Get Adobe Flash player

2012-12-17

Prisimenu, kaip šiandien, tai buvo gegužės 1-oji. Tą dieną mano mylintys tėveliai savo lepūnėlei anūkėlei, t.y mano dukrai, 15-ojo gimtadienio proga padovanojo šuniuką. Tokį išsižergusį, apsiseilėjusį, drebantį ir po akimirkos padariusį balutę ant naujojo kilimo. Jau keli mėnesiai mano gražuolytė nudelbusi akis vis nedrąsiai prasitardavo: „Nenoriu jokios dovanos, noriu tik šuniuko.“ Ir ką jūs manote? Aišku, gerieji seneliai padarys viską, kad jų anūkėlė būtų laiminga. Vaikiškas juokas, pasak mano tėčio, gražiausias dalykas pasaulyje. „Pristatau jums naują Europos pilietį,“ — išdidžiai pūtėsi tėtis. Sumirksėjau nieko nesuprasdama. „Tamsuole tu, taigi Lietuva gegužės 1-ąją buvo priimta į Europos Sąjungą. Todėl ir europietis, todėl ir vardą išrinkome — Euras“. ,,Kad taip tų eurų popieriniu pavidalu“, - pagalvojau, bet neišdrįsau garsiai pasakyti žiūrėdama į apsiašarojusį iš džiaugsmo dukters veidą.

Turiu pripažinti, kad mylintys seneliai moka išrinkti dovanas. Prieš keletą metų, belaukiant Naujųjų, atitempė didžiausią narvą, kuriame lyg išprotėjusios lakstė dvi nuplikusios žiurkės. Tiesa, tą kartą jie elgėsi korektiškai, jeigu taip galima pavadinti. Dar prieš kelias valandas vyras buvo griežtai įspėtas įlašinti į manąją mėtų arbatą geroką porciją valerijono, o pasigirdus įkyriam durų skambučiui maniškis paskubomis dar validolio tabletę įbruko. Žinote, akimirksniu virtau suakmenėjusia statula (deja, bet ne gražuole Milo Venera), tėveliai tik mirkčioja nutaisę nekaltus veidus, o maniškis mojuoja man prieš nosį kažkokiu nelabai gardžiai kvepiančiu rankšluosčiu. Supratę, kad ši nesvarumo būsena taip greitai ir lengvai nesibaigs, visi trys palinko prie baro lentynų ieškodami vaistų. Atgavusi amą, pamačiau savo penkiametį sūnelį, lyg laukinį indėną šokantį džiaugsmo ir padėkos šokį. Mama meiliai glostydama mano susisukusią galvelę švelniausiu balsu čiulbėjo: „Juk Žiurkės metai, kaip kitaip laimė į namus ateis. Pažiūrėk, kaip vaikutis džiaugiasi. O jos draugiški, švarūs padarėliai, jokios smarvės, jokio purvo“. — „Mama, man dvejinasi? Jie du? Tie padarai du?“ — aimana iš vos pravertų lūpų. „Žinai, žiurkė vienas protingiausių pasaulio gyvūnų, o prieraišumas žmogui yra užkoduotas net jų genuose. Taigi, čia du berniukai, klausiau parduotuvėje, sakė, kad vienam bus liūdna, tai ir paėmėm abu. Ir pašarų, ir kraiko nupirkom. Tik vardus beliko sugalvoti,“ – antrino šventiškai nusiteikęs tėtis. Neprisimenu, nei kaip pjaustėme tortą, nei kaip kėlėme taures už Naujuosius, nei kaip išsiskirstė svečiai. Tik prisiminiau tai, kad mano namuose apsigyveno dvi Lohneso pabaisos.

Po kelių savaičių nebylaus boikoto vyrui ( kojos nekėliau ir į sūnaus kambarį), girdžiu maniškis vaikams aiškina, kad vienai zoologijos sodo gyventojai skubiai reikėtų griežtos dietos — tokia nutukusi, tingi pasidarė. Prigrasino, kad jokių riešutų, sausainiukų ar gruzdintų bulvyčių. Dar ir dabar ima drebėti rankos ir kojos, kai kitą dieną tyliai įsmukau į sūnaus kambarį pažiūrėti į nutukėlę. O jergutėliau, geriau būčiau ten nėjusi. Vienas išstypęs padaras (nutukėlio kažkodėl nesimatė) įtemptai darbavosi dantimis įtraukęs į narvą naujutėlaičio sūnaus megztino rankovę. Kaip vėliau paaiškėjo, mano vyras kažkur perskaitė, kad narveliuose būtina gera ventiliacija, todėl negalima narvelio statyti į pakampę. Apimtas gerumo priepuolio šis ir užkėlė ant komodos, kur mėtėsi vaikelyčio rūbai. Išgirdę riksmą sulėkė kaimynai ne tik iš dešinės, bet ir iš apačios (o dar keikiam kaimynus, kaltindami juos abejingumu). „Supranti, mamyte, kad jų vaikučiams nebūtų šalta, jie ir padarė lizdelį, kaip paukščiukai daro,“ — švelniai glaustėsi sūnus. „Taigi, sakėte, kad berniukai,“- mirtinas žvilgsnis į vyrą. „Žinai, šiuolaikinė moderni šeima...“ — argumentas liko nepabaigtas, nes išsigando skriejančios šlepetės. Dabar sėdžiu (šalia prigludęs snaudžia ciuciukas) ir žiūriu į tas tamsiai rudas akis, atlėpusias ausis, priplotą snukį ir galvoju — artinasi Kalėdos, ne tik stebuklų, bet ir dovanų metas. Neišdegs, šį kartą būsiu gudresnė. Dovanosiu aš!

Ramių švenčių linkinti L.V.

Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien784
mod_vvisit_counterVakar1494
mod_vvisit_counterŠią savaitę5404
mod_vvisit_counterŠį mėnesį17288