Get Adobe Flash player

Š.m. birželio 19 dieną tiksliųjų ir gamtos mokslų bei užsienio kalbų metodinių grupių atstovai vyko į kelionę po Radviliškio rajoną malūnų keliais.

Kas sako, kad įdomu aplankyti užsienio šalis,  didžiuosius miestus, tie neteisūs, nes nežino, kad visai šalia yra labai įdomių lankytinų objektų, apie kuriuos net negirdėjome.

Kelionės iniciatorės J. Kvedarienė ir A. Šmukštienė - tikros radviliškietės, žinančios rajono kaimų istorijas, ne kartą aplankiusios senus dvarus, papasakojo labai įdomių dalykų visiems kelionės dalyviams.

Jolanta yra malūnų istorijų specialistė, knygutę apie malūnus sudariusi, vietinių gyventojų pasakojimus apie juos surinkusi. Keletas ištraukų iš senolių prisiminimų:

  • Statant malūną klausydavo iš kur pasigirsta balsai. Jei pasigirsta gyvulių ar šuns balsas toje vietoje stato malūną. Jei pasigirsta žmogaus balsas toje vietoje malūno statyti nereikia.
  • Kai vėjo malūnas mala girdisi garsas PURPURYTE-PUR-PUR.
  • Malūnas buvo vadinamas pagal gaspadorių. Kokia buvo gaspadoriaus pavardė taip ir malūną vadino.
  • Malūnininkus vadino MELNIKAIS, o malūnus – MELNYČIOM.

Asta žino daug įdomiausių pasakojimų apie žmones, gyvenusius ir dirbusius tuose malūnuose. Ji  ir apie visokius augalus, augančius šalia, papasakojo. Raginėnų piliakalnyje išgirdome tikrą Astos paskaitą apie vaistažoles ir retus floros egzempliorius, randamus tik toje vietovėje. Kaip kokios Lietuvos raganos, kurios tikrai susirenka ant šio kalno, gulėmės ant ten esančių akmenų, kad įgautume geros energijos. Optimizmo ir tikėjimo ateitimi galėjome pasisemti iš Radvilonių dvaro savininkės Irenos, kuri (beje, buvusi pedagogė) bando atstatyti Fon Ropų dvarą ir pritaikyti jį savo šeimos ir turistų poreikiams.

Aplankę 4 malūnus, atstatomą  Radvilonių dvarą, senųjų kaimų žemėlapį po atviru dangumi, Raginėnų piliakalnį visi pasidžiaugėme, kokiame gražiame ir įdomią istoriją turinčiame rajone mes gyvename, kokių vietų galime parodyti savo svečiams ir mokiniams, kaip gera pabūti kartu kolegomis neformalioje aplinkoje ne tik sužinant kažką naujo, bet ir pailsint dvasiškai.

Rasa ir Giedra

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
PRANCŪZŲ INSTITUTAS
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien280
mod_vvisit_counterVakar1588
mod_vvisit_counterŠią savaitę3672
mod_vvisit_counterŠį mėnesį25177