Get Adobe Flash player

Šių metų lapkričio 16-ąją - tarptautinę tolerancijos dieną vyko ketvirtasis mėgėjiškų filmų festivalis „Aš nesityčioju iš kitų, prisijunk ir tu“. Baigiamajame renginyje jaunieji mėgėjiško kino kūrėjai žiūrovams pristatė geriausius socialine tematika sukurtus filmukus. Visi darbai buvo įvertinti kompetentingos žiuri komisijos, kuri išrinko ir geriausiąjį - vertą organizatorių apdovanojimų. Komisija, vertindama festivalio dalyvių filmus, atsižvelgė į filmų idėjos originalumą bei jos socialinę dimensiją, kūrybiškumą, siužeto išskirtinumą.

Radviliškio miesto kultūros centro didžiajame ekrane buvo pristatyti septyni konkursinės programos filmai. Kino festivalis prasidėjo projekto pristatymu ir sveikinimo kalbomis. Klubo „Tolerancija“ vadovė - Gražinos pagrindinės mokyklos etikos mokytoja metodininkė Ala Beliajeva pristatė tyrimą tolerancijos tema. Festivalio metu turėjome galimybę susipažinti su VŠĮ „Vaikų linija“ konkurso „Patyčios gali liautis“ laureatų filmais ir Šiaulių Universiteto menų fakulteto audiovizualinio meno programos studentų socialinės tematikos darbais.

Lizdeikos gimnazijos kino kūrėjų būrelio vadovė Jolanta Kvedarienė atlydėjo savo gimnazistus į kūrybines dirbtuves, kuriose mėnesį laiko visi norintieji kartu su Šiaulių televizijos prodiuseriu Gediminu Beržiniu dirbo, mokėsi kurti trumpametražius filmus, realizavo savo režisūros gebėjimus, idėjas. 

Štai ir džiugi žinia nori pasiekti jūsų ausis, o būtent šiuo atveju akis. Laimingai ir be jokių nuoskaudų įvyko jau 4-asis mėgėjiškų filmų festivalis. Mūsų mokyklos mokiniai, kino kūrėjų būrelio nariai, dalyvaudami pirmą kartą, pristatė tris darbus, varžydamiesi su dar keturių autorių kurtais filmukais.

K. Urbietytės „Gyvenimas“ kiekvieną sugriebė už širdies. Tai istorija apie merginos šeimą, jos gyvenimą, jos mažame pasaulyje, it tunelio gale šviesa, atsirado Jis...

A. Petrauskas savo filmu „Kodėl?“ pribloškė ir sujaudino mamos ir jos draugės kurta daina. Tai buvo tai, kas pasiekė kiekvieną žmogų, nes muzika - sielos kalba.

R. Šimkaus, L. Stirbio ir M. Baltrušytės „7 dalykai, kad iš tavęs nesityčiotų“ užėmė garbingąją III vietą, ir gavo tai patvirtinantį diplomą. Jie pažiūrėjo į patyčias kitu kampu, pasityčiodami iš pačių patyčių. Nuotaikingas filmukas privertė nusišypsoti, bet po žmonių šypsniais slypėjo gilūs apmąstymai.

II vietą iškovojo audiovizualinio meno studentė I. Laisevceva, savo filmuku „Jie“. I vieta atiteko svečiams Šiauliečiams, tiksliau, V. Kriaučiūnaitei ir jos „Žinioms“. Jos filmuko pagrindinis ginklas buvo nuoširdumas ir gilinimasis į tai, ko visuomenė kartais nepastebi.

Taigi visi gavome padėkos raštus ir pirmuosius Oskarus - statulėles AŠ=TU. Svarbiausia ne kas ką laimėjo, o tai, jog pasisėmėme minčių, bandėme išgvildenti patyčių riešutą. Supratome, jog šio žodžio egzistencija turėtų būti nutraukta amžiams.

Mes padėjome lygybės ženklą tarp savęs ir šalia esančio!

Tegyvuoja mėgėjiškas kinas Radviliškyje! 

 

Karolina Urbietytė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien202
mod_vvisit_counterVakar1003
mod_vvisit_counterŠią savaitę202
mod_vvisit_counterŠį mėnesį6225