Get Adobe Flash player

Saulėtą kovo  26 dieną Radviliškio Lizdeikos gimnazijos pirmokai ir trečiokai bei mokytojos R. Grėbliūnienė, L. Semeniukiene, A. Šmukštienė skubėjome į autobusą, kuris vežė į Šiaulių respublikinės ligoninės patologinės anatomijos skyrių. Ten vyko integruota biologijos ir matematikos pamoka.

Iš biologijos pamokų žinojome, kad patologija - ligų tyrimas ir diagnozavimas tiriant audinius, organus ar visą kūną; anatomija – biologijos mokslo šaka, tirianti organizmo kūno sandarą. Taigi patologinės anatomijos muziejuje buvo pravartu įtvirtinti žinias. Be to, pamatyti viską iš arti yra daug kartų įdomiau nei vadovėlių iliustracijose. Plačiau sužinojome apie alkoholio ir tabako žalą, pamatėme, kaip atrodo rūkančio žmogaus plaučiai. Matėme vėžio pažeistus įvairius organus.

Pasirodo, Šiaulių respublikinė ligoninė turi didžiausią Lietuvos patologinės anatomijos muziejų. Muziejaus įkūrėjas buvo Osvaldas Lapienis (1928– 2001 m.) - pirmasis patologinės anatomijos specialistas Šiaulių krašte. Gydytojas nuo pirmųjų darbo metų ėmėsi Medicinos muziejaus kūrimo. Jo tikslas - supažindinti gydytojus su ligų eiga, mokyti atpažinti jas.

Pasibaigus ekskursijai, išėjome pasisėmę naujų žinių. Tarp mūsų yra mokinių, kurie nori studijuoti mediciną, jiems ypač pravartu buvo pamatyti virš 500 eksponatų, sugrupuotų pagal organų sistemas. Pamoka kiekvienam suteikė potyrių ir praplėtė akiratį, kurį laiką leido pasijusti „jaunaisiais gydytojais“.

Išvyką tęsėme sadainių fabrike „Rūta“. Aplankėme pirmąjį Lietuvoje fabriko šokolado muziejų. Naujai įrengtame muziejuje susipažinome su šokolado istorija ir dalyvavome edukacinėje programoje „Šokolado kelias“. Apžiūrėjome ekspoziciją, kur demonstruojama šokolado istorija, siekianti 4000 metų. Čia pamatėme kakavmedį, senovinius ir dabartinius įrankius, su kuriais dirba meistrai, kad kiekvienas galėtume mėgautis šokolado gaminiais. Aplankę muziejų ėjome į „saldžiąją laboratoriją“, kur sužinojome, kaip gaminami saldainiai ir patys pabuvome maisto technologais - pasigaminome skaniausių pasaulyje saldainių.

                                                         

Matematikos mokytoja Rima Grėbliūnienė

Kuriame Lietuvos ateitį
Reklaminis skydelis
MEPA projektas
Reklaminis skydelis
Patyčių dėžutė
Reklaminis skydelis
FR
Reklaminis skydelis
Elektroninis dienynas
Reklaminis skydelis
Apklausa
Ką pirmiausia reikėtų daryti, kad gerėtų Tavo mokymosi pasiekimai?
 
LAMA BPO
Reklaminis skydelis
Jaunimo linija
Reklaminis skydelis
Nordplus
Reklaminis skydelis
Lankytojai
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterŠiandien70
mod_vvisit_counterVakar735
mod_vvisit_counterŠią savaitę1516
mod_vvisit_counterŠį mėnesį18396