Get Adobe Flash player

2013-03-04

Paskutinę kalendorinės žiemos, kuri gausiu sniegu, jau kalendorinio pavasario metu, pareiškė niekur nesitrauksianti, dieną gimnazijoje apsilankė ypatinga viešnia – operos solistė Sigutė Trimakaitė.Išgirdusi šią žinią negalėjau patikėti – mums atveš tikros muzikos? Taip, atvežė ir su kaupu. Tačiau šis kaupas buvo kitoks. Įvairiai šypsodamiesi susirinkę gimnazistai ir mokytojai beveik visiškai užpildė salę. Prieš prasidedant koncertui (jo tikėjomės) spėjome įsijausti į rimto, inteligentiško klausytojo vaidmenį ir paruošti savo ausis darbui. Apgaulingai šviesi ir švelniai žvarboka žiema už lango staiga nušvito vasariškumu vos solistei įžengus į salę. Lengvai užsikrėtėme jos žaisminga nuotaika. Neatpasakosiu visko, kas vyko Sigutei Trimakaitei pasirodžius scenoje vien dėl to, jog tai taptų nepadoraus ilgio subjektyvia liaupse. Tiesiog pasistengsiu tilpti į kelias pastraipas.

Solistės žodžiais – performansas. Atėję su viltimi išgirsti koncertą, išėjome su ...(įvardinkite patys) išvydę performansą. Tačiau šįkart neslepiu jokių neigiamą atspalvį turinčių minčių. Tai buvo šaunu! Pasirodymas nebuvo rėminis – neatitiko standartų ir ,,rėmų‘‘ . Būtent dėl šios priežasties kiekvienas išėjome su savitu požiūriu į tai, kas įvyko. Šis pasirodymas kartu buvo ir muzikos pamoka, privertusi juoktis, ploti, intensyviai mąstyti, juoktis, ploti, stebėtis solistės originalumu, juoktis, ploti (taip prasideda nepadorios straipsnių apimtys)... Tačiau be visų skirtingų nuomonių, vienu požiūriu tikriausiai sutikome visi – ne tai, ko tikėjomės.

Nebūčiau savo rogėse (pavasaris dar tik kalendoriuje), jei gavusi galimybę, nepridėčiau ko nors nuo savęs. Todėl noriu padiskutuoti savo mėgiamiausiu būdu – monologu. Gavome ne tai, ko tikėjomės, tačiau ar tai blogai? Niekada nesužinosime, ar būtume gavę, ko tikėjomės, jei solistė būtų surengusi koncertą, o ne pasirodymą – muzikos pamoką. Gal nebūtume patenkinti jos pasirinkimais ar atliktais kūriniais? Girdėjusi keletą pastabų dėl ,,nepavykusio koncerto‘‘ tiek iš mokinių, tiek iš mokytojų, norėčiau pasiūlyti vieną išeitį – džiaugtis tuo, ką turime. Negirdėta, ar ne?

Visą gyvenimą kuriame – rašome scenarijų. Negana to, neapsiribojame vienu: nuolat stengiamės jį parašyti artėjančiam pokalbiui ar situacijai. Regis, šiame beprotišku greičiu lekiančiame traukinyje gebame rasti laiko ir polėkio tokiai kūrybai. Tačiau dažnai pastebime, jog gyvenimas turi tik menkučius skaitymo įgūdžius. Arba mes - beraščiai... Taigi, prisiminus solistės pasirodymą galėtume nesustabarėti ties mintimi ,,nieko nesupratau‘‘. Scenarijaus rašymas yra ganėtinai sunkus ir skyrybos požiūriu. Puikiai tinka taškas, tačiau pateisinamas ir kablelis. Šauktuko vietoje gyvenime kartais įrašome leisgyvį daugtaškį. Kodėl to nepabandžius šįkart - ,,nieko nesupratau , nes...‘‘ ? Žmogaus kitoniškumą labai lengva nurašyti tiesiog kvailumui, tačiau abejoju, ar tarptautiniuose konkursuose tokius apdovanoja... Prieštaraudama sau paminėsiu, jog gyvenimas, neperskaitęs vieno scenarijaus, mums visuomet pateikia kitą. Visiškai netikėtu ir neplanuotu etiudu tikriausiai esame nepatenkinti tik dėl vienos priežasties – nespėjome pasiruošti. Neparuošėme emocijų, reakcijos, kalbos. Gyvenimas - ne ,,Grammy‘‘ apdovanojimai. Galime tiesiog atsipalaiduoti ir priimti įvykius, natūraliai stengdamiesi juos suprasti.

Širdį spaudžiančioje ,,Paskutinėje paskaitoje‘‘ kompiuterinių mokslų profesiorius Randy Pausch išdėstė puikiausias mintis bei nuostatas, sukauptas begaliniu atsidavimu ir darbu. Sirgdamas kasos vėžiu, paskutinius savo gyvenimo mėnesius jis nusprendė praleisti įkvėpdamas žmones savo istorija ir mintimis parodydamas, dėl kokių niekų verkšlename. Baigdama dar vieną verkšlenimą, noriu pacituoti nuostabią jo mintį: ,,Patirtis yra tai, ką gauname, kai negauname to, ko norime‘‘. Tai pritaikius mūsų kukliai gimnazijos situacijai belieka tiesiog džiaugtis, jog turėjome galimybę išvysti kažką kitokio.

Jokiu būdu nenorėjau pasakyti, jog scenarijus gyvenime nereikalingas. Jis labai reikalingas, tačiau kartais galima ir jame padaryti įrašą ,,čia ir dabar‘‘, žinoma, tuo nepiktnaudžiaujant. Todėl linkiu kūrybingos ir verkšlenimams atsparios savaitės.

Kristina Šiošytė

EN
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Erasmus+
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien324
mod_vvisit_counterVakar1266
mod_vvisit_counterŠią savaitę5342
mod_vvisit_counterŠį mėnesį2975