Get Adobe Flash player

Gruodžio 11 dieną lizdeikiečių komanda „Vienybėje jėga“  kartu su savo draugais ir istorijos mokytojomis: Vaida Jankūniene, Laima Maminskiene ir Gražina Vasiliauskiene, išvyko į laimėtą kelionę - Lietuvos laikinąją sostinę Kauną. Kelionę  moksleiviai laimėjo nugalėję Viešosios bibliotekos viktorinoje „Misija  įvykdyta Radviliškyje“.  Vytauto Didžiojo karo muziejuje gimnazistai atidžiai klausėsi gido pasakojimo apie Lietuvos ginkluotę nuo senovės iki dabartinių laikų. Galėjo iš arti susipažinti su tuometine lietuvių karių ginkluote. Taip pat pamatė garsiųjų lakūnų S.Dariaus ir D.Girėno lėktuvo „Lituanica“ tikrąsias nuolaužas. Ekskursijos metu gidas papasakojo apie nepriklausomybės karus su bolševikais, bermontininkais, lenkais.

Apie tai, kaip bermontininkai buvo įveikti prie Rygos, apie garsiuosius LDK mūšius – Žalgirio, Salaspilio, Oršos ir kitus. Padėkoję ekskursijos vadovui lizdeikiečiai pajudėjo istorinės Lietuvos Respublikos prezidentūros link, kur  buvo apsistoję tarpukario laikotarpio prezidentai: Antanas Smetona, Aleksandras Stulginskis, Kazys Grinius. Mokiniai sužinojo apie prezidentų buitį, gyvenimą, apie jų šeimų istoriją ir likimą. Mokinius nustebino dar neatidaryta nauja ekspozicija, kur nuskambėjus telefono skambučiui  išgirsti balso įrašą apie ultimatumą Lietuvai.

Kelionės pabaigoje jaunieji moksleiviai kartu su savo mokytojomis užbaigė kelionę prie Kauno rotušės eglės ir „Ilgiausio“ pasaulio tilto. Į namus gimnazistai grįžo pilni įspūdžių.  

 

Lizdeikos gimnazijos 3B klasės mokiniai: Faustas Norvaiša ir Inga Samoškaitė 

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien57
mod_vvisit_counterVakar759
mod_vvisit_counterŠią savaitę816
mod_vvisit_counterŠį mėnesį13466