bei jų atliekamo darbo nauda paskatins jaunimą ateitį sieti su policijos pareigūno darbu.


Pagal Šiaulių apskrities VPK informaciją parengė

Ina Bajarauskaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien281
mod_vvisit_counterVakar1003
mod_vvisit_counterŠią savaitę281
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6304